OLBIŃSKI Rafał (ur. 1943, Kielce)
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia barwna, papier, 39 x 57 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński, opis. ołówkiem l. d.: 96/350
inkografia/papier, 100 x 70 cm (wymiar arkusza)
sygn. w kompozycji p.d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
numerowany l.d. ołówkiem: III/XX
l.d. sucha pieczęć: Olbiński Studio
inkografia/papier, 70 x 100 cm (wymiar arkusza)
sygn. w kompozycji l.d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
numerowany l.d. ołówkiem: I/XX
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
inkografia/papier, 49 x 68 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
akryl, płótno, 93 x 122 cm,
sygn. l.d.: Olbinski
olej, akryl/płótno, 35,5 x 43 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
akryl, płótno, 130 × 100 cm,
sygn. l.d.: ‘Olbinski’
olej, płótno, 57 x 58 cm,
sygn. p.d.: Olbiński
Iluzoryczna specyfika losowych komplementów
litografia, papier, 72 x 71 cm (arkusz),
sygn. ołówkiem p.d.: ‘Olbiński’, opis. ołówkiem l.d.: ‘187/350’
litografia, papier, 76 x 61 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: ‘Olbinski’, opis. ołówkiem l.d.: ‘271/350’
litografia, karton; 44,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji), 71 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), nakład l. d.: 284/350.
olej, płótno
32 x 43 cm
sygn. l.d.: Olbinski
sygn. na odwr. na płótnie: Olbinski | 2001
ołówek, druk/papier, 42 x 30 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
serigrafia, papier, 67 x 49 cm w świetle passe-partout, 85 x 64 cm w oprawie, nakład: A.P. 1/3
sygn. u dołu: A.P. 1/3 Olbiński
ołówek, papier; 50 x 56 cm;
sygn. p. d.: Olbiński;
stan zachowania: drobne uszkodzenia papieru.
Inkografia, papier; 52,5 x 42 cm(w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: Olbiński; ołówkiem pod ryciną: 9/200 M Olbiński
litografia barwna, papier, 57,5 × 55,5 cm (odcisk płyty), 68,5 × 66 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz. l. d.: 267/350
inkografia/papier, 60 x 42 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Olbiński’ oraz opisany ołówkiem l.d.: ‘12/100‘
inkografia/papier, 60 x 43 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Olbiński’ oraz opisany ołówkiem l.d.: ‘10/100’
inkografia/papier, 28,5 x 20 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: "olbiński" oraz odręcznie ołówkiem "Olbiński", opisany l.d.: "VI/XX" oraz wybita pieczęć autorska
inkografia, papier; 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji l. d.: Olbiński (druk), sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem),
l. d. nakład: I/XX (ołówkiem) poniżej suchy tłok pieczętny.
Smak przelotnego pożądania, 2002
inkografika, odbitka 312/350, 80 x 65 cm
Still life in slow motion, 2018
akryl, płótno,
32 x 25 cm,
sygnowany l.d.: "Olbiński"
* Droit de suite
rysunek, grafit na kartonie, 62 x 42 cm
litografia 57 x 56 cm
inkografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji p. d.: Olbiński (druk), sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem)
l. d. nakład: III/XX (ołówkiem) poniżej suchy tłok pieczętny.
druk artystyczny (serigrafia), papier; 43 x 56,5 cm (wymiar kompozycji),
50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); l. d.: autorski, suchy tłok pieczętny z łabędziem i napisem w otoku: OLBIŃSKI.
Inkografia, 40 x 30 cm,
sygnowany i opisany p.d: 'Olbiński III/XX'
Inkografia, 40 x 30 cm,
sygnowany i opisany p.d: 'Olbiński I/XX'
La donna del lago - szkic do plakatu opery Rossiniego
technika mieszana, papier, 36,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: Olbiński.
inkografia, papier, 100 x 70 cm (wymiar arkusza),
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
inkografia, papier, 100 x 70 cm (arkusz),
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
Superiority of consequences, 2017 r.
inkografia/papier, 80 x 60 cm
serigrafia, papier, A.P. 1/3, 66 x 44 cm (kompozycja), oprawa: 86 x 63 cm, sygn. p.d.: Olbiński
litografia, papier, 72 x 71 cm (arkusz)
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński
opis. ołówkiem l. d.: 186/350
sygn. w kompozycji l. d.: Olbiński (druk),sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem),
inkografia/papier, 31 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany ołówkiem l.d.: '4/100'
inkografia/papier, 36 x 68 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany ołówkiem l.d.: '8/100'
inkografia/papier, 30 x 20 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany ołówkiem l.d.: '3/100'
serigrafia, papier, 67x46 cm w świetle passe-partout, 86x64 cm w oprawie, ed. A.P. 1/3
sygn. p.d.: Olbiński (w ramach kompozycji), opisany na dole: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)
Nostalgia in slow motion, 2002
druk artystyczny (litografia), papier; 66 x 46 cm (wymiar kompozycji),
80 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 347/350 Olbiński (ołówkiem);
druk artystyczny (litografia), papier; 58 x 56 cm (wymiar kompozycji); 70 x 66 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 267/350 Olbiński (ołówkiem);
załączony certyfikat autentyczności.
50 x 70 cm (wymiar arkusza);
druk artystyczny (serigrafia), papier;46 x 46 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
inkografia/papier, 40 x 30 cm (format arkusza)
opisana l.d.: „I/XX” , sygnowana p.d.: „Olbiński”, sucha pieczęć
Życie to jesienny dzień gdy odlatują ptaki
opisana l.d.: „VIII/XX”,
sygnowana p.d.: „Olbiński”, sucha pieczęć
opisana l.d.: „VI/XX”,
opisana l.d.: „I/XX”,
Papier/szkic, 38 x 65 cm
ASCRIPTION OF EXPERIENCE, 1994
akryl, karton
49,5 x 37,2 cm
sygn. p.d.: [odwrócone R w kółku] R Olbiński
serigrafia
69 x 50 cm
Przesadna drobiazgowość znaczeń, 2017
inkografia II/XX, 45 x 59 cm, w oprawie 72 x 83 cm
druk, ołówek/papier, 28 x 21,5 cm
ołówek/papier, 27,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
serigrafia barwna, papier; ed. 1/25
82x58,5 cm
sygnowany l.d. "EA 1/25", p.d. "Olbiński"
inkografia, I/XX, 60 x 42 cm, sygn.
sygn. p.d.: Olbinski odbitka: 274/350
inkografia, papier, 89 x 63,5 cm (99 x 69 cm arkusz),
sygn. l.d.: pieczęcią wodną oraz 3/10, sygn. ołówkiem pod płytą p.d.: Olbiński
akryl/płótno, 43,5 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'olbinski'
akryl, płótno, 52,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: Olbiński
akryl, karton
41,5 x 34 cm
sygn. l.d.: Olbiński
Obraz posiada certyfikat autentyczności wystawiony przez autora, z nr. kat. obrazu (2102).
SUPERIORITY OF CONSEQUENCES, 2008
akryl, płótno
46 x 38 cm
sygn. l.d.: Olbiński
inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany l.d.: '17/100'
serigrafia, papier, 1/3 A.P., 49,5 x 54,3 cm (w świetle oprawy), 68,2 x 71,8 cm (w oprawie), sygn. p.d.
Kobieta na tle Łazienek Królewskich w Warszawie
akryl, płótno; 80 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
litografia barwna, papier, 79 x 57,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz opis. l. d.: 347/350
litografia barwna, papier, 72 x 55 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz opis. l. d.: 274/350
serigrafia, papier; 60 x 62 cm (w świetle passe-partout)
edycja autorska; sygnowany w obrębie kompozycji l.d.: "Olbiński", p.d.: "Olbiński", opisany l.d.: "E/A 1/3"
serigrafia, papier, edycja 17/20; 25 x 25 cm
sygnowany p.d.: "Olbiński", l.d.: autorska sucha pieczęć
album: edycja 33/150, sygnowany: "Olbiński"
bez tytułu (szkic do obrazu), 2017
ołówek, papier; 45 x 32 cm
sygnowany l.d. "Olbiński 2017"
litografia barwna, papier, 72 × 57,5 cm (zadruk), 83 × 67 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d. Olbiński; p. d.: 277/350
litografia barwna, papier, 57,5 × 55,5 cm (zadruk), 68,5 × 66 cm w świetle passe-partout
litografia barwna, papier, 91 × 63 cm (zadruk), 102 × 72 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński, oraz. l. d.: 93/350
rysunek/print, sygnatura, 35x32 cm
rysunek/print,sygnatura, 139x87 cm
olej, tektura
39 x 32,5 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na odwr. na tekturze uszkodzone nalepki informacyjne
do górnego krosna przyczepiona nalepka Society | of Illustrators | 128 East 63rd Street | ...w York, N.Y. | 33rd ANNUAL EXHIBITION | METHOD OF RETURN | [dalej informacje techniczne, m.in. zobowiązanie do odbioru obrazu między 19 kwietnia a 8 maja 1991 roku]
litografia barwna, karton;
80 x 66 cm (wymiar arkusza); 57 x 55,5 cm (wymiar kompozycji);
l. d.: 237 / 350 (nakład ołówkiem), p. d.: Olbiński (roztarte, ołówkiem).
litografia barwna, papier;
72,5 x 57 cm (wymiar odbitki), 84 x 67 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 113/350 (ołówkiem)
Zestaw 2 prac we wspólnej oprawie
1. Seigfried - serigrafia barwna, papier, 23,5 x 17,6 cm (wymiar odbitki), 28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (oł.); nr odbitki l. d.: 68/100 (oł.);
2. Der Rosenkavalier - ołówek, papier, 28,8 x 23 cm; sygn. p. d.: Olbiński
olej, akryl, karton; 40 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: "Olbiński", na odwrocie: "OLEJ I AKRYL NA PŁÓTNIE | RAFAŁ OLBIŃSKI - 2008"
ołówek, papier, 45 x 64 cm
sygn. p.d.: "Olbiński 2016"
tworzywo sztuczne, wys. 104 cm
sygn. w podstawie: "Olbiński"
inkografia/papier, 51 x 56 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Rafał Olbiński' oraz opisany l.d.: '7/100'
inkografia/papier, 60 x 43 cm
Postać kobiety - She Stoops To Folly
litografia barwna, papier; 55,5 x 40,5 cm (wymiar odbitki), 72,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 248/350 (ołówkiem).
akryl, płótno; 80 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
Dla mojej córeczki Natalii, 1992
serigrafia autorska, papier; edycja 12/25; 75x57 cm
inkografia, papier, 52 x 42 cm w świetle oprawy, sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, opisany l.d.: 9/200
ołówek/papier, 32,5 x 25,5 cm
sygnowany l.d.: 'Olbiński'
rysunek
43 x 33 cm
inkografia sygnowana ołówkiem
50 x 70 cm
akryl, płótno; 57 x 72 cm;
sygn. l. d.: Olbiński.
Wspomnienia z Hampton, po 1996 r.
inkografia/papier, 60 x 45 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Rafał Olbiński', opisany l.d.: '3/100'
inkografia/papier, 55 x 48 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Rafał Olbiński', opisany l.d.: '4/100'
inkografia, papier, 86 × 53,5 (zadruk), 91 × 56 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie. l. d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz l. d.: 7/100L
inkografia, papier, 86 × 66 (zadruk), 91 × 68 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie. p. d.: Olbiński
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz l. d.: 2/100L
inkografia, papier, 60,5 × 86,5 (zadruk), 67 × 86,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz l. d.: 3/100L
Ołówek na papierze, 28 x 42 cm
serigrafia/papier, 45 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: "Olbiński"
l.d.: 48/50
pochodzenie: kolekcja prywatna
Unprecidible World of References
inkografia/papier, 66 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: "Olbiński" oraz sygn. na płycie l.d.: "Olbiński"
l.d.: IV/XX
olej, płótno
42,5 x 50 cm
sygn. l.d.: Olbinski
olej, płótno, 34,5 x 52 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
litooffset, I/X, 70 x 50 cm, sygn.
inkografia, papier, 30 × 20 cm (zadruk), 33 × 21,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński oraz sygn. na płycie l. d.: Olbiński
l. d.: 15/100S
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
inkografia, papier, 56,5 × 86 cm (zadruk), 63 × 88 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem
p. d.: Olbiński oraz sygn. na płycie p. d.: Olbiński
l. d.: 6/100L
inkografia, papier, 90 × 64 cm (zadruk), 91,5 × 63 cm w świetle passe-partout
l. d.: 3/100L
Powierzchowne rozumienie pozorów, 2016 r.
akryl, olej/płótno, 94 x 95,2 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
- Album The Best of Rafał Olbiński, Kościuszko Foundation New York, Nowy Jork 2017 (il.)
Kobieta na tle Łazienek królewskich w Warszawie
akryl, płótno; 80 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
nakład: 2/20, inkografia, unikatowy bezkwasowy papier archiwalny na bazie bawełny, 265 gsm, 68,5x49 cm,
jasna drewniana rama + pleksa (oprawa artysty)
ołówek na papierze, 49 x 33 cm
akryl, płótno
36 x 25,5 cm
sygn. l.d.: Olbinski
akryl/płótno, 76,5 x 51 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: 'Olbiński'
pochodzenie: kolekcja prywatna; obraz zakupiony bezpośrednio od artysty
akryl/płótno, 73 x 57,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: 'Olbiński'
inkografia/papier, 86 x 63 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany l.d.: '2/100'
inkografia/papier, 87 x 61 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', opisany l.d.: '3/100'
Projekt do plakatu festiwalowego
olej, płótno naklejone na tekturę, 31 x 45 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: R. Olbiński R
akryl, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
technika mieszana/papier, 42 x 30 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
olej/płótno, 76 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'olbiński'
na odwrociu, na blejtramie papierowa nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie
70,7 x 50 cm, inkografia, sygnowana ołówkiem. oraz
Album "Passion for posters. Collector's Edition", 2016
olej, płótno
32 x 25,5 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na odwrocie na płótnie okrągła pieczątka z nazwiskiem autora
suchoryt barwny, 35 x 24 cm, sygnowany i datowany ołówkiem pod płytą: p.d. "R. Olbiński 1982", l.d. technika i "e.a." (odbitka autorska).
litografia, papier, 66 x 49 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)
inkografia/papier, 30 x 21 cm (zadruk)
opisany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '19/100'
olej, dykta
19,5 x 36,1 cm
sygn. l.d.: Olbiński
na odwrocie na dykcie ołówkiem napis i sygnatura: THE NEW YORK TIMES [podkreślone] | Olbiński
na dykcie nalepka: ORIGINAL ART | SECTION | PUB DATE 1985 | NAME Rafal Olbiński | ADDRESS Jerelle’s Office | DO NOT DAMAGE
serigrafia, papier, e.a. 1/3, 67 x 49 cm (w świetle passe-partout), 85 x 66 cm (oprawa),
sygn. p.d.
offset/papier, 94 x 67 cm
sygnowany w druku l.śr.: 'R.Olbiński'
stan zachowania: dobry
serigrafia, papier, e.a. 1/3, 67 x 49 cm (w świetle passe-partout), 85 x 66 cm (oprawa), sygn. p.d.
olej, akryl, płótno, 76 x 53 cm
sygn. p. d.: OLBIŃSKI
Rafal Olbinski. Autumn Exhibition, Gallery 444 - San Francisco (USA), listopad - grudzień 2016.
REPRODUKOWANY:
Rafal Olbinski. Autumn Exhibition [katalog wystawy], Gallery 444 - San Francisco 2016, s. 9.
akryl, olej, płótno
66 x 44 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na górnej listwie ramy napis: 738 oraz drukowana nalepka: RAFAŁ OLBIŃSKI | "Customary Sentiment" | 2013 (738) | Acrylic and oil on canvas | 24 x 16 inches
serigrafia, papier, e.a. 1/3, 67 x 49 cm (w świetle passe-partout), 85 x 64 cm (oprawa),
sygn. p.d.
litooffset, 70 x 46,5 cm, sygn.
inkografia, 51,6 x 69,8 cm, ed. 1/20, sygnowana, 2015 (wydruk 2016)
inkografia, 44 x 70 cm, ed. 1/20, sygnowana, 1993 (wydruk 2016)
inkografia, 60x42cm, edycja 10/100,
sygn. p. d., oprawiony
inkografia, 55x46cm, edycja, 5/100,
sygn. p. d., oprawiony
Kompozycja z marynarką, bukietem róż i łódką, 2009
inkografia, 60x37,5cm, edycja 13/100,
sygn. p. d., oprawiony
Chaotyczna sfera wyglądu, 2009
inkografia, 60x42,5cm, edycja 14/100,
sygn. p. d., oprawiony
inkografia, 60x49,4cm, edycja 16/100,
sygn. p. d., oprawiony
akryl, olej, tektura, 37 x 27 cm
sygn. p.d.: Olbiński
Do pracy dołączono oryginalną okładkę amerykańskiego wydania Newsweeka z 15.V.1989 r.
DISAPPEARANCE OF THE WELL INTENTIONED MOTIVE
olej, akryl, płótno, 102 x 76 cm
sygn. p.d.: Olbiński
na odwrocie odręcznie: disappearance of the well intentioned motive
REPRODUKOWANY:
Burgin R., Ghost Quartet, ed. Northwestern University Press 2000, na okładce
akryl/płótno, 60 x 56 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
- "Rafal Olbinski. Paintings & posters = Pittura & poster [kat. wystawy], Palazzo Ducale Martina Franca (Taranto) Italy, July 15th/August 2nd, 2011, XXXVII Festival della Valle d'Itria", MUZA S.A., Warszawa 2011, s. 38 (il.)
Kryterium odpowiedzialności, 2015 r.
akryl, olej/płótno, 75 x 75 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
olej/płótno, 24 x 18 cm
sygnowany p.d.: 'Olbiński'
akryl, płótno, 110 x 84,5 cm
sygn. p.d.: Olbiński
Poland the hunters dreamland, 1979 r.
offset/papier, 67 x 48 cm
sygnowany p.d.: 'R. Olbiński'
stan zachowania: dobry; widoczne ślady po złożeniu
inkografia, papier, 70 x 50 cm, odbitka 3/5,
sygn. na płycie p.d.: Olbiński,
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński
Kompozycja z marynarką, bukietem róż i łódką na wodzie
inkografia/papier 18 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '29/100'
inkografia/papier 48 x 55 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '23/100'
Zbyt ostrożne spisywanie jakości
inkografia/papier 22 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '25/100'
akryl, olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
na odwrocie, na blejtramie dwie nalepki: 1. z Galerii Grafiki i Plakatu, 2. wystawiennicza z The Jule Collins Smith Museum of Fine Art, New dreams of old values. Olbiński, Auburn (13.12.2008 - 28.01.2009); obraz reprodukowany w katalogu wystawy s. 49
serigrafia, papier, 62,5 x 47 cm (kompozycja), praca w oprawie
sygn. p. d.: Olbiński (w ramach kompozycji), opisany na dole: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)
serigrafia 3/10
49 x 49 cm
serigrafia 4/10
53 x 40 cm
inkografia/papier, 60 x 40 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '11/100'
inkografia/papier, 40 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '19/100'
stan zachowania: bardzo dobry
inkografia/papier, 18 x 27 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Olbiński', l.d.: '9/100'
stan zachowania: bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu
Dziewica z ptaszkiem na sznurku
olej, płótno, 107 x 88 cm
sygn. l.d.: Olbinski
akryl, olej/płótno, 56 x 66 cm
sygnowany l.d.: 'Olbiński', opisany na odwrociu: 'OLBIŃSKI | "THE CATCH" | 2005'
"Rafal Olbinski. Paintings & posters = Pittura & poster [kat. wystawy], Palazzo Ducale Martina Franca (Taranto) Italy, July 15th/August 2nd, 2011, XXXVII Festival della Valle d'Itria", MUZA S.A.,Warszawa 2011, s. 32 (il.)
Nowojorski dzień ziemi, 2007 r.
akryl, olej/płyta pilśniowa, 85,5 x 75,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'olbiński'
Nowojorski dzień ziemi II, 2007 r.
sygnowany p.d.: 'olbiński'
olej, płótno, 43 x 38 cm
sygn. u dołu: Olbiński
litoofset, e/a 1/2, 70 x 52 cm, sygn.
inkografia, karton; 60,7 x 41 cm (wymiar kompozycji),
70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Olbiński; sygn. pod kompozycją ołówkiem p. d.: Olbiński z lewej numer odbitki: II / X oraz sucha pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO
inkografia, karton; 37 x 77,7 cm (wymiar kompozycji),
46 x 84,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Olbiński; sygn. pod kompozycją ołówkiem
p. d.: Olbiński z lewej numer odbitki: I/ X oraz sucha pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO
akryl, płótno
29 x 20 cm
sygn. p.d.: Olbiński
inkografia/papier, 60 x 45 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `3/100`
inkografia/papier, 60 x 43 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `7/100`
inkografia/papier, 20 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `20/100`
inkografia, edycja 1/25, 76 x 50,5 cm
rysunek, 59 x 42, 2015
inkografia, papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. w obrębie kompozycji l. d.: Olbiński; poniżej
obrazu z lewej numer odbitki: IV / X, obok sucha
pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO, sygn. p. d. ołówkiem: Olbiński
Studium do obrazu Invention of the fairy tale, 1998 r.
ołówek/papier, 62 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Olbiński | 1998' oraz opisany l.d.: '"Invention of the fairy tale" (Study)'
na odwrociu nalepka wystawowa
ołówek/papier, 51 x 60,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Olbiński 2015 "Ariadna on Naxos"'
akryl/płótno, 70 x 52 cm
sygnowany p.d.: `Olbiński`
akryl/płótno, 22 x 28 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`
akryl, płótno, 77 x 58 cm
sygn.l.d. Olbiński
REPRODUKOWANY:
okładka nowojorskiego magazynu "Omni" w lipcu 1992 r
inkografia, papier; 28,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (w kompozycji): olbiński
Zestaw 2 prac we wspólnej oprawie:
Seigfried
inkografia, papier, 23,4 x 17,6 cm (wymiar odbitki),
28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbinski; nr odbitki l. d.: 68/100
Der Rosenkavalier
inkografia, papier; 28,5 x 22,5 cm; sygn. p. d.: Olbinski
inkografia, papier; 55 x 62,5 cm (wymiar arkusza);
47 x 56 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w obrębie kompozycji l. d.: Olbiński; poniżej obrazu z lewej numer odbitki: II / X, obok sucha pieczęć: OLBIŃSKI/ STUDIO, pośrodku: "Leda apreALs le peALcheAL", sygn.. p. d.: Olbiński
ołówek, papier, 50 x 69 cm
sygn. p.d.: Olbiński 2015
inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `59/100`
inkografia/papier, 60 x 48 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński`, l.d.: `58/100`
Powierzchowna złożoność, 2013 r.
akryl, olej/płótno, 62 x 62 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`
Szkic do plakatu do sztuki Elektra
ołówek/papier, 26 x 18 cm
sygnowany p.d.: `Olbiński`
inkografia/papier, 30 x 21 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbiński` oraz numer edycji l.d.: `11/100`
olej, płótno;
45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
akryl, olej/płótno, 63 x 48 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`
litooffset, 2/3, 45 x 70 cm, sygn.
inkografia, papier, 63 x 45 cm, 2014
olej, akryl/płótno, 71 x 56 cm
sygnowany p.d.: `OLBINSKI`
akryl, olej, płótno; 59 x 46 cm
sygn. p.d.: Olbiński
inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbinski`, oraz l.d.: edycja 17/100`
inkografia/papier, 60 x 44 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Olbinski`, l.d. numer edycji: `8/100`
akryl/płótno, 76 x 51 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`
na odwrociu nalepka z wystawy autorskiej w Muzeum Narodowym w Kielcach, 18 XI 2000 - 11 II 2001
- 18.11.2000-11.02.2001, Kielce, Muzeum Narodowe w Kielcach "Rafał Olbiński. Malarstwo i grafika"
Estymacja: 36 000 - 45 000
inkografia/papier, 30 x 28 cm
sygnowana p.d.: `Olbiński`
akryl, olej, płótno;
59 x 46 cm
sygn. p.d.: Olbiński
inkografia/papier, 45 x 45 cm
sygnowana p.d.: `Olbinski`, l.d. numer edycji
Estymacja: 1 800 - 2 500 zł
serigrafia A.P. 2/3
60 x 468,5 cm
serigrafia A.P. 2/3
64 x 42 cm
akryl, olej, płótno; 40,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
u góry napisy: Coppelia Leo Delibes, u dołu napis: OPERA WROCŁAWSKA - Grudzień 2013
Napisy odnoszą się do nazwy baletu Coppelia - Dziewczyna o szklanych oczach (Coppélia ou la fille aux yeux d'émail) muzykę do przedstawienia napisał Léo Delibes
akryl, olej, płotno; 38 x 26,5 cm
sygn. l. d.: Olbiński
u góry napisy: TEATRO GIUSEPPE VERDI SALERNO / Giselle ballet
Napisy odnoszą się do nazwy baletu romantycznego Giselle (Les Wilis) wystawianego w Teatro Giuseppe Verdi w Salerno
inkografia/papier, 30 x 23 cm
sygnowana p.d.: `Olbiński`, l.d. numer edycji: `7/100`
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
ołówek, papier, 38 x 28 cm;
opisany l.d.: "Somewhere in time 3"; sygn. p.d.: Olbinski
inkografia/papier, 30 x 25 cm
sygnowana p.d.: `Olbiński`, w l.d. nr edycji: `37/100`
Estymacja: 1 000 - 2 000 zł
inkografia, A/I/I, 50 x 78 cm, sygn.
Consolation of scepticism, 2013
inkografia, 50 x 71 cm
sygnowany A.P. 1/3
inkografia/papier, 57 x 70 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `Olbiński`
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
akryl, płótno; 32 x 24 cm
sygn. p.d. Olbinski
Estymacja: 6000 - 8000 PLN
plakat, 87 x 62,5 cm
inkografia na papierze, 59,5 x 49 cm
inkografia na papierze, 30 x 24,5 cm
inkografia na papierze, 40 x 60 cm
serigrafia 2/5, 45 x 31 cm
plakat z autografem, 67,5 x 50,5 cm
inkografia na papierze, 45 x 33 cm
inkografia na papierze, 66,5 x 86 cm
inkografia na papierze, 30 x 45 cm
ołówek/papier, 43,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
ołówek/papier, 42,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`
Estymacja: 3 000 - 4 000
olej, akryl, płótno; 60 x 80 cm
sygn. p. śr. Olbiński
Estymacja: 28000-35000 zł
olej/płótno, 46 x 35 cm
sygnowany p.d.: `Olbiński`
Estymacja: 24 000 - 35 000 zł
ołówek/papier, 44 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Serigrafia, papier; 90 x 60 cm
Sygn. ołówkiem p.d. Olbiński l.d. 112/200
Estymacja: 2 000 - 4 000 zł
Olej, płótno, tektura; 38 x 28 cmw świetle passe-partout
Sygn. l.d. OLBIŃSKI
Estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Szkic do plakatu Sanatorium pod klepsydrą Brunona Schulza, 2009
rysunek na papierze, ołówek, 43 x 32 cm,
sygn. w prawym dolnym rogu , na obrazku
ołówek/papier, 44 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Olbiński`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
obraz wkomponowany w drewnianą oprawę lustra (wys. całk. 98 cm);
olej, akryl, płyta; 23 x 31 cm; sygn. p. d.: Olbiński
obraz wraz z lustrem
zakomponowane w drewnianą, złoconą oprawę;
wys. całkowita: 90 cm; obraz: olej, akryl, płyta; 26 x 36 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
Kredka, papier; 45 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d. Olbiński
Estymacja: 5.000 - 6.000 zł
ołówek/papier, 38 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `Olbiński`
Estymacja: 2 500 - 3 000
litooffset, 3/3,
66 x 55 cm,
sygn.
olej, płótno;
66 x 47 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
technika własna/papier naklejony na płytę, 85,5 x 75,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `olbiński`
Estymacja: 1 300 - 1 600
sygnowany p.d.: `olbiński`
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 1 300 - 1 600
ołówek, kredka/papier, 27 x 20 cm (w świetle passe-partout)
u góry napis: `La Fille du Regiment`
Estymacja: 2 500 - 3 500
olej, akryl/płótno, 56 x 203 cm
Estymacja: 24 000 - 29 000 zł
olej, akryl/płótno, 55 x 198 cm
sygnowany l.d.: `olbiński`
Estymacja: 24 000 - 29 000 zł
akryl, olej/płótno, 92 x 57 cm
sygnowany l.d.: `olbiński`
Estymacja: 30 000 - 36 000 zł
serigrafia e/a
64 x 46 cm
serigrafia e/a
51 x 66 cm
olej, płótno,
34,5 x 52 cm,
sygn. p. d.: Olbiński
akryl, płótno,
91,5 x 68 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
Inkografia, A/1/1
53 x 77,5 cm
sygn.
ołówek, papier, 46 x 37 cm;
sygn. u dołu: Olbiński
olej, płótno,
55 x 38 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
obiekt: obraz zainstalowany do XIX-wiecznej ramy, całość: 92 x 54 cm (wraz z ramą), obraz: olej, akryl/płyta pilśniowa, 26 x 36 cm
sygnowany na obrazie p.d.: `Olbiński`
SZKIC DO PLAKATU: WESELE FIGARA
ołówek/papier,
51,5 x 39 cm
sygnowany p. d.: `Olbiński`
offset/papier,
94 x 67,5 cm
sygn. l.śr.: `R. Olbiński`
olej, płótno,
60 x 91 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
litografia barwna, papier,
50 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński
ołówek, papier,
32,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: Olbiński
Plakat do opery Giacomo Pucciniego Turandot
wydruk autorski, papier,
36 x 25 cm,
sygn. p.d.: Olbiński, l.d.: a/p
obiekt: obraz zainstalowany do XIX-wiecznej ramy,
całość: 63 x 33 cm (wraz z ramą), 59 x 26 cm (podobrazie, deska) obraz: olej, akryl/płyta pilśniowa, 17 x 22 cm
ołówek, papier,
36 x 25 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno,
29 x 51 cm;
sygn. p.d.: Olbinski
litografia czarno-biała podmalowana akwarelą/papier,
28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Olbiński`
SZKIC DO PLAKATU: LA DONNA DEL LAGO
ołówek/papier
38,5 x 26 cm
sygn. p.d.: `Olbiński`
Nabywca projektu otrzyma gratis plakat z dedykacją imienną autora
obiekt, olej, akryl/deska, owal,
40 x 30 cm
sygnowany l.d.: `Olbiński`
olej, płótno,
54 x 41 cm;
sygn. l.d.: Olbiński
ołówek, papier
wym. 54 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Olbiński
olej, płótno,
36 x 70 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
olej, płótno,
78 x 60 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno,
61 x 75 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
litografia, papier,
50,5 x 36,5 cm;
sygn. p.d.: Olbiński (ołówkiem) num. l.d. AP 23/35
Helena - z serii plakatów operowych, 2006
100 x 70 cm
Carmen - z serii plakatów operowych, 2006
100 x 70 cm
28,5 x 40, 5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Olbiński`
olej, płótno, 104 x 78 cm;
sygn. p.d.: Olbinski
olej, płótno; 85 x 61 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
litooffset,
65/100,
91 x 61 cm,
sygn.
Inkografia, druk pigmentowy, papier archiwalny Fain Art Wave Illford,
40x60 cm (rozmiar M),
egzemplarz autorski,
sygn. ołówkiem na licu, sucha pieczęć Desa Modern. Wydane nakładem Desam Modern.
60x44 cm (rozmiar M),
egzemplarz autorski,
Lustro: Trzeci wymiar czasu, 2010 r.
całość: 66 x 34 cm (wraz z ramą), obraz: olej, akryl/płyta pilśniowa, 20 x 26 cm
sygn. na obrazie p.d.: `Olbiński`
opisany na odwrociu obrazu: "Third dimension of time" (study) | Olbiński`
olej, płótno naklejone na tekturę,
42 x 37 cm;
sygn. l. d.: R. Olbiński
olej, płótno,
60 x 75 cm;
sygn. l. d.: R. Olbiński
BEZPIECZNY DYSTANS, 2001/2009 R.
inkografia/papier,
30 x 21 cm
sygnowana ołówkiem p. d.: `Olbiński`, l. d.: numer edycji: `2/100`
wg: "Bezpieczny dystans", 2001 r., akryl/płótno, 81,3 x 55,9 cm
olej, płótno,
43 x 53 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
serigrafia
54 x 77 cm
serigrafia
60 x 40 cm
serigrafia 25/35
65x97 cm
litografia, papier,
76 x 53 cm (odcisk kamienia);
sygn. p. d. Olbiński (na płycie i ołówkiem); num. l.d.: 112/200 (ołówkiem)
akryl, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
olej, płótno,
67 x 81 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
litografia barwna, papier,
84 x 67 cm;
sygn. p.d.: Olbiński (ołówkiem) num. l.d. AP 3/35
litografia, papier, 76 x 53 cm (odcisk kamienia);
olej, płótno, 46 x 31 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
gwasz, kredka, papier; 28,7 x 40,5 cm
sygn. p.d. Olbiński
serigrafia barwna, papier,
54 x 74.8 cm
sygn. z martycy p.d.: Olbinski sygn. oł. pod ryc. l.:176/200, p.: Olbinski
litografia
84x67cm
2004
litooffset, 95/100, 91 x 66 cm, sygn.
olej, płótno, 76,5 x 102 cm
litografia, papier, 84 x 67 cm;
olej, płótno,
90,5 x 68,5 cm;
sygn. l.d.: Olbiński
na odwrocie nalepka z wystawy: Rafał Olbiński: New Dreams of Old Values, XII 2008 - II 2009,
Jule Collins Smith Museum of Fine Art at Auburn University
litografia, papier,
50,5 x 36,5 cm;
litografia, papier,
53,5 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński (na kamieniu i ołówkiem pod kompozycją); nakład l.d.: 176/200 (ołówkiem)
olej, płótno,
38,6 x 35,6 cm;
sygn. l.d.: Olbiński
olej, płótno, 101 x 75 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
litografia barwna, papier, 51 x 75 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Olbiński (na płycie) i p .d.: Olbiński (ołówkiem); nakład l. d.: 168/200
olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm
sygn. l.d.: Olbiński;
na odwrocie nalepka: Jule Collins Smith Museum of Fine Art at Auburn University / Rafał Olbiński:
New dreams of Old Values / Dec 2008 - Feb 2009
litografia barwna, papier
76 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem) oraz l. d.: 104 / 200 (ołówkiem);
litografia barwna, papier
43,5 x 33,6 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: A.P. 12/25 (ołówkiem)
olej, płótno
38 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
reprod. na okładce czasopisma Der Spiegel, n. 26, 25.06.2007
olej, płótno
32,8 x 26 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
reprod. na okładce czasopisma Der Spiegel, n. 31, 30.07.2007
litografia barwna, papier
54 x 71 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nakład l. d.: 91/200 (ołówkiem);
sygn. l. d.: Olbiński (na płycie)
olej, płótno
52 x 41 cm
sygn. p. d.: Olbiński
reprodukowany na okładce czasopisma "Der Spiegel", n. 31, 28.07.2003
druk unikatowy, papier
28,4 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno
32,5 x 23 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
węgiel, papier,
76 x 56 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
olej/płótno,
41 x 31,5 cm
sygn. l.d.: `Olbiński`
KOMPUTER OSOBISTY ZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM ROKU MAGAZYNU TIME W 1982 R., 2007
olej/płótno,
41 x 30 cm
sygn. p.d.: `Olbiński`
Podróż przez spiralne szczyty, 2008
olej, płótno,
35 x 55 cm; sygn.l.d.: Olbiński
olej, płótno,
57 x 66 cm; sygn. l.d.: Olbinski;
na odwrocie napisy autorskie: OLBINSKI / "THE CATCH" 2005
litooffset,
15/35, 83 x 67 cm,
sygn.
olej, płótno, 57 x 44 cm;
sygn. l. d.: Olbiński; na odwrocie opisy autorskie
olej, płótno, 18 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Olbinski
oraz płyta "Manon Lescaut" Giacomo Puccini
na okładce znajduje się reprodukcja plakatu
66 x 91 cm
12 MARCA 1999 R. POLSKA STAŁA SIĘ CZŁONKIEM NATO, 2007
olej/płótno,
41,5 x 31 cm
sygn. l.d.: `Olbiński`
olej/płótno
41,5 x 31,5 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`
olej, płótno, 63 x 56,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno,
54,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Olbiński
akryl, płótno
103 x 76 cm; sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno,
41 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
Obraz jest jedną z pięćdziesięciu ilustracji malarskich wykonanych przez Rafała Olbińskiego do Złotej Kolekcji
Piećdziesięciu Najwspanialszych Oper Świata wydanej przez amerykańską firmę fonograficzną Allegro
olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Olbiński
olej, płótno, 18 x 13 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Olbiński
olej/płótno,
71 x 53 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`
Praca jest ilustracją do kalendarza jubileuszowego tygodnika Wprost pt. "Wydarzenia, które zmieniły Polskę i Świat 1982 - 2007". Prezentowana była na wystawie zorganizowanej wspólnie przez tygodnik Wprost i galerię Desa Modern w styczniu 2008 r.
Sklonowana owca Dolly urodziła się 5 lipca 1996 r., 2007
olej/płótno
41,5 x 30,5 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`
olej, płótno,
79 x 57 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: Olbiński
olej, płótno,
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno,
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno,
50,5 x 41,5 cm (całość płótna);
sygn. l. d.: Olbiński
olej, płótno,
18 x 13 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: Olbiński
olej, płótno,
sygn. u dołu: Olbiński
olej, płótno,
21,5 x 23,5 cm,
sygn. p. d. Olbiński
Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 r. skończył się w Polsce komunizm, 2007 r.
olej/płótno
41,5 x 30,5 cm
sygn. l.d.: `Olbinski`
Jan Paweł II odnowił oblicze ziemi, 2007 r.
olej/płótno,
46 x 35 cm
sygn. p.d.: `Olbinski`
druk offsetowy
80x57 cm
Biesiada piękna i myśli tech. własna
druk offsetowy
60,5x88 cm
olej, płótno, 43 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
olej, papier, 33 x 22 cm;
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno, 90 x 61 cm
sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno, 26 x 34 cm
sygn. p. d.: Olbiński
plakat, 66x90 cm
litooffset, 19/35, 100 x 69 cm, sygn.
KONWERSACJA KONTROLOWANA, 1999
olej, płótno,
14 x 19.4 cm
sygnowany l.d.: olbiński
akryl, olej na płótnie, 33 x 24 cm
sygn. p.d.: Olbiński
olej, akryl, płótno, 45 x 33 cm;
sygn. l.d.: Olbiński
litografia, 1/25, 31 x 22 cm
sygnatura: przód / dół / prawa s.
dar artysty
litografia, 1/25, 31 x 22 cm
dar artysty
litografia, 47/200, 100 x 70cm
dar artysty
serigrafia barwna, papier,
61,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, numerowany l.d.: AP 26/35
Don Giovanni - projekt plakatu
serigrafia barwna, papier,
50,5 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, numerowany l.d.: 141/200
offset, 54 x 77 sygn. ołówek p.d. 108/200
akryl i olej, płótno, 101 x 76 cm
sygn. l.d.: Olbiński
litooffset, 7/25, 39 x 29 cm, sygn.
litooffset, 6/25, 29 x 38 cm, sygn.
serigrafia barwna, papier,
serigrafia barwna, papier,
limited edition lithograph AP 20/35
size: 104.1 x 74.6 cm
Projekt do plakatu festiwalu Jazz Jamboree, 1989
30 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: R. Olbiński R
akryl, płótno, 103 x 76 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
akryl płótno, 88 x 68 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
akryl, płótno, 76 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: Olbiński
litografia, 73 x 71 cm
litooffset, AP 15/35, 69,5 x 66 cm, sygn.
rysunek, ołówek, papier,
67,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: OLBIŃSKI
akryl, płótno,
78 x 56 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
litooffset, AP 2/35,
96 x 67 cm,
sygn.
Projekt scenograficzny Podróż do Reims, 2002
akryl, płótno, 55 x 71 cm;
sygn. p.d.: Olbiński
serigrafia AP 18/25
67x44 cm
Projekt scenograficzny do opery Rossiniego Podróż do Reims 2002
akryl, płótno, 55 x 70; sygn. p. d.: Olbiński
kredka, papier,
68.5 x 53 cm
sygn. l.d.: Olbinski
Portret Juliana (Czarodziejski flet)
akryl, płótno, 44 x 32.5 cm; sygn. l. d.: Olbiński
Projekt scenografii do Don Giovanniego 2002
akryl, płótno; 64 x 80,5; sygn. p. d.: Olbiński
olej, płótno, 101,5 x 76 cm; sygn. l.d.: Olbiński
na odwrocie: nalepka z wystawy monograficznej w
Muzeum Narodowym w Kielcach, 18 XI 2000 - 11 II 2001
NIC WSPÓLNEGO Z EWOLUCJA ZNACZEN, 2002
akryl, plótno, 76 x 50,5 cm; sygnowany u dolu z prawej: Olbinski
Zanik zamierzonego motywu 1998
węgiel, papier, 73 x 51 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Olbiński
Bibl.: Rafał Olbiński, Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Kielcach, Pałac Biskupów Krakowskich, 18.11.2000-15.02.2001, Kielce 2000, ss. 62,63.
serigrafia barwna, 90/200, papier, 82 x 57 (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Olbiński
akryl, płótno, 50 x 78 cm; sygn. l. d.: Olbiński
Bibl.: Rafał Olbiński, Ktalog wystawy, Muzeum Narodowe w Kielcach, Pałac Biskupów Krakowskich, 18.11.2000 15.02.2001, Kielce 2000, ss. 32, 33.
węgiel, papier, 51 x 73 cm, (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Olbiński
akryl, płótno, 72 x 58 cm; sygn. p. d.: Olbiński
Bibl.: Rafał Olbiński, Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Kielcach,
Pałac Biskupów Krakowskich, 18.11.2000-15.02.2001, Kielce 2000, ss. 24,25.
serigrafia barwna, odbitka autorska, 46 x 66 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Olbiński, w l. d. napis: ea
ODWROTNOŚĆ SENTYMENTALNYCH AMBICJI
akryl, płótno, 70 x 55 cm;
sygn. l.d.: Olbiński
Print, papier
59 x 79 cm