1 zł
2 600 000 zł

MĘDRZYCKI Maurycy (MENDJIZKI Maurice) (Łódź 1890 - 1951 St. Paul de Vence)

Portret damy w fotelu, 1940 r.

pastel/płótno, 65 x 54,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dziewczynka siedząca na krześle

olej/płótno, 81 x 54,5 cm
sygnowany l.g.: 'Mendjizky'

Pejzaż z południa Francji (Saint-Paul-de-Vence?)

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Mendjizky'

PEONIE

olej, płótno
46 x 38,2 cm
sygn. p.g.: Mendjizky
dedykacja p.d.: A Madame Mittelhauser | en souvenir de son admirable | accueil. Mendjizky | PARIS - 30.X.33
na odwrocie na dolnej listwie krosna pieczęć z numerem 8 F

Portret mężczyzny

olej, płótno, 65 × 54 cm,
sygn. p. g.: Mendjizky

Portret kobiety

pastel, płótno, 64 × 54,5 cm

Portret dziewczynki, 1922 r.

pastel, płótno, 55 × 46 cm,
sygn. i dat. l. d.: Mendjizky/1922

Bob Tarcali, 1946 r.

sangwina/papier, 43 x 29 cm
sygnowany l.d.: 'Mendjizky'

Portret mężczyzny, 1928 r.

olej/płótno, 92 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Mendjizky 1928'

PORTRET MĘŻCZYZNY

olej, płótno, 65 x 54 cm
sygn. p.g.: Mendjizky

Pierre Tarcali, 1946 r.

węgiel/papier, 42 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'mendjizky'

- Maurice Mendjizky, Villa la Fleur, Konstancin-Jeziorna, 19 września-31 grudnia 2014
- Maurice Mendjizky, Mistrzowie Ecole de Paris, kat. wyst., Villa la Fleur, Warszawa 2014, nr kat. 101, s. 15 (il.)

Bob Tarcali, 1946 r.

sangwina/papier, 43 x 29 cm
sygnowany l.d.: 'Mendjizky'

Promenade au parc, 1938

Olej, płótno
sygn. p.d.
64 x 73 cm

Baie de Saint Tropez, ok. 1938

Olej, płótno
sygn. p.d.
33 x 41 cm

Bord du Loing, 1939

Olej, płótno
sygn. p.d.
50 x 65,5 cm

Vente Me Blache du 17 mai 1987.

La Colombe d'or à Saint Paul de Vence, ok. 1922

Olej, płótno
sygn. p.d.
65 x 80,5 cm

Couple endormi, 1949

Tusz lawowany, papier
sygn. p.d.
27,5 x 43,5 cm

Nu féminin, 1940

Kredka na papierze
sygn. p.d., dat. 17.1.40.
42,5 x 27 cm

Portrait d'enfant

Pastel, papier naklejony na płótnie
sygn. l.d., dat. 1922
55 x 46 cm

Portrait d'homme

Pastel, papier
sygn. p.d.
35 x 27 cm

Portrait de femme au fauteuil, 1940

Pastel na płótnie.
65 x 54, 5 cm

Portrait de femme

Pastel, papier
sygn. p.d., dat.1944
37,5 x 29,5 cm

Portrait de femme

Pastel, papier
sygn. p.d., dat.1944
40 x 25 cm

Nature morte à la pintade, ok. 1937

Olej, płótno
sygn. l.g.
73 x 54 cm

Nature morte au bouquet et aux livres

Olej, płótno
sygn. p.g
65 x 50 cm

Composition florale, 1937

Olej, płyta
sygn. na odwrocie
50 x 80 cm

Kwiaty w wazonie, 1933

olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky;
p. d. dedykacja autorska: a Madame Mittelhauser/ un souvenir de son admirale/ [...] - Mendjizky/ Paris 30. X. 33

BARKI NA RZECE

olej, płótno, 54 x 65 cm
sygn. l.d.: Mendjizky

PEJZAŻ POŁUDNIOWY

olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: Mendjizky

Kwiaty w wazonie, 1933

olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky; p. d. dedykacja autorska: a Madame Mittelhauser/ un souvenir de son admirale/ [...] - Mendjizky/ Paris 30. X. 33

BUKIET KWIATÓW, 1944

olej, tektura, 46 x 38 cm
sygn. p.d.: Mendjizky
opisany na odwrocie: nature morte nice octobre 1944

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa.

Bukiet kwiatów

olej, płótno, 64,7 x 80,6 cm
sygn. l.d.: Mendjizky

Pejzaż z rzeką

olej na płótnie,
sygn.w lewym dolnym rogu;
54,5 x 63,5 cm

Pierre Tarcali, 1946

olej, tektura, 56 x 39,5 cm
niesygn.

Portret młodej kobiety, 1927 r.

węgiel/papier, 80,5 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'Mędrzycki | 1927'
- "Maurice Mendjizky. Mistrzowie École de Paris", Villa la Fleur, Konstancin-Jeziorna, 19.09-31.12.2014

- Artur Winiarski, Maurice Mendjizky. Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2014, poz. kat. 95, s. 29 (il.)

Prowansalska dróżka

olej, tektura, 33 x 41 cm
sygn. l.d.: Mendjizky

Pejzaz z poludnia Francji

olej na plotnie, sygn. w prawym dolnym rogu;
60 x 73 cm

Pejzaz z rzeka

olej na plotnie, sygn. w lewym dolnym rogu;
54,5 x 63,5 cm

PEJZAŻ Z AUVERGNE

olej, płótno na tekturze i na desce; 33,5 x 40,5 cm
sygn. l.d.: Mendjizky

50 x 65,5 cm, olej na płótnie, sygn.w dolnym prawym rogu

Dziewczynka i lalka

olej/tektura, 61 x 36 cm
sygnowany p.d.: `Mendzijsky`

Bouquet de fleurs et livre

olej, tektura
81 x 54 cm
sygn. l.d. Mendjisky
Obiekt jest uwzględniony w przygotowywanym katalogu Mendijsky Foundation

olej, płótno; 40x50 cm
sygn. p.d. Mendjizky

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Dziewczynka z lalką

olej, płyta, 61 × 45,5 cm
sygn. p. d.: Mendjizky

Estymacja: 45000 - 55000 zł

Bord de mer sur la côte méditerranéenne

olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. p.d.: Mendzijsky

Femme assise

ołówek, papier
41,5 x 24,5 cm
sygn. l. d.: Mendjiski

Personnages

tusz, papier
43 x 27 cm
sygn. l. d.: Mendjiski

Enfant assis, 1929

olej, płótno
sygn. i dat. p.g.
60 x 40,5 cm

Wąwozy w Nimes

olej/deska, 55 x 66 cm
sygnowany p.d.: `Mendrzycki`

OWDROCIE: tytuł autorski na odwrociu

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

L`ouvrier

tusz, papier
25 x 19 cm
sygn i dat. l. d.: Mendjiski

Portrait de jeune fille

Olej na płótnie
60 x 45,5 cm
sygn. i dat. p. g.: Mendjisky 1929

Portrait d`enfant

Olej na płótnie
62 x 45 cm
sygn. i dat. p.d.: Mendjisky 1929

Portret kobiety, 1927 r.

węgiel/papier, 81 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. g.: `Mendjizki 1927`

Estymacja: 7 000 - 10 000

Martwa natura

Olej, płótno; 84 x 74,5 cm
Sygn. l.d. Mendjizki

LE GHETTO DE VARSOVIE

tusz, ołówek, papier
autentyczność obiektu opisana przez Serge Mendisjky
57 x 88 cm

VUE DU MIDI

olej, płótno
autentyczność potwierdzona przez Serge Mendijsky na odwrocie, syna artysty
38 x 45 cm

EXODE

tusz, papier
sygn. i dat. p.d.: "Mendjizky 45"
30 x 44 cm

La foret

olej, karton
sygn. l.d.
33 x 40 cm

Pays d`Auvergne

olej, płótno na kartonie
sygn. l.d.
33 x 41 cm

Toits rouges

olej, karton,
sygn. p.d.
25 x 33,5 cm

St. Alban de Montbel (1925)

olej, karton,
sygn. l.d.,
22,5 x 32 cm

Portret kobiety, 1924

olej, płótno;
73 x 54 cm
sygn. l.g. Mendjizki Nice 24

Pejzaż z Prowansji

olej, płótno;
50 x 65 cm
sygn. l.d. Mendjizki

Femme au collier rouge

Olej na płótnie
Syg. l.g.
81 x 65 cm

Paysage de Provence

Olej na płótnie
Syg. l. d.
50 x 65 cm

Promeneurs dans un parc

Olej / tektura
Sygnowany p.d.
25 x 33,5 cm

Jeune femme a la couture (1920)

Olej / płótno
Sygnowany l.g.
92 x 60 cm

Fille assise

Pastel
Sygnowany p.g.
42,5 x 29 cm (w świetle passe partout)

OSAMOTNIENIE RODZINY (z serii KOMBATANCI GETTA WARSZAWSKIEGO), 1950 R.

długopis, tusz/papier,
76 x 59 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Mendjizky | 1950`

Autoportret, 1915 r.

olej/płótno,
55 x 46 cm
sygnowany i datowany l. d.: `MENDJIZKY | 1915`

Kwiaty

olej/płótno,
65 x 54 cm
sygnowany p. d.: `MENDJITZKY`

Martwa natura z rybami

olej, płótno, 64,5 x 92 cm;
sygn. p. g.: Mendjiizky

Czytająca

pastel/papier,
30 x 24 cm
sygnowany l. d.: `Mendjizki`

Dziewczynka i lalka

olej/tektura,
61 x 36 cm
sygnowany p. d.: `Mendzijsky`

Dziewczynka i lalka

olej/tektura, 61 x 36 cm
sygnowany p. d.: `Mendzijsky`

PEJZAŻ

Olej na płótnie
50 x 60 cm
Sygnowany p.d. - "Mendjizky"

Martwa natura

olej, płótno, wym. 23,5 x 32 cm,
sygn. l.d.: A. Mędrzycki

Pejzaż z południowej Francji

olej, płótno, 50 x 61
sygn. p. d.: Mendjizky

sygn. p.d.
olej płótno
50x61.5

PEJZAŻ WIEJSKI Z KROWAMI

olej na płótnie dublowanym, 50 x 61 cm, sygnowany p.d.: "Mendjizki"

Pejzaż wiejski z krowami, około 1939

olej, płótno; 50 cm x 61 cm;

liczba obiektów: 82