KILIAN Adam (Lwów, 1923-2016, Warszawa)
Projekt kostiumu teatralnego, 1959 r.
akwarela/papier, 23 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Kilian 59', opisany p.g.: [nieczytelnie] oraz l.g.: '7) Akt I'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ADAM KILIAN | TEATERKOSTUM 1959'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt kostiumu do spektaklu: "Kynolog w rozterce" H. Czyża i S. Mrożka, Opera Narodowa-Teatr Wielki, reż. J. Kilian 1993 r.
technika własna, 63 x 31 cm, sygn.
Dar Rodziny.
szkic projektu kostiumu "Przygody Sindbada Żeglarza",
rysunek kredką na pergaminie, 30 x 21 cm, sygn.
kredka/kalka, 46,5 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Adam Kilian'
Projekt Kasperka Skrzata Góreckiego
do przedstawienia w teatrze "Lalka", w Warszawie, sezon 1998/1999,
rysunek kredką na kalce pergaminowej, 29,5 x 19 cm, sygn.
Czarodziejska mikstura (il. s. 32)
Miękki ołówek, karton;
wym.: 36,5 x 29 cm;
sygn. oł. p.d.: Kilian.
Złoty pies z księżniczką na grzbiecie, 1955 r.
technika mieszana/folia, papier,
28 x 21 cm,
sygn.
technika mieszana/papier,
21 x 29,5 cm,
sygn.
technika mieszana, 44 x 33 cm, sygn.
wraz z plakatem sygnowanym "Kazimierz 2007 r."
Projekt kostiumu: Cyrano De Bergerac, 1996 r.
technika mieszana/kalka techniczna, 42 x 29 cm, sygn.
Pyza na polskich dróżkach, 1956 r.
technika mieszana, 32 x 30 cm, sygn.
Projekt do Zemsty Aleksandra Fredry, 1960 r.
technika mieszana/papier, 20,5 x 28 cm, sygn.
O Zwyrtale Muzykancie, czyli jak się stary góral dostał do nieba
Projekt scenografii do sztuki Jana Wilkońskiego wg Kazimierza Przerwy Tetmajera", replika autorska 2004 r.,
technika mieszana/papier,
32 x 39 cm,
sygn.