SKÓRCZEWSKI Krzysztof (ur. 1947r. Kraków)
akwaforta, akwatinta, papier, 19,3 x 19,3 cm,
sygn. ołówkiem pod płytą p.d.: Skórczewski, opisany śr.d.: Widok z okna, l.d.: 74/100
cena wywoławcza: Wykup abonament
miedzioryt, papier; 29,3 x 33 cm (odcisk płyty);
44 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Skórczewski (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 39/100 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: "Czarna wieża" (ołówkiem).
miedzioryt/papier, 18 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '34/75 „Jesienny Sen” 81 Skórczewski'
miedzioryt, papier; 27 x 43 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Skórczewski (ołówkiem),
l. d.: 34 / 99 B (?), śr. d.: "Ultima Thule" (ołówkiem).
miedzioryt, papier; 32 x 29,5 cm (odcisk płyty); 56,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. z płyty p. d.: S (litera leżąca) 1993;
sygn. pod ryciną p. d.: Skórczewski (ołówkiem); opisany: 59/100, "Katedra".
miedzioryt, 33/100, 25 x 30 cm, sygn.
Akwaforta, akwatinta, 27 x 39 cm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty p.d.: 19S85; ołówkiem pod ryciną: 8/100 ,Potop’ Skórczewski; stemplem: S
Akwaforta, akwatinta; 27 x 39 cm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty: p.d.: 19S84; ołówkiem pod ryciną 36/100 ,Arka’ Skórczewski; stemplem: S
KOLEKCJA WIOSENNA, 2010, EDYCJA 35/100
miedzioryt, sucha igła; 22 x 29 (w świetle passe-partout)
sygnowany: "35/100, Kolekcja Wiosenna, Skórczewski"
darczyńca: Piotr Nowicki
miedzioryt / papier, 9,4 x 9,2 cm, sygn.
miedzioryt / papier, 25 x 16 cm, sygn.
Miedzioryt; wym.: 285 x 335 mm; sygn. oł. p.d.: Skórcz; l.d.: 13/99A.
Miedzioryt; mezzotinta; wym.: 280 x 470 mm; sygn. oł. p.d.: Skórcz; l.d.: 25/100.
miedzioryt, papier;
35 x 35,5 cm (odcisk płyty), 55,7 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Skórczewski (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 27/100 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: "Krator" (ołówkiem).
akwaforta, akwatinta, papier; 36 x 31 cm (wymiar kompozycji),
56 x 43 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. na płycie: 1991 S (poziomo);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: 15/100 (ołówkiem), śr. d.: "Lina" / z cyklu, Tryptyk Polski / 1991 (ołówkiem) p. d.: Skórczewski (ołówkiem).
miedzioryt, 12,7 x 22,5 cm, sygn..
Miedzioryt, 22,5 x 35 cm,
sygn. EA V/E Wspomnienie miasta Skórczewski.
Miedzioryt, 24,5x 34,5 cm,
sygn. na płycie p.d.: 1987 S; ołówek pod wyciskiem 2/100 Emigranci II Skórczewski
Miedzioryt, papier; wym.: 150 x 196 mm; sygn. p. d.: Skórczewski 1987; suchy tłok autora w p. d. rogu pod kompozycją; 16/100.
Miedzioryt; wym. komp.: 288 x 385 mm; sygn. oł. p.d.: Skórczewski;
l.d. EA IV/X, śr.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: 19S85/96
Miedzioryt na papierze Fabriano, 1997; wym.: 250 x 315 mm; sygn. oł. p. d.: Skórczewski; l. d.: 44/100; na płycie p. d.: S 1997.
miedzioryt / papier, 15,5 x 19,5 cm, sygn.
Kraków. Impresje architektoniczne, lata 90.
Zestaw 12 miedziorytów; wym. plansz: 250 x 350 mm; papier Fabriano; sygn. oł. p.d.: Skórzewski, l.d. tytuły; zestaw numerowany 40/99 A. Impresje architektoniczne na motywach zabytków Krakowa: Bazylika, Cień wieży, Fasada, Groteska, Kopiec, Mury, Nowe Stare Miasto, Pałac, Strefa światła, Trzy wieże, Wieża czasu, Zamek.
* opłata wynikająca z tzw. droit de suite
Miedzioryt, ruletka, papier Fabriano; wym.: 350 x 350 mm; sygn. oł. p. d.: Skórczewski, l. d.: 33/100, śr.: tyt.
Miedzioryt; papier Fabriano, wym. płyty: 365 x 325 mm; sygn. płyty p.d.: 1991. S, sygn. oł. pod ryc. l.: 20/100, śr. tyt. p.: Skórczewski.
akwaforta/papier, 14 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '17/100 Wiszące ogrody Skórczewski'
miedzioryt/papier, 23,5 x 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 91/114 / "Utopia II" / KSkórczewski
miedzioryt/papier, 32,5 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 50/100 / "Czarna wieża" / KSkórczewski
miedzioryt, 13 x 16 cm, sygn.
akwaforta/papier, 7,5 x 6,8 cm
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '7/100 Pocałunek Skórczewski'
sygnowany i datowany na płycie p.d.: 'S 84'
Teka czterech miedziorytów, 2000 r.
miedzioryt/papier 33 x 35 cm (arkusz)
każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem
Pierwsza teka graficzna Galerii Czas, egzemplarz nr 36
Z każdej matrycy miedzianej wykonano 100 numerowanych odbitek oraz 12 oditek autorskich, po czym płyty zostały przecięte
1) Świątynia, 13,5 x 16,8 (zadruk), sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '36/100 "Swiątynia" Skórczewski'
2) Forum, 13,8 x 16 cm (zadruk), sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '36/100"'Forum" Skórczewski'
3) Kolos, 13,8 x 16,6 cm (zadruk), sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '36/100 "Kolos" Skórczewski'
4) Obserwatorium, 13,8 x 16 cm (zadruk), sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '36/100 "Obserwatorium" Skórczewski'
miedzioryt / papier, 17,5 x 22 cm, sygn.
Miedzioryt; papier Fabriano, wym. płyty: 365 x 325 mm; sygn. płyty p.d.: 1991. S, sygn. oł. pod ryc. l.: 20/100, śr. tyt., p.: Skórczewski.
miedzioryt/papier, 25 x 35 cm (zadruk) 39,5 x 53 cm (arkusz)
sygnowany u dołu ołówkiem: '28/100 "Karuzela" Skórczewski'
miedzioryt/papier, 39,5 x 53 cm
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '4/100 | "Wspomnienie miasta" | Skórczewski'
miedzioryt, 26,5 x 39 cm,
sygn. na płycie 19 S 84
sygn. ołówek pod wyciskiem 51/100 miedzioryt Arka 1984 Skórczewski
miedzioryt, 24,5x 34,5 cm,
sygn. na płycie p.d.: 1987 S; ołówek pod wyciskiem 2/100 emigranci II Skórczewski
miedzioryt, 22,5 x 35 cm,
sygn. EA V/E Wspomnienie miasta Skórczewski
Linoryt; wym.: 796 x 468 mm; 9/60.
Praca prezentowana na wystawie "Siła grafiki, grafika polska XX i XXI wieku" w Galerii Centrum Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych SMTG w Krakowie.
Linoryt; wym.: 750 x 585 mm;
sygn. p. d.: K. Skórczewski 1971; e/a; 4/10.
miedzioryt, 13,8 x 20 cm, sygn.
miedzioryt, papier;
8 x 15,5 cm (kompozycja w formie trójkąta);
sygn. w obrębie kompozycji: S (w trójkącie) oraz napis ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 51/100 Paź Królowej Skórczewski, poniżej sucha pieczęć
miedzioryt, 27/100, 20 x 23,8 cm, sygn.
miedzioryt/papier, 25 x 35 cm
u dołu ołówkiem: `53/100 | "Stare miasto" | Skórczewski
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `4/100 | "Wspomnienie miasta" | Skórczewski`
miedzioryt/papier, 15,5 x 17 cm (arkusz w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem z prawej strony `25/1 od Książę Nocy - Skórczewski`
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `4/100 | "Potop" | Skórczewski`
Estymacja: 800 - 1 400 zł
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `67/100 | "Arka" | Skórczewski`
Estymacja: 800 - 1 400 zł
miedzioryt/papier, 38 x 55,5 cm
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `14/100 "Wielki skok" Skórczewski`
Estymacja: 1 000 - 1 800 zł
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `28/100 "Karawela" Skórczewski`
Estymacja: 1 000 - 1 700 zł
Linoryt; wym. komp.: 700 x 470 mm (pl.: 930 x 652 mm); sygn. oł. p.d.: 1973 Krzysztof Skórczewski, l.d.: E/A i tytuł. Artysta urodzony w 1947 w Krakowie.
miedzioryt/papier, 28,5 x 38 cm
u dołu ołówkiem: `3/100 | "Lalki" | Skórczewski`
Estymacja: 900 - 1 500 zł
miedzioryt, 12,7 x 17 cm, sygn.
Miedzioryt; wym.: 195 x 238 mm;
sygn. oł. p.d.: 1989 Skórczewski, l.d. 72/100, śr.d. tytuł.
miedzioryt/papier, 21,5 x 18 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `26/75 | "Kogucik" | Skórczewski 80`
Estymacja: 600 - 900 zł
miedzioryt/papier, 39,5 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `50/100 | "Wieża Babel" | Skórczewski`
Estymacja: 700 - 1 500 zł
Linoryt; wym.: 796 x 468 mm;
sygn. oł. p.d.: 1973 Skórczewski, num. l.d.: 9/60, tyt. śr.d.
Miedzioryt; wym.: 200 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski, tyt. i dat. śr.d., num. l.d.; na pł. p.d.: 19S87 oraz poniżej komp. suchy wytłok pieczętny p.d.: S (w owalu), egz. 40/100.
katalog pt. Krzysztof Skórczewski. Kolekcja miedziorytów
Muzeum Miedzi w Legnicy", pokazujący wszystkie miedzioryty
powstałe od 1976 r. (katalog z autografem autora)
linoryt/papier, 67,5 x 48 cm
opisany u dołu ołówkiem l.d.: `Baran`, p.d.: `Skórczewski`
Estymacja: 1 800 - 2 500 zł
miedzioryt miedzioryt punktowany, papier, 12,2 x 10 cm (wymiar odbitki),
26,5 x 19,7 cm (wymiar arkusza);
napis autorski u dołu.: 41/50, "Rusałka", K. W. Skórczewski 1980
linoryt/papier, 70 x 59 cm
opisany u dołu ołówkiem: `EA Jesienny dzień K. Skórczewski | 76`
Estymacja: 1 800 - 2 500 zł
miedzioryt punktowy, papier; 1
5,5 x 15,5 cm (odcisk płyty),
27,2 x 24,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Skórczewski; nr odbitki l. d.: 70/70;
śr. d.: Koty (ołówkiem), napis na odbitce p. d.: 19N82
La Continua Fortuna di Raffaello, 2010r.
miedzioryt,
25 x 23 cm,
sygn.
Miedzioryt; wym. komp.: 260 x 404 mm; sygn. pł. (w obrębie kompozycji): S79, śr. d. (na poziomej belce): 1990S, sygn. oł. p.d.: Skórczewski, śr.d. tytuł, l.d.: 31/100.
miedzioryt, papier,
13 x 10 cm (odcisk płyty),
27 x 19,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Skórczewski (ołówkiem), tytuł pośrodku u dołu: "On" (ołówkiem), nr odbitki l. d.: 23/50 (ołówkiem)
miedzioryt, papier,
13 x 10 cm (odcisk płyty),
miedzioryt/papier, odbitka nr 78/100,
16 x 16 cm (w świetle passe-partout)
u dołu opisana: `78/100, Klatka, Skórczewski`
dar: Magdy i Krzysztofa Skórczewskich, oprawa: Galeria Piotra Nowickiego
Irys - Szkice wiejskie, 2011 r.
miedzioryt / papier,
15 x 10 cm,
sygn.
Liście - Szkice wiejskie, 2011 r.
miedzioryt / papier,
15 x 10 cm,
sygn.
Owady - Szkice wiejskie, 2011 r.
miedzioryt / papier,
10 x 12 cm,
sygn.
miedzioryt, papier,
20,7 x 26,8 cm (odcisk płyty),
37,5 x 55,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Skórczewski (ołówkiem), tytuł pośrodku u dołu: ,Wielki skok` (ołówkiem),
nr odbitki l. d.: 21/100 (ołówkiem)
Miedzioryt;
wym.: 201 x 256 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski, tyt. śr.d., num. l.d.; na pł. p.d.: S88 oraz poniżej komp. p.d. suchy wytłok pieczętny: S (w owalu); egz. 50/100.
Miedzioryt;
wym.: 148 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski, tyt. i dat. śr.d., num. l.d.; na pł. śr.d.: S87 oraz poniżej komp. suchy wytłok pieczętny: S (w owalu); egz. 61/100.
Miedzioryt;
wym.: 200 x 200 mm;
Miedzioryt;
wym.: 150 x 196 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski, tyt. i dat. śr.d., num. l.d.; na pł. p.d.: 19S87 oraz poniżej komp. suchy wytłok pieczętny p.d.: S (w owalu), egz. 16/100.
Grafika, miedzioryt, 42/100
14,8 x 20,8 cm
sygn.
Linoryt;
wym. komp.: 700 x 470 mm (pl.: 930 x 652 mm);
sygn. oł. p.d.: 1973 Krzysztof Skórczewski, l.d.: E/A i tytuł.
Linoryt;
wym. komp.: 790 x 550 mm (pl.: 930 x 650 mm);
sygn. oł. p.d.: Krzysztof Skórczewski, l.d.: 4/50 i tytuł, śr.d. dat.
Miedzioryt;
wym.: 201 x 256 mm;
Miedzioryt;
wym.: 148 x 200 mm;
Miedzioryt;
wym.: 200 x 200 mm;
Miedzioryt;
wym.: 150 x 196 mm;
Linoryt;
wym.: 796 x 468 mm;
Linoryt;
wym.: 476 x 795 mm;
sygn. oł. p.d.: Krzysztof Skórczewski 1973, num.: E/A 1/7, tyt. l.d. (il. s. 55)
miedzioryt/papier,
25 x 17 cm,
sygn.
miedzioryt / papier,
25 x 17 cm,
sygn.
Miedzioryt; wym.: 150 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Skórczewski; odbitka nr l.d.: 33/50.
miedzioryt,
15,8 x 21,5 cm,
sygn.
miedzioryt/papier
15,8 x 21,5 cm
Kabaret Piwnica pod Baranami, 2001
Miedzioryt;
wym.: 145 x 145 mm;
sygn. i dat. na płycie śr. d.; sygn. oł. p.d.: Skórczewski; egz. nr 26/30.
Miedzioryt;
wym.: 158 x 158 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski; śr.d.: tyt.; l.d.: EA IV/X.
Miedzioryt;
wym.: 160 x 170 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski; śr.d.: tyt.; l.d.: EA XIX/XX.
Miedzioryt;
wym.: 259 x 158 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski; śr.d.: tyt.; l.d.: H.s.I.
miedzioryt / papier, 23 x 28 cm, sygn.
miedzioryt, 33 x 25 cm, sygn.
Miedzioryt
wym.: 158 x 158 mm
sygn. oł. p.d.: Skórczewski; śr.d. tytuł; l.d.: EA IV/X.
Miedzioryt
wym.: 160 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: Skórczewski; śr.d. tytuł; l.d.: EA XIX/XX.
Miedzioryt
wym.: 259 x 158 mm
sygn. oł. p.d.: Skórczewski; śr.d. tytuł; l.d.: H.s.I.
23/100
miedzioryt/papier
arkusz: 40 x 45 cm
płyta: 22,5 x 28 cm
I Teka Graficzna Galerii Czas, 2000
Zestaw miedziorytów:
1. Świątynia,
wym.: 135 x 168 mm;
2. Formu,
wym.: 138 x 160 mm;
3. Kolos,
wym.: 138 x 166 mm;
4. Obserwatorium,
wym.: 138 x 160 mm; wym. teki: 33 x 36 cm;
egz. nr 50/100; wszystkie grafiki sygnowane ołówkiem.
Miedzioryt;
wym.: 150 x 170 mm;
sygn. oł. p.d.: Skórczewski; odbitka nr l.d.: 33/50.
miedzioryt,
15 x 18 cm,
sygn.
pastel, papier, 47 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: 9 04 97 Skórczewski
pastel, papier, 48 x 68,5 cm;
sygn. p .d.: 18 01 96 Skórczewski
miedzioryt, 15 x 21 cm, sygn.
miedzioryt, 15 x 21 cm, sygn.
sygn. śr.d., miedzioryt, 7.9x9.9 cm
miedzioryt, papier, 24,5 x 34,5 cm (odbitka), 38 x 41 cm (arkusz);
sygn. p.d.: Skórczewski (ołówkiem);
u dołu pośrodku tytuł "Emigranci III" (ołówkiem), nr odbitki l.d.: 10/100 (ołówkiem)
miedzioryt, 20/50, 19,9 x 25 cm, sygn.
miedzioryt, 15 x 14,8 cm, sygn.
miedzioryt, papier,
26 x 38,5 cm (odcisk płyty);
dat. i sygn. p.d.: 83 / Skórczewski, w l.d. nr odbitki: XII / XX, śr. d.: ŇWieża BabelÓ
miedzioryt,
150 x 195 mm,
sygn. oł. p.d.: odbitka autorska, Ea VIII/X
miedzioryt,
180 x 215 mm,
sygn. oł. p.d., odb. nr: 15/100
miedzioryt,
200 x 200 mm,
sygn. oł. p.d., odb. nr : 38/100
I Teka Grafi czna Galerii Czas, 2000 r.,
zawiera 4 miedzioryty:
a) Świątynia"
b) Kolos
c) Forum
d) Obserwatorium
wym.: śr. odb. pł.: 138 x 160 mm.
Wszystkie sygn. i tyt. oł. Egz. nr: 44/100
Lit.: Kat. wyst. Krzysztof Skórczewski, Będzin 2000 r.
miedzioryt, 45/100,
30 x 36 cm,
sygn.
miedzioryt
14,5x14,5 cm
miedzioryt, 23,5 x 39,5 cm, sygn. p.d.: Skórczewski 78/100
miedzioryt, wym.: 160 x 165 mm,
sygn. tyt. oł., odb. nr: XXXII/L
miedzioryt, wym.: 155 x 170 mm,
sygn., tyt. oł., odb. nr: XXXII/L
"Potop" 1985
miedzioryt, papier, 30,5 x 42 cm w świetle passe - partout, odbitka 68/100,
sygn. ołówkiem p.d.: Skórczewski
"Arka" 1984
miedzioryt, papier, 30,5 x 42 cm w świetle passe - partout, odbitka 67/100,
"Wieża Babel" 1983
miedzioryt, papier, 30,5 x 42 cm w świetle passe - partout, odbitka 72/100,
zawiera 4 mdz.: "Świątynia", "Kolos", "Forum", "Obserwatorium", śr. odbicie płyty: 138 x 160 mm. Wszystkie
sygn. i tyt. oł. Egz. nr 36.
mdz., odbicie płyty: 265 x 390 mm,
sygn. i tyt. oł. Odb. 51/99A.
mdz., odbicie płyty: 158 x158 mm,
sygn. i tyt.oł. Odb. 70/75.
grafika, 19/99
wymiary: 20x17,4 cm
miedzioryt, papier,
25 x 31.7 cm
sygnowany z płyty p.d.: S [litera leżąca] | 1996, sygnowany oł. pod ryc. l.: 40/100, śr.: ?Budowa arki`, p.: Skórczewski
mieszana,
15.5 x 15.5 cm
Sygnowany oł. pod ryc. l.19/75, śr."Motyle", p.K. Witold Skórczewski napis z płyty p.g.19 (stylizowana litera r) 81
mieszana,
15.5 x 15.5 cm
Sygnowany oł. pod ryc. l.13/75, śr."Koty", p.Skórczewski Napis z płyty pod kołem po p.19 (stylizowana litera r) 82