NIEMENTOWSKI Jerzy (1889-1918)
sygn. p.d.
olej, tektura
15.5x22.5 cm (w świetle passe-partout )
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 30 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: Niementowski
olej na tekturze, 17,5 x 23 cm
na odwrocie ołówkiem: "Niementowski/ Nr. 15/ Dunajec"
olej na tekturze, 14 x 19,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej"Niementowski"
olej na desce, 10,5 x 20,8 cm
W Spisie..., jw. - poz. 40
STRUMIEŃ WIOSNĄ (na odwrocie szkic olejny), ok. 1916
olej na desce, 14 x 21,5 cm
W Spisie..., jw. - poz. 37
SAMOTNE DRZEWO (na odwrocie szkic pejzażu), ok. 1916
olej na desce, 22 x 26,8 cm
W Spisie..., jw. - poz. 6
Reprodukowany: Piotr Hordyński, jw., s. 261.
Wszystkie pokazane pejzaże wymienia Irena Bal w haśle"Niementowski", SAP t. VI.