AUTOR nieokreślony
Popiersie Franciszka Liszta (1811-1886)
gips pokryty złotą patyną; wys. 35,5 cm, szer. 30,8 cm, głęb. 18,5 cm.
Węgry, XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
AUTOR nieokreślony
brąz patynowany; wys. 26.7 cm i 25,7 cm; średnica podstaw 11,5 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
ołówek, tusz, papier; 55,5 x 79,5 cm;
sygn. p. g. B ... - słabo czytelna.
Rysunek młodopolski, szkoła krakowska (?);
po konserwacji, praca zwinięta.
AUTOR nieokreślony
olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 54 cm;
napis l. d.: … (nieczytelnie).
AUTOR nieokreślony
PARA PORTRETÓW CHŁOPIĘCYCH, OK.1750
olej, płótno, 76 x 59 (każdy)
AUTOR nieokreślony
brąz, odlew patynowany, marmur czerwony i szaro-czarny; wys. 27 cm, szer. 12 cm, głęb. 10 cm.
Francja, odlew pocz. XX w.
AUTOR nieokreślony
cynkal brązowiony, kamień gładzony; wys. 35 cm, podstawa 10 x 10 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
Molier (Jean-Baptiste Poquelin)
brąz, odlew patynowany, marblit; wys. 43 cm, szer. 34 cm, głęb. 26,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
AUTOR nieokreślony
drewno lipowe, płaskorzeźbione, pokostowane; wys. 58 cm, szer. 34 cm, głęb. 6 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
AUTOR nieokreślony
brąz, odlew patynowany;
wys. 37,7 cm, szer. 11 cm, głęb. 14,5 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
AUTOR nieokreślony
Para rycin o tematyce religijnej
1. Święta Rodzina - miedzioryt (?), papier;
20 x 30 cm (odcisk płyty), 25 x 35 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: Polidor de Venise p.;
napis pośrodku u dołu: 5 Alta. 7 Lata.;
nr p. d.: 49;
napis p. d.: I. Troyen S.
2. Pokłon pasterzy - miedzioryt (?), papier;
19,3 x 29 cm (odcisk płyty), 24,2 x 34,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: I. Titian. p.;
napis pośrodku u dołu: 4 Alta. 5 Lata.;
nr p. d.: 70;
napis p. d.: Q. Boel S.
AUTOR nieokreślony
miedzioryt barwny (?), papier; 34 x 40,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: Gez. von F. Edlen v. Habermann.;
napis p. d.: Lith von Lanzedelli.;
napis pośrodku u dołu: Gedr. bei Joh. Hofelich. / DIE TREUEN AM GRABE. / Verlag und Eigenthum von L.T. Neumann in Wien.
AUTOR nieokreślony
drewno dębowe; wys. 44 cm, szer. 31,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
AUTOR nieokreślony
drewno polichromowane, gipsatura, pozłota; wys. 59,5 cm, szer. 27 cm, podstawa 21 x 21 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
AUTOR nieokreślony
brąz cyzelowany, patynowany; wys. 44 cm, szer. 28 cm, głęb. 26 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; XIX/XX w.
AUTOR nieokreślony
olej, płótno, 68.5 x 53 cm
AUTOR nieokreślony
brąz, kość, marmur;
wys. figurki 22,5 cm, wys. całości 29 cm; podst. kubika 6,5 x 6,5 cm.
Francja, lata 20. XX w.
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
Widok Krakowa od północnego-zachodu
Miedzioryt; wym.: 215 x 274 mm; nie sygn. Nad widokiem girlanda z napisem CRACOU. Kompozycji wzorowana na pracy Petera Schenka (1660-1718/19) z "Hecatompolis sive Totius orbis Terrarum".
AUTOR nieokreślony
Hetman Stanisław Rewera Potocki (1579-1667)
miedzioryt, akwaforta; 23 x 16,5 cm
(wymiar płyty); opisany u dołu pod
kompozycją: POTOSKI [sic!] Generale
Della CORONA di POLONIA contro
MOSCOVITI &
Pochodzi z: G. Gualdo-Priorato,
Historia di Leopoldo Cesare..., t. 1,
Wiedeń 1670.
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
Napoleon Bonaparte - miniatura
kość, gwasz; 6,8 x 5,2 cm (w świetle oprawy, owal)
sygn. na prawej krawędzi: Lamy
ramka mosiężna, prostokątna z wstęgowym, ażurowym zwieńczeniem, wytarty aksamit
AUTOR nieokreślony
Dama siedząca na fotelu z wieńcem laurowym w dłoni - miniatura
kość, gwasz; 8,5 x 6 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. z prawej: Erb A.
ramka drewniana prostokątna złocona, na odwrocie nalepka z odręcznym opisem: Priness/Elisabeth Wilhel?/mine Louise/ "fugger"
AUTOR nieokreślony
ołówek, papier; 17,5 x 12,8 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Machniewicz (ołówkiem) 1877
AUTOR nieokreślony
ołowek, papier; 27,2 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: nieczytelne (cyrylicą);
AUTOR nieokreślony
Matka Boska Dobrej Rady i Matka Boża - Pocieszycielka strapionych,
sygn.,
płyta miedziana,
16.5x10.5, 18x11.2 cm
AUTOR nieokreślony
druk, papier;
112 x 84 cm (w świetle oprawy)
napis u dołu: Louisiana/ 7.MARTS-21.JUNI 1981
AUTOR nieokreślony
MS Piłsudski - Linia Gdynia-Ameryka, 1935
Barwny afisz reklamowy (dwustronny); wym.: 46,5 x 40,5 cm; reklama linii GAL drukowana w USA, składana; stan idealny.
AUTOR nieokreślony
fotografia czarno-biała, brom, papier,
13,1 x 18 cm (wymiar arkusza);
Na odwrocie stempel: "LE MYSTERE PICASSO" /
Production: FILMSONOR / Realisateur: H.G.
CLOUZOT oraz napis H. G. Clouzot et Picasso
dans ["LE MYSTERE PICASSO"]; nakład:
nieokreślony.
AUTOR nieokreślony
NADE WSZYSTKO DROGIE JEST UTRZYMANIE POKOJU, 1985 R.
offset/papier
99 x 69 cm
AUTOR nieokreślony
offset/papier
100 x 67,5 cm
sygn. l.d.: `Sobczyński`
AUTOR nieokreślony
1 MAJA NAPRZÓD DO NOWYCH ZWYCIĘSTW, 1954 R.
offset/papier
100 x 68 cm
AUTOR nieokreślony
offset/papier
60 x 42 cm
AUTOR nieokreślony
offset/papier
68 x 48,5 cm
AUTOR nieokreślony
CAŁY NARÓD BUDUJE SWOJĄ STOLICĘ, 1950-TE
offset/papier
100 x 70,5 cm
AUTOR nieokreślony
TESTAMENT DOKTORA MABUZE, 1933 R
litografia/papier
70 x 50 cm
Polski plakat do znanego filmu Fritza Langa
w którym wykorzystano wzór zagraniczny. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych plakatów filmowych na świecie. Wersja polska jest dużą rzadkością!
AUTOR nieokreślony
offset/papier,
85 x 61,5 cm
sygn. l.d.: `K Wenzel`
AUTOR nieokreślony
Portret Stanisława Gałka w pracowni
fotografia czarno-biała, brom,
papier,
18 x 23,5 (arkusz);
nakład: nieokreślony
ok. 1915
AUTOR nieokreślony
Portret mężczyzny, l. 50.? XX w
ambrotypia w etui,
4,5 x 3,5 cm (w świetle oprawy), 8 x 6,5 x 2 cm (wymiar etui)
AUTOR nieokreślony
Portret kobiety, l. 50.? XX w.
dagerotyp w etui,
AUTOR nieokreślony
Portret dziecka, l. 50. XIX w.
dagerotyp w oprawie (oprawa uszkodzona),
6,4 x 5,2 cm (w świetle oprawy), 9,5 x 8,4 cm (wymiar całkowity)
AUTOR nieokreślony
Portret mężczyzny, l. 50. XIX w.
dagerotyp w oprawie, 9, 5 x 8,2 cm (wymiary całkowite),
7 x 5,6 cm (w świetle oprawy)
AUTOR nieokreślony
Portret rodziny, l. 50? XIX w.
dagerotyp w oprawie, 12,2 x 9,6 cm (wymiary całowite),
9,1 x 6,1 cm (w świetle oprawy)
AUTOR nieokreślony
Mulini o Forno, Pompeje, l. 80.? XIX w.
fotografia czarno-biała, albumin, 19,5, x 25 cm;
nakład: nieokreślony
AUTOR nieokreślony
Oficer piechoty - Gwardia królewska - z cyklu Wojsko pruskie
miedzioryt podmalowany akwarelą, papier, 18 x 13 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu - l. d.: Chez Genty, Rue St Jacques No 14, p. d.: Déposé au Bureau des Estampes, niżej po środku: GARDE ROYALE / Officier des Chasseurs ŕ Pied; napis na górze: No 13. Troupes Prussiennes. 1815.
AUTOR nieokreślony
Kwatera ze skrzydła ołtarzowego,
malowana z dwu stron, ze scenami:
Chrystus obmywający nogi św. Piotra
Biczowanie Chrystusa
(u dołu sceny kartusz herbowy z kłosem żyta)
tempera, deska,
50 x 32 cm;
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
fotografia czarno-biała, 22 x 17 cm,
u dołu dedykacja malarza, pisana czarną kredką litograficzną: Panu Władysławowi Werdekorowi / L. Wyczółkowski;
fotografia sygnowana suchą pieczęcią p. d.: ZM (w kole)
AUTOR nieokreślony
Pablo Picasso przymierzający ludową spódnicę, 1948
fotografia czarno-biała; 23,5 x 17,5 cm
Zdjęcie wykonane w czasie pobytu artysty w Polsce na Kongresie Obrońców Pokoju (Wrocław, 1948).
AUTOR nieokreślony
Stanisław Ignacy Witkiewicz na pieszej wędrówce z psami
brom, papier, 10,8 x 7,8 cm (odbitka 13,5 x 8,5 cm)
napis na odwrocie: St. Witkiewicz / Zakopane / 1936 r.
Stanisław Ignacy Witkiewicz i W. Nelken
napis na odwrocie: St. Witkiewicz / W. Nelken / Zakopane / 1936 r.
AUTOR nieokreślony
Projekt witraża przedstawiającego Bł.Bronisławę
sygnowany nieczytelnie p.d
ołówek, akwarela, gwasz, tektura 53.3x16.9 cm
AUTOR nieokreślony
płyty graficzne, różnych wymiarów; część płyt dwustronne
AUTOR nieokreślony
rzeźba z brązu; wys. ok. 24,5 cm;
na odwrocie nalepka odlewni po niemecku
AUTOR nieokreślony
Chrzest Kloryndy przez Tankreta
olej, płótno dublowane,
38 x 51 cm
AUTOR nieokreślony
Portret brodatego mężczyzny (1837)
niesygnowany, datowany l.śr.
olej, płótno
50x41
AUTOR nieokreślony
akwarela, gwasz, papier,
47,5 x 32,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p.d. nieczytelnie
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
olej, płótno dublowane,
50 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: nieczytelny
AUTOR nieokreślony
pastel, papier jasnoszary,
30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: H.S.P / 12 OKT. 06.
AUTOR nieokreślony
Artysta z kręgu Akademii Wileńskiej, 1 połowa XX w.
olej/płótno, 165,5 x 70 cm
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
kopia z Carlo Dolce
olej, płótno dublowane,
101 x 84 cm
AUTOR nieokreślony
obraz przypisywany: Polydore Jean PAUQUET (1799 - ?)
akwarela, papier naklejony na karton,
42,5 x 37,5 cm;
sygn. p.d.: 1829 / ...... (sygn. nieczytelna)
AUTOR nieokreślony
w sukni z koronkowym dekoltem i pąsowym szalu na ramionach;
gwasz i akwarela na kości,
owal 8 x 6,3 cm;
ramka mosiężna, ażurowa (późniejsza) 11,5 x 10 cm;
sygnatura z prawej, nieczytelna;
Europa Środkowa, k. XIX.
AUTOR nieokreślony
wg Rembrandta XIX w.
olej, deska
80 x 59,5 cm;
na odwrocie zatarta okrągła pieczęć oraz stempel z nr 58.
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
wg George Stubbs
litografia, 32 x 42 cm ( w świetle oprawy)
napis z prawej: H. Lml. Hn. R del: No 6;
napis z lewej: G. Stubbs pinx: napis po środku: J.G.Z. / Eclipse
AUTOR nieokreślony
wg George Stubbs
napis z prawej: H. lml. hn. r. del. No 11;
napis z lewej: Stubbs pinx: napis po środku: J.G.Z. / Sharke
AUTOR nieokreślony
wg George Stubbs
napis z prawej: H._ r del: No 4;
napis z lewej: G. Stubbs pinx: napis po środku: J.G.Z. / Mambrino.
AUTOR nieokreślony
wg George Stubbs
napis z prawej: H. -l. del. ;
napis z lewej: G. Stubbs pinx: napis po środku: J.G.Z. / Brown Horse
AUTOR nieokreślony
wg George Stubbs
napis z prawej: H. - r. del: No 5;
napis z lewej: G. Stubbs pinx: napis po środku: J.G.Z. / Anvil.
AUTOR nieokreślony
wg George Stubbs
napis z prawej: H. ... r del: No 10;
napis z lewej: G. Stubbs pinx: napis po środku: J.G.Z. / Sweetwillian
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
olej, tektura, 30 x 23,5 cm
AUTOR nieokreślony
litografia, 70 x 100 cm
sygn. L.d. "55/155", p.d. "MM 74"
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
olej na płótnie, 46 x 55 cm
sygn. l.d.: nieczytelna
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
olej na płótnie dublowanym, 68 x 54 cm
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
(szkoła Utagawa Toyohoru), XIX/XX w.
akwarele na jedwabiu (3 sztuki)
AUTOR nieokreślony
(szkoła Utagawa Toyohoru), XIX/XX w
akwarele na jedwabiu (4 sztuki)
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
Jan III Sobieski przyjmuje posłów cesarza Leopolda;
tusz, kość słoniowa, 11,4 x 10,6 cm
AUTOR nieokreślony
sygn. nieczytelnie p.d.
olej, płótno
38x48
AUTOR nieokreślony
sygn. l.g.
olej, tektura
34x22
AUTOR nieokreślony
niesygnowany
olej deska
26x23.4
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
(Niemcy, I ćw.XX w.)
niesygnowany
brąz, podstawa marmur
wys.21
AUTOR nieokreślony
(Niemcy, I ćw.XX w.)
niesygnowany
mosiądz patynowany, brązowiony, podstawa marmur
wys.32.8
AUTOR nieokreślony
Polska południowa, XVIII w.
nie sygnowany
olej, płótno
wymiary: 124x80
AUTOR nieokreślony