SIPIŃSKI Józef Alfred (1886-1968)
Wejście do Ogrodu Botanicznego w Warszawie, 1925 r.
olej, tektura, 89 x 67 cm,
sygn. p.d.: Alf. J. Sipiński 1925
na odwrocie nalepka z TZSP ? (nr 13426)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Filharmonia warszawska, lata 30. XX w.
olej/tektura, 32,3 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'Alf. J. Sipiński'
na odwrociu opisany: 'Warszawa "Filcharmonija" | Al. Józ. Sipiński | 7147/76 m | Od Mania i Anki | 1931 r.'
olej/płótno, 67 x 119 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'A. J. Sipiński | 1923 | Warszawa'
na krośnie malarskim papierowa nalepka firmy ramiarskiej F. Kinast
ORŁOWO (O ZACHODZIE SŁOŃCA), 1928 z cyklu Polskie morze
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 49 x 35 cm,
sygnowany i datowany l.d. "J.A. Sipiński / Orłowo 1928".
Na odwrocie, na tekturze napis autorski "Orłowo".
Wystawiany: Salon TZSP 1928, w katalogu nr 294.
gwasz, papier; 37,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis p. d.: Alf. J Sipiński / Warszawa 1923
olej, tektura, 35 × 49,5 cm
sygn. i dat. l. d.: A J. Sipiński/Orłowo 1928
Wejście do Botanicznego Ogrodu
olej, tektura, 89 x 67 cm;
olej, sklejka, 80 x 118 cm;
sygn. l.d.: Alf. J. Sipiński / Siemkowice 1937
Olej, tektura; 23 x 28,5 cm
Sygnowany p.d.: Alf. J. Sipiński
sygn. p.d. akwarela, papier 40x34
sygn. l.d.
olej, tektura
35x50
olej, sklejka, 80 x 118 cm;
olej, tektura, 89 x 67 cm;
na odwrocie nalepka z TZSP ? (nr 13426) z
Widok z Siemkowic do Ożegowa, 1937 r.
olej/tektura, 80,5 x 118,5 cm
sygnowany l. d.: "Alf. J. Sipiński | Siemkowice 1937"; na odwrocie naklejka : "Autor: Alfons Józef Sipiński | Tytuł dzieła: Widok z Siemkowic do Ożegowa | olej na dykcie | podpis: Alf J. Sipiński" oraz fragmentarycznie zachowana naklejka: "
TPSP Kraków | luty 1938...."