BAUSE Johann Friedrich (1738-1814)
PORTRET REMBRANDTA WG CHRISTIANA WILHELMA ERNSTA DIETRICHA, 1782
Miedzioryt, papier, 22 x 18 cm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty u dołu: C.W.E Dietrich del. JF. Bause fec 1782
cena wywoławcza: Wykup abonament
Le petite Rusée [Mała śmieszka], 1785
Miedzioryt wg obrazu Joshua Reynoldsa (1723-1792); wym. płyty: 395 x 287 mm, wym. arkusza: 406 x 295 mm; pod kompozycją tytuł i napis: London Published I Jan.y 1785. by Wm Dickinson No 158. New Bond Street, w l.d.r.: Painted by Sir Joshua Reynolds, w p.d.r.: Engraved by J.F. Bause 1784; na odwrocie dwie pieczątki kolekcjonerskie (dublet z Królewskiego Gabinetu Rycin w Berlinie - Lugt 1609, 234), nieznaczne zaplamienia dolnego marginesu; u góry na wizerunku pojedynczy ślad kornika; poza tym bardzo piękna, niekonserwowana, czysta odbitka. Lit.: Le Blanc 246 III.
Fredericus Augustus Elector Saxoniae
wg Anton GRAFF (1736-1813)
miedzioryt, papier, 28 x 20,2 cm (arkusz obcięty po bokach, naklejony na większą planszę)
wg Anton GRAFF (1736-1813)
miedzioryt, papier, 28 x 20,2 cm
(arkusz obcięty po bokach, naklejony na większą planszę);
opisana u dołu: Ant. Graff pinx.; I. F. Bause sculps. Lips. 1769
wg Anton GRAFF (1736-1813)
Głowa mężczyzny (Portret Rembrandta)
miedzioryt, papier, 22,3 x 17,4 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: C.W.E Dietrich del.
JF. Bause fec 1782