OKNIŃSKI Ryszard Jan (1848-1925)
olej, płótno, 57 x 110 cm
sygn. l.d.: J.R.Okniński
na odwrocie nalepka z wystawy BWA w Wałbrzychu, oraz z wystawy w Muzeum
Okręgowym w Suwałkach
Malarze polscy w Monachium, BWA, Wałbrzych, lipiec-sierpień 2006.
I po co myśmy tam jechali! Stanisław Witkiewicz 1901. Malarze polscy w Monachium,
Muzeum Okręgowe w Suwałkach, maj-sierpień 2005.
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, marzec-kwiecień 2006.
Muzeum Okręgowe w Lesznie, maj-lipiec 2006.
REPRODUKOWANY:
Katalog Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Agra-Art, 22.05.2005, poz. 60.
Egzotyczna Europa. Kraj urodzenia na płótnach polskich monachijczyków, red. Eliza Ptaszyńska, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, 2015, s. 102.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie
38 x 30 cm
sygnowany na odwrocie na płótnie "R.Okniński"
olej/płótno, 79 x 109 cm
sygnowany p. d.: `R Okniński`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana nalepka wystawowa
olej, płótno,
57 x 100.5 cm
sygnowany l.d.: J. R. Okniński
olej na płótnie,
88 x 115,5 cm,
sygnowany p.d. "Okniński"
obraz po konserwacji
olej na płótnie dublowanym, 57 x 86 cm
sygnowany u dołu po prawej "R. Okniński"
rama z epoki
olej, płótno, 70 x 98 cm;
sygn. p.d.: R. Okniński