MACHALSKI Ludwik (ur. 1879, Kraków -1934, tamże)
olej, tektura; 24,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: LMachalski;
na odwrocie napis: Motyw z Gniezna (czerwoną kredką); oraz fragment nalepki z dopiskiem: Gniezno (czerwoną kredką).
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela, karton; 1,5 x 13 cm
Sygnowany p.d.: Machalski; opisany na odwrocie
pastel papier; 35 x 27 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Machalski
akwarela, kredka, papier, 19 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Machalski
sygn. p.d.: Machalski
akwarela/papier, 20,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `L. Machalski 1929`
olej, tektura, wym.: 49 x 35 cm
sygn.: l.d.: L. Machalski 1913
olej na płótnie, 81,5 x 65,5 cm, sygnowany p.d. "Machalski / 1933 r", na krośnie pieczątka składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie