BADOWSKI Zygmunt (1875 Warszawa - 1959 Warszawa)
ołówek/papier, 22,5 x 29 cm
sygn. i dat. p.d.: Z. Badowski/1897
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret mężczyzny, l. 90. XIX w.
ołówek/papier, 30 x 23 cm
Ołówek, kredka, papier; 30 x 22 cm
Sygnowany l.d.: 29/I - 1908. | Z. Badowski
Tytuł p. śr. AETATIS SUAE / XVI
Olej, tektura; 25,5 x 37 cm
Sygnowany l.d.: Zygmunt Badowski 94 / Zygmunt Badowski; p.d.: Zbója Góra 48
Na odwrocie stempel: III Wystawa prac Polskich Artystów Niezależnych w Warszawie
Olej, płótno; 66 x 42 cm
Sygnowany p.g.: ZYGM. BADOWSKI / 1906
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe z 1931 r.
Olej, płótno naklejone na tekturę; 52,5 x 45 cm
Sygnowany p.g.; Kochanej Heli / UJ Zygmuncik / 1929 / Warszawa; l.g.: Zygmunt Badowski / 1951
Olej, tektura; 23 x 17 cm
Data p.d.: 14/V 14.
Węgiel, papier; 32 x 27 cm
Sygnowany p.d.: ZAWADY / 1910 / Z Badowski
AUTOPORTRET PRZY SZTALUGACH, 1903
Olej, płótno; 49,5 x 69 cm
Sygnowany p.g.: Z. Badowski / 1903
GŁOWA KOBIETY W OKULARACH, 1914
Ołówek, papier; 27 x 20 cm
Sygnowany p.d.: ZBad / 1914
Akwarela, papier naklejony na tekturę; 32 x 21,5 cm
Sygnowany p.g.: Z.Badowski / Czatkowice 95
Sangwina, papier; 28 x 22,5 cm
Na odwrocie napis: Badowski / Studium do "Polonii" Sybirak 1923
Sprawy Damazego Macocha:
1. Oskarżeni Józef Blasikiewicz i Józef Pertkiewicz
ołówek, papier; 20,6 x 27 cm;
sygn. z lewej ZB oraz p. d.: ZBadowski
2. Tłumacz sądowy Wasserzweig
ołówek, papier; 13 x 12,6 cm;
sygn. p. d.: ZBadowski
3. Galeria w sadzie podczas procesu Macocha w Piotrkowie
ołówek, papier; 22,2 x 26,7 cm;
sygn. l. d.: ZBadowski
Rysunki reprodukowane: Tygodnik Ilustrowany nr 10, 1912 r, s. 200, 203
Sprawy Bohdana hr. Ronikiera
4. Bohdan hr. Ronikier ze strażnikiem
ołówek, papier; 31,2 x 22 cm;
gwasz, tusz lawowany, ołówek, papier; 18 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Badowski, l. d.: A 4.50, l. g.: 288
w płóciennej oprawie, 30-kartkowy;
ołówek, piórko, tusz, papier; 12 x 18,7 cm (format strony);
cześć sygnowana, opisana, datowana na 1892 rok; 2 prace podpisane jako szkice Adama Wisłockiego (1888-1943).
Ze spuścizny po artyście.
tusze, akwarela, tempera, papier;
16,7 x 29,9 cm.
Ze spuścizny po artyście.
Olej, płótno; 68,5 x 92 cm
Sygnowany l.d.: Zygmunt Badowski - 1949 -; p.d.: Zbójna Góra; na odwrocie nalepka: III Wystawa Prac Polskich Artystów Niezależnych w Warszawie
olej/płótno,
68,5 x 92 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Zygmunt Badowski - 1949 -`
Kobieta z gałązką pachnącego groszku, 1916
olej, płótno, 49 x 56cm
sygn. l.d.: Zygmunt Badowski / 1916
SIELANKA RZYMSKA, SIESTA W PARKU, 1890
olej, płótno,
68.5 x 54.2 cm
sygnowany p.d.: Adam Badowski | 1890 r
ołówek, papier, 28 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z lewej - Zyg Badowski 1903
na odwrocie dedykacja autorska: Zamiast żywych kwiatów / dnia 25 września 1907 r / Zygmunt Badowski, oraz naklejka TPSP w Krakowie z 1905 r.(numer 500, z tytułem Irysy oraz nalepki wystawowe z 1913 jako Kwiaty, własność Fedorowicza
olej, tektura, 31 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Badowski (?).
olej, płyta ; 48 x 34,5 cm;