1 zł
2 600 000 zł

ZAKRZEWSKI Władysław (1903-1944)

Kraków – Zamek Wawelski

akwaforta, papier, 8 × 10 cm (odcisk płyty),
10 × 14 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem. p. d.: ryt. Zakrzewski; l. d.:
Kraków – Zamek Wawelski (akwatinta);
i opisany ołówkiem l. d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Widok z ulicy Floriańskiej, 1942

olej, płótno naklejone na tekturę,
48 x 33,4 cm (w świetle oprawy),
sygnowany l.d.: "Zakrz"

KRAKOWSKI KOŚCIÓŁ MARIACKI

Akwaforta, papier; 9 x 7,5 cm (zadruk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Kość. Mariacki (akwaf) Zakrzewski

Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku

Akwaforta; wym.: 180 x 236 mm;
sygn. oł. p. d.: Za; l. d. oł.: Lemberg.

Krakowianka, 1939

Miedzioryt podkolorowany gwaszem; wym.: 180 x 134 mm;
sygn. oł.
p. d.: Zakrz; oł. l. d. Krakowianka;
sygn. również w obrębie kompozycji: Zakrzewski / Kraków 1939. Grafika podklejona na kartonowy podkład.

Wawel

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta
8.3x10.4 cm

Ratusz i Sukiennice

sygn. p.d.
akwaforta podbarwiana akwarelą
7.7x7.4 cm

Rynek w Krakowie, przed 1932

Olej, tektura; wym.: 49,5 x 34,8 mm; sygn. p.d.: Zakrzewski.

Jaś z królikiem, lata 30.

Akwaforta barwna; wym.: 295 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł. Grafika reprodukowana w dodatku do Ilustrowanego Kuriera Codziennego z 6 III 1939, s. IV.

Noc księżycowa nad Bałtykiem, 1935

Akwaforta dwubarwna; wym.: 290 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski. Silne, wyraźne odbicie. Stan zachowania: zaplamienie marginesu l.d. bez szkody dla kompozycji.

Kraków Ołtarz Wita Stwosza, lata 30. XX w

miedzioryt/papier 20 x 14,7 cm (zadruk)
sygnowany długopisem p.d.: ' ryt. Zakrzewski', opisany l.d.: 'Kraków - Ołtarz Wita Stwosza - miedzioryt'

Kramy pod arkadami w Bielsko-Białej

akwaforta, papier, 22 x 27,3 cm (odcisk płyty),
24 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zakrzewski (ołówkiem)

Lwów - Św. Jura

akwaforta barwiona/papier, 33 x 25,6 cm (zadruk) 33 x 25,6 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: (nieczytelnie), opisany l.d: 'Lwów - Św. Jura'

Praca pochodzi z teki Lwów 6 akwafort

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. kat. 635, s. 300

Portret dziewczyny

olej, płótno, 63 x 50 cm
sygn. l.d. Zakrzewski

Bałtyk. O zachodzie słońca, lata 30.

Akwaforta kolorowana;
wym.: 195 x 253 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. O zachodzie słońca.

Kraków. Ołtarz Wita Stwosza, lata 30.

Miedzioryt; wym.: 200 x 147 mm;
sygn. pł. p.d., długopisem p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d. tyt. i technika.

Noc księżycowa nad Bałtykiem

akwaforta dwubarwna, papier;
32 x23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Zakrzewski,
napis ołówkiem l. d.: Noc księżycowa nad Bałtykiem

Kościół Mariacki w Krakowie

akwaforta, papier,
17 × 12,5 cm
sygn. p. d.: W. Zakrzewski

Noc księżycowa nad Bałtykiem

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta barwna
29x20.8

Ratusz i Sukiennice

akwaforta/papier, 17 x 10,5 cm (odbitka)
opisana u dołu ołówkiem: `Ratusz i Sukiennice/akwaforta/ Wł. Zakrzewski`

Akwaforta dwubarwna; wym.: 290 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł i technika.

Kraków. Na Plantach, lata 30.

Akwaforta; wym.: 310 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Ryt. Zakrzewski, l.d.: Kraków - Na Plantach - akwaforta.

Kraków. Wawel od strony Plant, lata 30.

Miedzioryt; wym.: 240 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Kraków - Wawel od strony Plant - miedzioryt; sygn. pł. p.d.: Zakrzewski / Kraków.

Noc księżycowa nad Bałtykiem

Akwaforta dwubarwna; wym.: 290 x 210 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d. tytuł i technika.

Wawel od strony Wisły, lata 30.

Miedzioryt; wym.: 235 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski.

Dziedziniec wawelski, lata 30.

Akwaforta, miejscami podmalowana autorsko akwarelą; wym.: 137 x 114 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kraków.

Kościół Mariacki, lata 30.

Akwaforta, miejscami podmalowana autorsko akwarelą; wym.: 158 x 118 mm;

Warszawa. Kolumna Zygmunta

Akwaforta; wym. komp.: 155 x 137 mm; plansza: (pl.: 298 x 192 mm);
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. Warszawa.

Wawel. Wieża Srebrnych Dzwonów

Akwaforta barwna; wym.: 280 x 225 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł;
sygn. pł. p.d.: Ryt. Zakrzewski.

Wawel

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta
8.3x10.4 cm

Ratusz i Sukiennice

sygn. p.d.
akwaforta, akwarela,
7.7x7.4 cm

Kraków. Kościółek św. Wojciecha zimą, lata 30. (il.s. 45)

Akwaforta, akwatinta; wym. w świetle pp: 205 x 263 mm;

Lwów. Kaplica Boimów, lata 30.

Akwaforta; wym. komp.: 230 x 177 mm;
sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Lwów - Kaplica Boimów (akwaforta); plansza z niedatowanej teki "Lwów" [bmr]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 636.

Kraków - kościół Mariacki

Akwaforta; wym.: 150 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tytuł i technika.

GROBLA W GOCZAŁKOWICACH

Miękki werniks, papier; 23,5 x 30 (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Grobla w Goczałkowicach (vernis mou) ryt Zakrzewski

Warszawa. Kolumna Zygmunta, lata 30.

Akwaforta; wym. komp.: 155 x 137 mm (pl.: 223 x 204 mm); sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d. tytuł i technika.

Ulica Floriańska w Krakowie

akwaforta, papier; 15,5 x 5,4 cm (odcisk);
sygn. p.d.: Zakrzewski (ołówkiem);
napis autorski ołówkiem l. d.: ul. Floriańska

Zestaw rycin

Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty);
opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
Posąg konny Jana III Sobieskiego w Łazienkach Królewskich
akwaforta, papier, 7 x 5,5 cm (odcisk płyty) - rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza z ryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski;
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier, 20 x 28,2 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933;
Kraków - Biblioteka Jagiellońska
miedzioryt, papier, 21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: Z;

Sukiennice, 1933

Akwaforta;
wym.: 200 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: ZW; l.d.: Kraków oraz pł. l.d.: Zakrzewski 1933.

Kraków. Plac Mariacki, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 150 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tyt. i technika.

Miedzioryt;
wym.: 235 x 295 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d.: Kraków.

Kraków - Rynek, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 172 x 275 mm;

Kwiaciarki na Rynku w Krakowie, koniec lat 20. XX w.

Olej, płótno;
wym.: 54 x 69 cm;
sygn. l.d.: Zakrzewski.

Zestaw rycin

Warszawa - Pałac Łazienkowski

Kraków - Sukiennice

sygn. na płycie l. d.: Z;

Ul. Floriańska

sygn. p. d.
akwaforta
15.5x5.4 cm

Wawel

sygn. p. d.
akwaforta, akwatinta
8.3x10.4 cm

Warszawa, Belweder i Pomnik Jana III Sobieskiego, lata 30.

Zestaw 2 grafik; akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 120 x 155 mm i 75 x 55 mm
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d.: Belweder / akwatinta; II grafika nie sygn.

Warszawa - Stare Miasto i portal jednej z kamienic, lata 30.

Zestaw 2 akwafort
wym. głównej komp.: 173 x 232 mm, planszy: 213 x 290, mniejszej komp.: 60 x 45 mm, główna komp.
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d.: Warszawa.

Biblioteka Jagiellońska [Dziedziniec Collegium Maius]

Miedzioryt
wym.: 224 x 215 mm
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski.

Wawel od strony Plant

Akwaforta
wym.: 241 x 183 mm
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d. tyt.: Wawel /Kraków/ oraz na pł. p.d.: Zakrzewski/Kraków.

Dar Pomorza na fali

akwaforta/papier, 22,5 x 26 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Wł. Zakrzewski`, l. d.: `Dar Pomorza na fali (akwaforta)`

Estymacja: 500 - 800 zł

Warszawa - Ogród Saski

akwaforta, sepia, papier; 14,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski (ołówkiem)
l. d.: Warszawa - Ogród Saski (akwaforta) (ołówkiem)

WARSZAWA - PAŁAC ŁAZIENKOWSKI

Akwaforta, papier.
Wymiary: 13 cm x 15 cm.
Sygn.: d.: Warszawa-Łazienki (akwaforta) Wł Zakrzewski.

Kraków - Wawel od strony Wisły, lata 30.

Miedzioryt;
wym.: 232 x 294 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, tyt. l.d.

W hali pieców martenowskich, 1937

Akwaforta barwna;
wym.: 295 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzew, l.d. tytuł. Grafika z teki "Śląsk w miedziorytach", Katowice 1937. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 634.

Płyta nagrobna Kallimacha, lata 30

Akwaforta na papierze japońskim;
wym.: 184 x 129 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzew; l.d. tytuł i określenie papieru.

Śląsk Bielsko Przed burzą, lata 30

Miedzioryt;
wym. pl.: 228 x 225 mm;

Kraków Sukiennice, lata 30

Akwaforta kolorowana;
wym.: 108 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Sukiennice.

Kraków Kościół św Barbary, lata 30

Akwaforta;
wym.: 140 x 108 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kościół św. Barbary.

Kraków Sukiennice, lata 30

Miedzioryt;
wym.: 208 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Sukiennice; sygn. pł. p.d.: Ryt. Zakrzewski.

Miedzioryt;
wym.: 223 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tytuł.

Kraków - kościół Mariacki

Akwaforta;
wym.: 150 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tytuł i technika.

Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim.

Miedzioryt. B. r. (193?). Wym.: 21,5 × 15 cm (w ramie za szkłem: 40 × 29,5 cm). Grafika sygn. na płycie "Ryt. Zakrzewski" i ołówkiem: "Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim; Zakrzewski".
Otarcia ramy. Stan dobry.

Kraków. Biblioteka Jagiellońska.

Miedzioryt. B. r. (193?). Wym.: 21,6 × 21,2 cm (w ramie za szkłem: 38 × 35 cm). Grafika sygn. na płycie "Z" i ołówkiem: "Kraków. Biblioteka Jagiellońska; Zakrzewski".
Stan dobry.

Dwie współoprawne grafiki - Belweder i Pomnik Jana III Sobieskiego

akwaforta/papier,
13,5 x 17 cm i 8 x 6 cm (w świetle passe - partout)
grafika `Belweder` sygnowana p. d.: `W. Zakrzewski`
Teka 40 reprodukcji grafik polskich artystów, 1948 r.

Pałac Łazienkowski, ok. 1930 dwie akwaforty we wspólnej oprawie

:1.) Widok na elewację frontową;
19 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
2.) Jan III Sobieski;
8,4 x 6,1 cm (w świetle oprawy)];
sygn. p. d.: WłZakrzewski (ołówkiem poniżej obrazu),
oraz tytuł autorski l. d.: Pałac Łazienkowski /akwaforta/

Zabudowania

sygn. p.d.
ołówek, papier
12.3x20

Kraków - Wawel od strony Wisły

Miedzioryt;
wym.: 232 x 294 mm;

WIDOK LWOWA

Akwaforta;
24,3 x 29,5 cm
Sygnowana l.d.: ołówkiem Lwów Stan zachowania: po konserwacji.

Sukiennice [Kraków], 1933

Akwaforta; wym.: 200 x 285 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrz oraz na pł. l.d.: Zakrzewski 1933.

Warszawa - Stare Miasto

(poniżej głównej komp. mniejsza grafika przedstawiająca portal jednej z kamienic)Akwaforta; wym. głównej komp.: 173 x 232 mm (pl.: 213 x 290), dolnej komp.: 60 x 45 mm, główna komp. sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski.

Widok na Kościół Mariacki w Krakowie

olej, tektura,
50 x 40 cm
sygn. l. d.: Zakrz

Zima na krakowskim Rynku

Olej, płótno,
88,5 x 88,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Zakrzewski

Kraków. Kościół Mariacki, lata 30.

Akwaforta podkolorowana;
wym.: 158 x 118 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski. Grafika z teki "Kraków" [b.d.]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 640.

Kraków. Barbakan, lata 30.

Akwaforta podkolorowana;
wym.: 100 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kraków. Grafika z teki "Kraków" [b.d.]. Lit.:
M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994, poz. 640.

Na okręcie, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 178 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski; l.d.: Na okręcie (akwaforta). Grafika z "Teka morska" [b.d.]. Lit.:
M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994, poz. 638.

Pejzaż z kopalnią, 1935

akwarela, ołówek,
24 x 33 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Zakrzewski / 1935.
Na odwrocie dedykacja atramentem z 1961.

Młot mechaniczny, 1937

Akwaforta barwna;
wym.: 235 x 265 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: tytuł. Grafika z teki "Śląsk w miedziorytach", Katowice 1937. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 634.

Kraków. Kościół Mariacki po zburzeniu Wikarówki, ok. 1931

Miedzioryt;
wym.: 335 x 256 mm;
sygn. i tytułowany oł. od l.d.: Kraków. Kościół Mariacki po zburzeniu Wikarówki (miedzioryt) ryt. Zakrzewski; sygn. pł. p.d.: ryt. Zakrzewski.

Thun, Hauptgasse, 1968

olej, płótno,
65 x 92 cm;
sygn. i dat: W. ZAKRZEWSKI 1968;

Via del Seminario, Rzym, 1968

olej, płótno,
81 x 60 cm;
sygn. i dat. p.d.: W. ZAKRZEWSKI 1968; opisany na odwrocie

Kraków. Rynek, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 175 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzew., l.d.: Kraków.

Thun, Hauptgasse, 1968

olej, płótno,
65 x 92 cm;

Na okręcie, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 178 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski; l.d.: Na okręcie (akwaforta).

Kościół we Frysztacie, 1938

Akwaforta;
wym.: 175 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Frysztat, kościół. Grafika przedstawia kościół Podwyższenia Krzyża we Frysztacie, ob. dzielnicy Karwiny w Rep. Czeskiej (Śląsk Cieszyński).

Zabudowania fabryczne, lata 20.

Akwaforta kolorowana;
wym.: 86 x 120 mm;
sygn. na płycie l.d.: Zakrzewski.

Barbakan, lata 30.

Akwaforta; wym.: 100 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Barbakan.

Wawel - zamek, lata 30.

Akwaforta; wym.: 110 x 155 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Wawel zamek.

Na krakowskim rynku, lata 30.

Akwaforta; wym.: 160 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kraków.

Warszawa - Stare Miasto

(poniżej głównej komp. mniejsza grafika przedstawiająca portal jednej z kamienic),
Akwaforta; wym. głównej komp.: 173 x 232 mm, planszy: 213 x 290, dolnej komp.: 60 x 45 mm; główna komp. sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski.

Dom Konrada, lata 30.

Akwaforta; wym.: 260 x 260 mm; sygn. pł. p.d.: Zakrzewski Wł. Grafika po konserwacji.

Gmach Izby Skarbowej w Katowicach, 1937

Akwaforta; wym.: 270 x 160 mm (plansza 360 x 280 mm); sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł. Grafika z teki Śląsk w miedziorytach.

Zestaw rycin

Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty); opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier, 20 x 28,2 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933; opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
miedzioryt, papier, 21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: Z; opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;

WAWEL

akwaforta, 10 x 7 cm, sygnowana u dołu ołówkiem "Zak". Artysta grafik. Studiował w Krakowie i Paryżu.

Zestaw rycin

Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty); opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn.
p. d.: Wł. Zakrzewski;
akwaforta, papier, 7 x 5,5 cm (odcisk płyty) - rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza z
ryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski;
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier, 20 x 28,2 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933;
miedzioryt, papier, 21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: Z; opisana u dołu z
lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;

Rynek Starego Miasta

Akwaforta
wym.: 175 x 235 mm
sygn. oł. p.d.: Żurawski, l.d.: Warszawa.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 639.

Strumień koło Zakopanego

olej, płótno
46 x 61 cm;
sygn. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1961;

Zestaw rycin

Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier
18 x 23,5 cm (odcisk płyty)
opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski
akwaforta, papier
7 x 5,5 cm (odcisk płyty)
rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza zryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier
20 x 28,2 cm (odcisk płyty)
sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski
miedzioryt, papier
21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty)
sygn. na płycie l. d.: Z; opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski

Warszawa. Belweder, lata 30.

Akwaforta kolorowana;
wym.: 120 x 158 mm;
sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Belweder.

Warszawa. Stare Miasto, lata 30.

akwaforta;
wym.: 155 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Stare Miasto.

Kraków. Ratusz i Sukiennice, lata 30.

Miedzioryt;
wym.: 195 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d. tytuł i technika.

Kraków. Rynek, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 175 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzew., l.d.: Kraków. Rynek.

Miedzioryt kolorowany;
wym.: 235 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d.: tytuł; grafika w stary ppartout, papier zakwaszony.

Kościół Bożego Ciała w Krakowie

miedzioryt,
wym.: 23,5 x 18 cm
sygn. ołówkiem: (...) Zakrz(ewski)

Kościół Bożego Ciała, 1935

miedzioryt,
240 x 180 mm,
sygn. oł. p.d.: Zakrzewsk iGrafika z teki: Zabytki Krakowa w miedziorytach ..., Kraków 1935

Kościół św. Andrzeja

miedzioryt, wym.: 25 x 21 cm
sygn.ołówkiem p.d.: Zakrzewski i na płycie:p.d.: Zakrzewski

Stara Bożnica

akwaforta, 27 x 20,5 cm
sygn.ołówkiem p.d.: "Zakrz", l.d.: "Stara Bożnica"

Kościół św. Wojciecha

olej, tektura, wym.: 50 x 35 cm
sygn. p.d.: Zakrz

Noc księżycowa nad Bałtykiem

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta barwna
29x24

Kraków - kościół Wojciecha i Mariacki

akwaforta, wym.: 21 x 26 cm
sygn. p.d.: Wł. Zakrzewski oraz l.d.: Kraków - kość. Wojciecha i Mariacki (akwaforta)

Uliczka paryska 1966

olej, płótno, 90x65 cm,
sygn.: - W. Zakrzewski

liczba obiektów: 111