PICAULT Louis Emil (1833-1915)
brąz patynowany; wys. 54,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 17,7 cm.
Francja, XIX/XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
brąz patynowany; wys. 40 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 18 cm.
Francja, Paryż, XIX/XX w.
Francja, Paryż, XIX/XX w.
brąz patynowany różnobarwnie, szary marmur; wys. 78,5 cm, średnica podstawy 30 cm.
Francja, Paryż, XIX/XX w.
FIGURA ALEGORYCZNA (INSPIRACJA)
brąz patynowany
wys. 87 cm
sygn.: E. PICAULT
Na podstawie, na banderoli napis: DES MISTÉRIEUSES PROFONDEURS ELLE APPORTE A L`HOMME L`ÉTINCELLE DIVINE [Z tajemnych głębokości przynosi (ona) człowiekowi bożą iskrę].
brąz, wys. ok. 60 cm, sygn. na plincie: E. PICAULT;
na przodzie tabliczka: Le Devoir / Par E. Picault
brąz, odlew patynowany; wys. 65,5 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 23,5 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.
Brąz patynowany
wys. 59 cm
Sygnowany: E. Picault
Na podstawie tabliczka: Pecheur | par Picault (Sculptr)
Brąz patynowany;
wys. 81 cm
Sygnowany: dwukrotnie - BELLUM | E. Picault 1878 | Hri Houdebine Bronze
brąz patynowany (wielobarwnie), 78 cm;
sygn. z boku: E. PICAULT; na cokole tabliczka z dedykacją z 1926 r.
Brąz patynowany; wys. 69 cm
Sygnowany: E. PICAULT | okrągły stempel odlewni:
F. P. SANSON SUCCR. NEUERWALL 4, HAMBURG
Na cokole plakieta: SOMMELIER | Par Emile Picault (Statuaire) | Récompensé au Salon
brąz patynowany, wys. całk. 62 cm
sygn. na podstawie: E. PICAULT
brąz patynowany,
wysokość: 80 cm
sygnowany: E. Picault. Salon des beaux arts 1880
Brąz; wys. 61 cm, szer. podstawy: 19,5 cm
Sygnowany na podstawie: E. Picault;
z boku stempel odlewni: Vrai Bronze [Garanti Paris]
Stan zachowania: brak głowni miecza
Siedzący na postumencie wojownik rzymski, w hełmie zwieńczonym orłem i w płaszczu spływającym z ramion, otaczającym fałdziście biodra, trzymający obiema rękami miecz; z przodu na cokole lwia maska i proporzec z napisem: LA VAILLANCE; z boku sygn.: E. PICAULT. Sculp. /Salon des Beaux-Arts;
brąz patynowany, cyzelowany, wys. 28,5 cm, podstawa 9,5 x 8,5 cm.
plakieta, brąz patynowany, średnica: 54 cm, sygnowany l.d. "E.Picault"