BAŁDYGA Janusz (1954)
Użycie siły z tryptyku Użycie siły
1983
odbitka żelatynowo-srebrowa, naklejona na blachę aluminiową z licznymi
śladami wgięć i uszkodzeń (śladów po performansie), 54 x 42,5 cm,
sygn. i dat. na przodzie, czerwone tło i biały napis
"NADUŻYCIE SIŁY" na odwrocie
nakład: 1/3
vintage
Prezentowana praca jest obiektem będącym rezultatem performansu pt. Użycie siły, po raz pierwszy zrealizowanego w ramach wystawy Zapisy w BWA Lublin (1983). Podklejone na blasze aluminiowej fotografie zostały poddane agresywnemu atakowi, stały się ofiarą użycia czy wręcz nadużycia siły. Performans Użycie siły realizowany był do 1985 roku. Do pracy dołączona jest fotografia dokumentująca go.
Wystawy: Zapisy, BWA Lublin (1983); Fotografia wschodniej i południowej Europy, Kunstmuseum, Düsseldorf (1985); Festiwal Sztuki w Edynburgu (1985).
Publikacja: katalog wystawy Fotografia wschodniej i południowej Europy (Kunstmuseum, Düsseldorf, 1985).
cena wywoławcza: Wykup abonament
BAŁDYGA Janusz (1954)
Use of Force from the Use of Force triptych
1983
gelatin silver print, mounted on aluminium plate with numerous indents and signs of damage (resulting from the performance), 54 x 42.5 cm,
signed and dated on the front, red background and white inscription
"ABUSE OF FORCE" on the reverse
edition: 1/3
vintage
The work presented here is the central object in the performance Use of Force, which Bałdyga staged for the first time during the exhibition Records, BWA Lublin (1983). Glued to aluminium plate, the photographs were brutally attacked, becoming victims of the use, or rather abuse of force. Bałdyga continued to perform Use of Force until 1985. A photograph documenting the performance is included in the lot.
Exhibitions: Records, BWA Lublin (1983); Photography of Eastern and Southern Europe, Kunstmuseum, Düsseldorf (1985); Edinburgh Art Festival (1985).
Publication: exhibition catalogue Photography of Eastern and Southern Europe (Kunstmuseum, Düsseldorf, 1985).
BAŁDYGA Janusz (1954)
Ostrożnie szkło + -, 2008/2013
płótno/szablon/akryl, 13x18 cm
Estymacja: 900 - 1100 zł
BAŁDYGA Janusz (1954)
Generał Center (wersja cz.-b.), 1981/2013
Estymacja: 900 - 1100 zł