GLICENSTEIN Henryk (1870 Turek - 1942 Nowy Jork)
Brąz, wys. 61, podstawa 23,5 x 26,5 cm
Sygnatura ryta na podstawie: H. Glicenstein Roma
cena wywoławcza: Wykup abonament
brąz patynowany
wys. 35,8 cm
na podstawie z tyłu sygnatura: H Glicenstein | Roma 1897
sucha igła/papier, 20,2 x 15 cm (zadruk), 28 x 21 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem l.d.: `H. Glicenstein`, pod kompozycją opis w języku angielskim
- Tamara Sztyma-Knasiecka, Syn swojego ludu. Twórczość Henryka Glicensteina 1870-1942, Warszawa 2008, s. 147-148
Sucha igła;
wym.: 204 x 152 mm;
sygn. oł. p.d.: H. Glicenstein;
pod kompozycją opis w jęz. angielskim;
praca z cyklu "Księga Samuela" powstałego podczas pobytu artysty w Londynie.
Lit.: T. Sztyma-Knasiecka, "Syn swojego ludu. Twórczość Henryka Glicensteina 1870-1942", Warszawa 2008, s. 147-148.
Akwaforta; wym.: 204 x 152 mm; sygn. oł. p.d.: H. Glicenstein.
Chrzest Jezusa, lata 30. XX w.
Sucha igła;
wym.: 198 x 149 mm;
sygn. oł. p.d.: H. Glicenstein.
płaskorzeźba, wycisk w blasze mosiężnej, 37 x 30 cm
sygnowany: `H. Glicenstein`
olej, płótno
59,5 x 81 cm