SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
Głowa Chrystusa Króla, lata 30.
Drzeworyt (dwubarwny: sepia, biały), papier żeberkowy; wym.: 400 x 235 mm; sygn. oł. p. d.: Antoni Serbeński. Bardzo dobra odbitka! Postać Chrystusa w cierniowej koronie, na którą nałożona jest korona królewska. Lit.: J. Mulczyński, Graficy Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, ss. 379-381 (praca wymieniana na s. 380); M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, Wrocław 1971, ss. 315-318 oraz 443-444.
cena wywoławcza: Wykup abonament
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
drzeworyt/bibułka, 23 x 19,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Antoni Serbeński'
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
Portrety Heleny Grubowskiej,1943
olej, płótno; 100 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: SERBEŃSKI 1943;
na odwrocie wtórny opis ołówkiem Tadeusz
Grubowski i Helena z Zawieruchów Grubowska,
rodzice scenarzysty operowego i teatralnego
Józefa Grubowskiego.
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
Portret Tadeusza Grubowskiego, 1943
olej, płótno; 100 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: SERBEŃSKI 1943
Józefa Grubowskiego.
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
Portrety Tadeusza i Heleny Grubowskich - para obrazów, 1943
olej, płótno; 100 x 60 cm (każda z prac);
na odwrocie wtórny opis ołówkiem Tadeusz Grubowski i Helena z Zawieruchów Grubowska, rodzice scenarzysty operowego i teatralnego Józefa Grubowskiego
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
drzeworyt, papier, 23,7 x 40 cm (odcisk klocka), 24,5 x 40,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ant. Serbeński (ołówkiem)
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
drzeworyt barwny, papier,
37 x 27,2 cm (odcisk klocka),
38 x 28,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
Drzeworyt barwny, papier,
36,4 x 22,2 cm (wymiar odbitki),
37,5 x 22,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
SERBEŃSKI Antoni (1886-1957)
drzeworyt, wym.: 24, 5 x 40 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Ant. Serbeński