SIUDMAK Wojtek (ur. 1942, Wieluń)
grafika artystyczna (serigrafia), papier; 76 x 60,5 cm (wymiar arkusza w świetle orpawy);
sygn. w kompozycji: W. Siudmak (druk);
sygn., dat. i opisana u dołu: E.A. Epreuve de Artiste, "Zatoka Gracji", W. Siudmak (ołówkiem).
* do wylicytowanej kwoty doliczana jest opłata droit de suite w wysokości 5%
cena wywoławcza: Wykup abonament
grafika artystyczna (serigrafia), papier; 82 x 61 cm (wymiar arkusza w świetle orpawy);
sygn. i dat. w kompozycji: W. Siudmak / Paris 3.09.2015 (druk);
sygn., dat. i opisana u dołu: E.A. Epreuve de Artiste, "Dame Avec les Perles" / "Dama z perłami", W. Siudmak (ołowkiem).
litografia, papier; 42 x 39 cm;
sygn., opisana i numerowana u dołu: 16/300 "Regeneration" / "0" W.SIUDMAK;
sygn. powtórzona na odwrocie: W.SIUDMAK.
serigrafia, papier, 89,5 x 62,5 cm (arkusz);
sygn. p.d.: W. SIUDMAK (ołówkiem);
nakład l.d.: 82/135 (ołówkiem)
litografia barwna, papier, 80 x 60 cm (arkusz);
sygn. ołówkiem p.d.: W. SIUDMAK;
nr odbitki: 77/120;
tytuł pracy (ołówkiem) pośrodku: "L'Empereur du sixieme sens"
litografia, papier; 56 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: W.Siudmak
nr odbitki: 25/250
litografia, papier; 38 x 28 cm;
sygn. i opisana p. d.: W.Siudmak / Paris 08 (ołówkiem); nakład: 157/300.
ceramika Paradyż, malatura (?); 30 x 25 cm;
sygn. i opisana z tyłu: Muzeum Narodowe / Kielce / 22.01.04 / W. Siudmak.
rysunek grafit na kartonie, 14 x 20 cm
Mężczyzna z kapeluszem , 1968/1969 r.
akryl, szablon/papier naklejony na płótno, 80,5 x 58,5 cm
sygnowany p.d.: 'SIUDMAK: 68/69'; sygnowany na odwrociu na blejtramie: 'SIUDMAK'
akryl, płótno, sklejka; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 84;
na odwrocie napis: W. SIUDMAK PARIS "PRINCESSE" "KSIĘŻNICZKA" 55 x 44 1984 AKRYL / VERNIS ACRYL.
litografia barwna/papier, 50 x 48 cm (zadruk)
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '131/200 "Idylle" W.SIUDMAK'
sygnowany ołówkiem na odwrociu: 'W. SIUDMAK'
Mężczyzna z kapeluszem, 1968/1969 r.
akryl, szablon/papier naklejony na płótno, 80,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'SIUDMAK: 68/69'
sygnowany na odwrociu na blejtramie: 'SIUDMAK'
olej/płótno naklejone na deskę, 49 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'W. SIUDMAK'
collage, tusz na papierze; 59 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l. d.: SIUDMAK 67.
brąz pozłacany, 28 x 12 x 14 cm
sygn. na odwrocie: W.SIUDMAK | FO FF O2 / 24, 28 OE 2/24, 28, 2010
ed.: 2/24
odcisk odlewni: Kusicki
litografia barwna/papier, 57 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'W. Siudmak', opisany śr.d.: 'L'Espoir' oraz opisany l.d.: '150/250'
sygnowany na odwrociu: 'W. SIUDMAK'
litografia, papier;
56 x 76,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: W. SIUDMAK (ołówkiem), l. d. nakład: 92/250 (ołówkiem), śr. d. tytuł: Le Tentation de Lykonia (ołówkiem).
Technika własna, karton naklejony na płótno; 3 x (73 x 50 cm),
Sygnowany na lewym skrzydle: SIUDMAK 67; opis autorski na odwrocie
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego
*droit de suite
Tusz, karton; 49,5 x 65 cm
*droit de suite
ołówek/papier, 28,5 x 38,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W.SIUDMAK | Paris 7 avril. 2014'
sygnowany i tytułowany na odwrociu: '"Poczęstunek" | W. SIUDMAK'
akryl na podkładzie Schoellershammer/płótno naciągnięte na deskę, 50 x 40 cm (praca), 64 x 54 cm (wymiar deski)
sygnowany i datowany p.d.: 'W. SIUDMAK 2000'
giclée/papier, 64,5 x 85 cm (arkusz)
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '32/300 "Les Comediens" W.SIUDMAK'
sygnowany, datowany i opisany p.d. na kamieniu: 'W. SIUDMAK | Paris 15.02.2016'
litografia barwna/papier, 80 x 60 cm (arkusz)
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '71/120 "L' Empereur Du sixieme sens" W. SIUDMAK'
collage, tusz/papier, 59 x 43 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Siudmak 67'
ołówek/papier, 38,5 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W.SIUDMAK | Paris 2008''
sygnowany i tytułowany na odwrociu: '"Soliści" | W. SIUDMAK | Paris'
litografia barwna, papier; 89,7 x 62,3 cm;
sygn. p. d.: W. SIUDMAK (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 35/120 (ołówkiem);
napis u dołu: Apparition irreel de la Muse (ołówkiem)
ołówek, papier; 27,6 x 37,1 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK / Paris 15.07.2012
litografia, papier;
litografia barwna/papier, 57 x 46 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '150/250' "L'Espoir" W.SIUDMAK'
Strzelec z cyklu Znaki zodiaku
płyta graficzna/metal, 14,5 x 14,5 cm
sygnowany p.d.: 'W. SIUDMAK'
na odworciu naklejka autorska z opisem pracy, sygnaturą i numerem serii: '0098/3000'
giclee/papier, 85 x 64,8 cm (arkusz)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '37/300 "Ambrosie" W. SIUDAMK'
sygnowany, datowany i opisany na płycie p.d.: 'W. SIUDMAK | Paris 10. 01. 2010'
giclee/papier, 84,7 x 74,8 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: '40/300 " La Nuit de Noces" W. SIUDMAAK'
sygnowany, datowany i opisany na płycie: 'W. SIUDMAK | Paris. 1985'
LIETRATURA:
- Siudmak. Katalog wydany Chateau de la Messardiere, Saint Tropez, s. nlb (il.)
- Świat Spoza horyzontu. Rozmowa z Wojciechem Siudmakiem, "Gazeta Lubuska", Nr. 125 z dn. 31. 05. - 01. 06. 1997 (il.)
ołówek/papier, 38,5 x 28,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'W. SIUDMAK | Paris, 15.03.2015'
sygnowany i tytułowany na odwrociu: '"Poza Czasem" | W. SIUDMAK'
akryl/płótno naciągnięte na deskę, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W.SIUDMAK 1980'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'W. SIUDMAK | PARIS | "..." ACRYL, VERNIS ACRYL, 65 X 50, 1980'
- Fantazje Siudmaka, "Gazeta Wyborcza - Kraków", nr 195, 22.08.2003 (il.)
- Nie uciekam od ziemi. Z Wjciechem Siudmakiem rozmawia Magda Piekarska, "Słowo Polskie", nr 277, 28.11.2003, s. 5 (il.)
- Małgorzata Gnot, Władca marzeń. Rozmowa z Wojciechem Siudmakiem, "Kurier Lubelski", nr 219, 17.09.2004 (il.)
- Katarzyna Zalewska, Fantastyczne spełnienie, "Newsweek", nr. 36, 05.09.2004, s. 86 (il.)
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Siudmak 1991'
opisany na odwrociu: 'Siudmak. [podpis] Akryl. | Vernis acryl 2016'
olej/płótno naciągnięte na deskę, 50 x 40 cm (praca), 64 x 54 cm (wymiar deski)
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Siudmak 1990'
50 x 40 cm (praca), 64 x 54 cm (wymiar deski)
opisany na odwrociu: 'Siudmak. [podpis] Huile. | Vernis huile 2016'
Scena symboliczna - św. Sebastian, 1969 r.
tusz, tempera, papier, 37,5 × 31,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Siudmak 69
kolaż, tusz, pióro, offset barwny, 59 x 43 cm w świetle passe-partout
sygn. tuszem l.d.: SIUDMAK 67
litografia, papier;
59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie po lewej: W. SIUDMAK oraz ołówkiem l. d.: WSiudmak / 1973 napis u dołu pośrodku ołówkiem: "Genese"
litografia, 57 x 43 cm
litografia, 57 x 42 cm
litografia, papier, 50 x 65 cm (całość),
44 x 33 cm (odbitka kamienia);
sygn. p. d.: W SIUDMAK/2000, l. d.: 349/350, śr. d.: "Ma Terre"
Tusz, karton; 49,5 x 65 cm
olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: W. Siudmak
42 x 58 cm, technika mieszana i collage, sygn. i datowany w dolnym prawym rogu
litografia, płytka aluminiowa; 14,8 x 14,8 cm;
sygn.: W. SIUDMAK;
na odwrocie nalepka autorska z opisem cyklu, tytułem i numerem odbitki
Litografia; wym.: 550 x 410 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Siudmak 1979; śr.d. tytuł; poniżej dedykacja autorska; odbitka nr 23/200.
reprodukcja, papier;
59 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: W. Siudmak
ołówek, papier
30 x 21 cm
sygn. i dat.l. d. W. SIUDMAK 87
Apparition irréelle de la Muse
sygn. p.d.
litografia barwna (e.a)
63.5x51.5 cm
litografia barwna/papier, 78 x 56 cm (w świetle passe-partout)
u dołu ołówkiem: `E.A. "Apparition irreel de la Muse" W. Siudmak`
Estymacja: 2 000 - 3 500 zł
litografia barwna, papier;
55,5 x 41 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: W.SIUDMAK / 1979. (ołówkiem);
napis. l. d.: 21/200; śr. d.: "Tristan et Iseut" oraz dedykacja p. d. (pod datą): Pour René Peynal (
litografia barwna/papier, 80 x 60 cm (arkusz), 70 x 53 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `W. SIUDMAK`, w l.d.: `E.A.`, śr. d.: `La Terre Offrant ses Joyaux`
Estymacja: 3 000 - 4 000
litografia, papier,
50 x 65 cm (całość),
litografia
38 x 28 cm
litografia
38 x 28 cm
rysunek, ołówek, papier,
48,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. SIUDMAK Pris 01.2001 Version II
litografia barwna, papier,
85 x 61 cm (arkusz);
sygn. ołówkiem p.d.: W. SIUDMAK; nakład l.d.: 134/250 oraz tytuł pracy (ołówkiem): "L`Espoir"
litografia, papier, 349/350,
50 x 65 cm (całość),
sygn. i dat. p.d.: W SIUDMAK/2000,
l. d.: 349/350, śr. d.: "Ma Terre"
litografia, papier, 349/350,
50 x 65 cm (całość),
44 x 33 cm (odbitka kamienia); sygn. i dat. p.d.: W SIUDMAK/2000,
litografia barwna, papier,
80 x 60 cm (arkusz);
sygn. ołówkiem p.d.: W. SIUDMAK; nr odbitki.: 77/120; tytuł pracy
(ołówkiem) pośrodku: "L`Empereur du sixičme sens"
litografia barwna, papier,
85 x 61 cm (arkusz);
serigrafia, papier,
89,5 x 62,5 cm (arkusz);
litografia barwna, papier, 85 x 60 cm (arkusz);
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: W. SIUDMAK 1981; nakład l.d.: 33/250 oraz u dołu tytuł pracy (ołówkiem)
Litografia
wym.: 550 x 410 mm
sygn. oł. p.d.: W. Siudmak 1979; śr.d. tytuł
poniżej dedykacja autorska
odbitka nr 23/200.
serigrafia, papier
89,5 x 62,5 cm (arkusz)
APPARITION IRREALE DE LA MUSE, 1997
litografia,
72 x 53 cm
u dołu, ołówkiem, sygnatura "W. SIUDMAK" (po prawej), tytuł pracy oraz "EA." (odbitka autorska).
Po prawej u dołu dedykacja odręczna, datowana 3 maja 1997 i podpisana "Wojtek"
litografia barwna, papier,
55,5 x 41 cm (odcisk płyty);
numer. l. d.: 23/200 (ołówkiem); opisany u dołu: "Tristan et Iseut" (ołówkiem);
dedykacja p. d. pod datą: Pour Monsieur Alain Peyrefitte
gwasz, akryl, papier 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. SIUDMAK
litografia, papier, 29,5 x 29,5 cm (w oewietle oprawy);
sygn. p. d.: W. SIUDMAK `93
akryl, płótno, 55 x 44 cm
sygn. i dat. p.d.: W. SIUDMAK 84
na odwrocie: W. SIUDMAK PARIS "PRINCESE" "KSIĘŻNICZKA" 55 x 44 1984 AKRYL / VERNIS ACRYL
litografia, aluminium; 14,8 x 14,8 cm
każda praca sygn.: W. SIUDMAK; na odwrocie nalepka autorska z opisem cyklu, tytułem i numerem odbitki; kolejno: Baran, Bli¼nięta, Rak, Lew, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec.
litografia barwna, papier, 85,2 x 60,8 cm (arkusz); sygn. p.d.: W. SIUDMAK, l.d. nr: 126/250, śr.d. napis: "L`Espoir"
olej, płyta pilśniowa, 44 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: Siudmak 1969
litografia, papier,
76 x 57 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisane u dołu: E.A. "Reve etrange d`Arielle" W. SIUDMAK
serigrafia barwna, papier,
30 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: W. Siudmak 1993 (ołówkiem); l.d. napis: EA 65/115
gwasz, akryl, papier,
47,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: W. SIUDMAK
serigrafia barwna, papier,
sygn. i dat. u dołu: W. Siudmak 1993 (ołówkiem);
l.d. napis: EA 65/115
gwasz, akryl, papier,
sygn. p.d.: W. SIUDMAK
gwasz, akryl, papier,
sygn. p.d.: W. SIUDMAK
gwasz, akryl, papier, 47,5 x 32 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: W. SIUDMAK
La orde organique (Porządek organiczny) odbitka autorska
litografia, papier, 32 x 23,5 cm (całość);
sygn. p.d.: W. Siudmak, l.d. E.A., ś. d. "L`orde organique"/ hommage a Giovanni Battista/ Bracelli
SCENA SYMBOLICZNA - ŚW. SEBASTIAN
1969 r.
Tusz, tempera na papierze 38 x 32 cm
Sygnowany p.d. - "Siudmak 69"
rysunek, ołówek, papier,
olej, płótno,
81 x 65 cm
akryl, płótno,
65 x 50 cm
litografia barwna, papier,
80 x 60 cm, 39/250
akryl, płótno,
49.5 x 41.5 cm
ołówek, papier,
38.5 x 28.5 cm
litografia barwna, papier,
90 x 63 cm, 71/135
litografia, papier, 349/350,
50 x 65 cm (całość),
sygn. i dat. p.d.: W SIUDMAK/2000, l. d.: 349/350, śr. d.: "Ma Terre"
litografia, papier, 77/120,
29,5 x 40 cm (całość);
sygn. i dat. p. d.: W SIUDMAK/1992, w śr. d.: "Rencontre de Cultures", l.d.: 77/120
litografia barwna, papier, odbitka autorska,
79 x 60 cm (całość), 65 x 45 cm (odbitka płyty);
sygn. p.d.: W.SIUDMAK, l.d..: E.A., śr. d.: "L`Empereur du sixieme sens"
litografia, papier,
73/25, 75 x 63 cm,
sygn. p. d.: W SIUDMAK, l. d.: 72/250, śr. d.: "L`Agression de la Nature"
serigrafia barwna, papier, 62/115, 35 x 35 cm;
sygn. i dat. p d.: W.SIUDMAK 1993, w l. d.: EA / 62/115
litografia, papier, 70/125, 76 x 57 cm; sygn. p. d.: W. SIUDMAK
Ziemia ofiarująca swe klejnoty
litografia barwna, papier, 37/250, 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: W. SIUDMAK
litografia barwna, papier, 48/135, 91 x 62 cm;
sygn. p. d.: W.SIUDMAK
litografia barwna, papier, 56/120, 91 x 62 cm;
sygn. p. d.: W. SIUDMAK
akryl, plótno, deska, 49,5 x 41,5 cm;
sygnowany i datowany u dolu z prawej: W. Siudmak 02;
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie
litografia barwna, 125/250, papier, 85 x 60 cm;
sygn. p. d.: W. Siudmak
litografia, papier, 25/250, 56 x 76,5 cm; sygn. p. d.: W. SIUDMAK
akryl, olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: W.SIUDMAK
na odwrocie, p.d. róg: W.SIUDMAK 85, PARIS