CHEŁMOŃSKA Wanda (1891 Warszawa - 1971 Warszawa)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Anioł
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 60 × 47 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Chełmońska
Matka Boska
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 59 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. p. g.: Wchełmońska
olej/tektura, 40 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'Ch'
akwarela, gwasz, ołówek/papier,każda praca: 60 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Chełmońska' i p.g.: 'W. Chełmońska'
Dziewczyna z bukiecikiem stokrotek, 1914 r.
olej/płótno, 79 x 58 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. CHEŁMOŃSKA | 914'
olej/płótno, 79 x 58 cm
gwasz, ołówek/papier, 69 x 55,5 cm
opisany na odwrociu: dedykacja oraz `Obraz namalowany przez Wandę Chełmońską - Boczkowską`
Estymacja: 2 500 - 3 500
KOLEGIATA ŚW. MARCINA W OPATOWIE, 1940-1945
Akwarela, gwasz, papier, 28 x 33 cm
Sygnowana l.d.: Chełmońska
Akwarela, papier, 41 x 29 cm w świetle p-p
Sygnowany p.d.: CH
Na odwrociu szkic: Czerwone kwiaty w wazonie
DWOREK ZARZĄDCY W GIERCZYCACH, 1940-1945
Olej, tektura, 30,5 x 28 cm
Sygnowany l.d.: CH
Olej, tektura, 28 x 38 cm
Sygnowany l.d.: CH.
akwarela, gwasz/papier, 20 x 29 cm (w świetle oprawy)
POCHODZENIE: Obraz pochodzi od rodziny artystki.
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
akwarela, gwasz/papier, 20 x 28,8 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
akwarela, gwasz/papier,
27,7 x 32,5 cm
sygnowany ołówkiem l. d.: `Chełmońska`
Estymacja: 3 500 - 4 500 zł
olej/płótno naklejone na karton,
48 x 39,5 cm
sygnowany l. d.: `WCh.`
olej/sklejka,
39 x 27 cm
sygnowany p. d.: `CH`
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Sztuk Pięknych | Poznań Plac Wolności | Reg. Obrazów nr bieżący 124 | Nazwisko artysty: Chełmońska Wanda | Tytuł obrazu (dzieła) Puck | Rodzaj obrazu: (
)`
olej, tektura, 40 x 43 cm
sygn. l.d.: Ch. na odwrocie: nalepka TPSP w Poznaniu z nr 407, nazwiskiem autorki i tytułem kompozycji