GRONAU-FRIDRICH Lore (Görlitz - ?)
Porcelana biała; wys. 13,3 cm, szer. podstawy 7 cm
Sygnatura: w tłoczonym kartuszu: Rosenthal GERMANY,
dwie skrzyżowane róże pod koroną - sygnatura z 1936 roku |
wycisk w masie porcelanowej: G. FRIEDRICH | wycisk w masie porcelanowej: 694
cena wywoławcza: Wykup abonament
Rosenthal, 1945
Porcelana biskwitowa, szkliwo półmatowe;
wys.: 22,7 cm, szer. podstawy: 23 cm
Sygnowana na podstawie: L. F. | G. | oraz na spodzie wyciskiem 1747 | stemplem z napisem Rosenthal | GERMANY | KUNSTABTEILUNG | SELB.
URSULA DEINERT W POZIE Z CZARDASZA
Rosenthal, 1945
Porcelana biskwitowa, szkliwo półmatowe; wys.: 34,1 cm
Sygnowana na podstawie wyciekiem L. FRIDRICH-GRONAU,
oraz na spodzie wyciskiem 1714. H | stemplem z napisem
Rosenthal | GERMANY | KUNSTABTEILUNG | SELB.
FIGURA TANCERKI - URSULI DEINERT
pocz. lat 40. XX w.
Rosenthal
Porcelana biskwitowa; wys. 35,2 cm
Sygnatura wyciskana na cokole: LFRIDRICH - GRONAU; na spodzie drukowana: Rosenthal pod koroną | KUNSTABTEILUNG | SELB;
nr modelu: 1714. Drobne naprawy
FIGURA TANCERKI URSULI DEINERT, 1941 r.
Rosenthal
Porcelana, malowana naszkliwnie; wys. 34,6 cm
Sygnatura wyciskana na cokole: LFRIDRICH - GRONAU; na spodzie nadruk: Rosenthal pod koroną | GERMANY | KUNSTABTEILUNG | SELB; nr modelu: "1714".