ADAM Victor (1801 Paryż - 1867 Viroflay)
5 szt. litografii barwionych, papier, 13,5 x 18 cm w św. passe-partout
sygn. u dołu: V. Adam, jedna praca niesygnowana
cena wywoławcza: Wykup abonament
litograf, Joseph Lemercier (zm. 1887) wydawca
litografia barwna podmalowywana akwarelą
wym. 34 × 41 cm
Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego
Litografia;
wym. planszy: 322 x 487 mm;
sygn. na pł. l.d.:
V. Adam; poniżej kompozycji tytuł: PONIATOWSKY oraz l.d.: A Paris, chez Tessari rue du Cloitre-Dame, N°4.
Konie normandzkie, ardeńskie, pirenejskie - 4 sceny batalistyczne
sygn. na kamieniu p. i l.d.
litografia
ok.33x43
Depart des Polonais, połowa XIX w.
Litografia
wym. komp. 270 x 375 mm (wym. planszy 410 x 540 mm)
sygn.
pł.: Vor. Adam i Courtin del. et lith. Imp. Par A. Godard. Wydawca: Goupil, Vibert i Con., Paris.
Poniżej kompozycji napisy tytułowe i opisowe w języku francuskim i angielskim. Rzadka, bardzo dobrze zachowana grafika.
Napoleon po bitwie pod Arcis-sur-Aube, 21.marca 1814 r.
litografia kolorowana akwarelą, 27 x 34,5 cm (w świetle
oprawy); sygn. l.d.: V. Adam (na kamieniu); u dołu po
środku napis: "Affaire d`Arcis sur Aube"