GÓRSKI Stanisław (1887 Kościan - 1955 Kraków)
pastel, gwasz, papier, 46 x 32 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: St. Górski
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
pastel, papier, 71 x 51,5 cm,
sygn. p.śr.: S.Górski
pastel, papier; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
pastel, karton
48,2 x 67,7 cm
sygn. p.d.: St. Górski
pastel/papier, 36 x 25 cm
sygnowany l.d.: 'St. Górski'
Dziewczyna z czerwonymi koralami, przed 1939 r.
pastel, tektura, 34 × 24 cm w świetle ramy
sygn. śr. l.: St. Górski na odwrocie napis: Iwonicz Zdrój/R. 1939.
pastel, papier, 49 × 34 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: St. Górski
pastel/papier, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'St. Górski'
Dziewczyna w niebieskiej chuście
pastel, papier, 49,5 × 34 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, 49 × 62 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: St.Górski (częściowo zatarta)
Portret kobiety (Janina Zaremba Rychalska)
pastel, papier, 41,8 x 31 cm, sygn. p.g.: St. Górski
pastel, tektura; 36 x 25 cm;
sygn. z lewej po środku: St. Górski;
na odwrocie napis: Iwonicz Zdrój / R. 1939.
pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy; 68 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: St. Górski.
Pastel, papier; wym.: 43 x 35 cm; sygn. l.d.: S. Górski. Udana wersja jednego z najpopularniejszych motywów portretoworodzajowych sztuki polskiej 1. ćwierci XX wieku.
Pastel, papier, 47 x 35 cm,
sygn. p.d.: St. Górski.
*droit de suite
olej, tektura, 35 x 50 cm, sygn. P.d.: St.Górski
pastel, karton; 50 x 36 cm;
sygn. na środku, po prawej stronie: St. Górski.
pastel, papier, 48 × 69 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: St. Górski
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
pastel, papier, 48,5 x 33,5 cm,
sygn. l.d.: St. Górski.
pastel, tektura, 49,5 x 35,5 cm,
sygn. l. d.: St. Górski.
Na odwrocie ramy 2 plakietki firmy szklarsko-ramiarskiej Mleczko i Pernerstorfer z Bielska.
*opłata droit de suite
Góral z fajką w zielonym kapeluszu
pastel, papier; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: St. Górski (ołówkiem).
olej, tektura; 56 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Górski / 46.
pastel, papier; 68 x 48cm
sygn.p.d.: St. Górski
pastel, papier; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
GÓRALKA NA TLE KWITNĄCEGO SADU
Pastel, karton; 49 x 69 cm
Sygnowany p.d.: St. Górski
Na odwrocie drukowana nalepka galeryjna z lat 30.: S. Schmaus Karków ul. Florjańska 25, Sprzedaż oryginalnych obrazów malarzy polskich i obcych
*opłata droit de suite
pastel, papier, 48 × 69 cm
w świetle oprawy sygn. p. d.: St. Górski
pastel/tektura, 46,8 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'St. Górski'
pastel, tektura, 48,5 x 34 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: St. Górski
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski.
pastel, papier, 36 x 26,5 cm, sygn. l.śr.: St Górski
pastel, papier, 35 x 25 cm, sygn. p.śr.: St. Górski
Dziewczyna w czerwonej chuście
pastel, tektura; 48 x 33 cm w świetle ramy;
sygn. prawy bok: St. Górski
sygn. p.śr.
pastel, tektura
49x34.5 cm
pastel/papier, 48 x 69 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'St. Górski'
Góral z fajką na tle Morskiego Oka
pastel, tektura; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier; 38 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
pastel, papier, 35 × 25 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: St. Górski
Góralka na tle zimowego pejzażu
pastel, tektura, 51 x 35 cm,
sygn. śr. d.: St. Górski
pastel, karton, 48 x 68 cm,
sygn.p.d.: St. Górski
pastel/papier, 48 x 33 cm
sygnowany p.śr.: 'St. Górski'
pastel, papier; 49 x 32 cm (w swietle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski (przed konserwacją)
pastel, papier; 64,8 x 47,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Górski
sygn. l. d.: Górski
pastel, papier; 48 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, wym. 48 x 68 cm,
sygn. l.d.: S Górski
Portret góralki na tle pejzażu
Pastel, papier, 48 x 68,5 cm,
sygn. p.d.: St. Górski
Pastel, papier, 48 x 67,5 cm,
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, papier, 34 × 23,5 cm w świetle ramy
sygn. śr. d.: St.Górski
sygn. l.d.
pastel, papier
50x35 cm
pastel, papier, 49 x 35 cm w świetle passe-partout; sygn. l. d.: St. Górski
olej na tekturze, 46 x 30,5 cm,
sygnowany p.d. "St. Górski”,
na odwrocie autorskie napisy, m.in. tytuł
olej na plotnie, sygn. w prawym dolnym rogu;
65,5 x 50 cm
pastel, tektura; 48,2 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
pastel/tektura, 68 x 49,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: 'S.Górski'
pastel, papier, 34 x 24,5 cm
sygn. p. g.: St. Górski
pastel, papier; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
pastel, papier; 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, 48 × 66,5 cm
w świetle oprawy sygn. p. d.:
St.Górski
pastel, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: St. Górski
pastel, tektura, 49 x 70 cm,
sygn. p.d.: St. Górski
GÓRAL Z FAJKĄ NA TLE MORSKIEGO OKA
Olej, gwasz, tektura; 45 x 70 cm
Sygnowany p.d.: St. Górski
Na odwrocie drukowana nalepka: ST. PIORUNKIEWICZ | WARSZAWA | 9 MIODOWA 9 (dawny 5) TELEFON 17-86 | KUPNO I SPRZEDAŻ OBRAZÓW MALARZY POLSKICH. KOMIS. ZAMIANA. ZAMÓWIENIA OPRAWA OBRAZÓW.
pastel, papier, 33 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, 35 × 24 cm
sygn. i dat. p. d.: St. Górski/Kraków/1939
pastel, akwarela, karton, 49,5 x 35 cm,
sygn. l. śr.: St. Górski
Pastel, papier, 48,5 x 33, 5 cm,
sygn. śr. dół: St Górski
PORTRET GÓRALA NA TLE MORSKIEGO OKA
Pastel, papier, 48,5 x 34 cm,
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, papier, 47 × 33 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: St.Górski
pastel, papier;
48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
ołówek, pastel, papier;
63 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
ołówek, pastel, papier;
68 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, 48 x 66,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: St. Górski
Estymacja: 6000 - 8000 zł
pastel/papier, 68 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `St. Górski`
Estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Pastel, karton; 49 x 68 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: St. Górski
Dziewczyna góralska i Baca - para obrazów, 1939
pastel, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy, każdy);
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: St. Górski 1939 / Kraków;
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier; 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier; 43 x 33 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po lewej stronie u dołu: ST. Górski
DZIEWCZYNA W STROJU GÓRALSKIM, l. 30-te XX w.
pastel, 34,5 x 25 cm,
sygnowany po prawej "St. Górski"
PEJZAŻ Z OSIELCA Z WIDOKIEM NA CUPEL, 1923
Olej, sklejka; 21 x 38 cm
Sygnowany l.d.: St. Górski; na odwrocie: St. Górski. | 1923 | Osielec
olej, tektura, 23 × 29 cm, sygn. p. d.: St.Górski
Estymacja: 1500 - 2500 zł
Pastel, karton, 46,5 x 30,5 cm
Sygnowany l.d.: St. Górski
pastel, papier, 33 x 26,5 cm;
sygn. z lewej: St. Górski
pastel, tektura,
50,5 x 70 cm
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, papier,
33,5 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: St. Górski
pastel, papier,
33,5 x 24,7 cm,
sygn. l.d.: St. Górski
pastel, papier naklejony na tekturę , 50 x 35 cm;
sygn. z prawej: St Górski
pastel, papier, 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, 47,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
pastel, tektura,
51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier,
45 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
na odwrocie nalepka K. Granecki - Gniezno, Mistrz pozłotniczy i dekorator kościołów, Rynek 5, zał 1907, szklarstwo budowlane
i artystyczne, skład obrazów i dewocjonalii, specjalność oprawa obrazów.
pastel, papier,
49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier,
48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
sygn. p. d.: St. Górski
sygn. p.d.
pastel, tektura
35x24.5
Portret dziewczyny z żółtą różą
pastel, tektura,
49 x 33,5 cm
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, papier,
49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
pastel, papier,
50 x 35 cm;
sygn. z prawej: St. Górski
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
pastel, papier, 65 x 46 cm;
sygn. u dołu: St. Górski
pastel, papier,
sygn. p. d.: St. Górski
Pastel
Syg. p.d.
69 x 49 cm
Portret młodej góralki w białej bluzce
pastel, tektura,
51 x 36,5 cm
sygn. l. śr. : St. Górski
Pastel, papier;
33 x 23 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.śr.: St. Górski
Pastel, papier;
33 x 24 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.śr.: St. Górski
pastel, papier,
32,3 x 40,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
sygn. l.d.
pastel, tektura
49.5x34.5
pastel, papier,
sygn. l. d.: St. Górski
pastel/papier,
48 x 36 cm
sygnowany p. d.: `St Górski`
pastel, papier, 48 x 33 cm;
sygn. p. g.: St. Górski
do konserwacji - przedarcie papieru
pastel, tektura
33,5 x 23,5 cm
sygn. l.śr.: St. Górski
pastel/karton
51 x 71 cm
sygnowany p. d.: "St. Górski"
pastel, akwarela, papier,
49 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
Pastel, papier
48 x 33 cm,
sygn. l.d.: St. Górski
pastel, papier,
sygn. p. g.: St. Górski
Pastel, papier,
48, 5 x 35, 5 cm
sygn. l. d. St. Górski
pastel, papier, 48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski;
Góral
pastel, papier, 47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski;
pastel, tektura,
47,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
Olej, sklejka; 36 x 36,5 cm
Sygnatura z dedykacją p.g.: kochanemu Januszkowi | na pamiątkę Górski Staszek 934
Na odwrocie szkic głowy mężczyzny i napis ołówkiem: St. Górski
Pastel, papier, 33 x 23 cm,
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, tektura,
47 x 34,5 cm
sygn. p.d.: St. Górski
Góralka
pastel, papier,
48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski;
Góral
pastel, papier,
47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski;
pastel/tektura,
51 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `St. Górski`
pastel, papier,
sygn. z prawej: St. Górski
Olej, sklejka;
45,3 x 65 cm
Sygnowany p.g.: Górski Stan 934.
Olej, sklejka;
36 x 36,5 cm
Sygnatura z dedykacją p.g.: kochanemu Januszkowi |na pamiątkę Górski Staszek 934
Pastel, papier;
48 x 63 cm
Sygnowany p.d.: St. Górski na odwrocie napis: STANISŁAW GÓRSKI | 1887 - 1955
pastel, papier,
48,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: St. Górski
Para portretów - Góral i Góralka, 1939 r.
pastel/karton,
33 x 23 cm (w świetle passe - partout)
Portret Górala sygnowany p. d.: `St Górski`, Portret Góralki sygnowany l. d.: `St Górski | 1939 | Kraków`.
pastel, tektura
50 x 69 cm;
sygn. p. d.: St Górski.
pastel/tektura, wym.: 50 x 35 cm
sygn. p.d.: St. Górski
sygn. l.d., pastel, tektura, 50.5x35.8
pastel, karton, 50 x 35,5 cm
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, papier, 47 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: St.Górski (ołówkiem);
olej, deska, 34,5 x 56,5 cm;
sygn. l.d.: St.Górski (ołówkiem)
Duża rzadkość dla kolekcjonerów twórczości tego artysty znanego głównie z prac wykonanych techniką pastelową.
pastel, papier, 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
pastel, papier, 48 x 63 cm;
na odwrocie napis: STANISŁAW GÓRSKI / 1887 - 1955
pastel, papier, 33 x 23,5 cm; (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Górski
pastel na papierze, wym.: 57 x 32 cm,
sygn. p.r.: S. Górski
pastel, karton, 51 x 71 cm;
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, papier,
49 x 34 cm,
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, papier jasnobrązowy, 51 x 71 cm;
sygn. p.d.: St. Górski
Pastel, papier; 47 x 30,5 cm
Sygnowany po. d.: St. Górski
pastel, papier, 48 x 64,5 cm;
sygn. p.d.: St Górski
pastel/karton, 50 x 35 cm
sygnowany l. g.: `St. Górski`
pastel/karton, 47,5 x 70 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `St. Górski`
pastel na tekturze,
48 x 68 cm w świetle ramy,
sygnowany p.d. "St. Górski",
z lewej strony plamy
pastel/papier, 62 x 49 cm
sygnowany l. d.: "Stanisław Górski"
Pastel, tektura; 49,2 x 35,3 cm
Sygnowany czarnym pastelem l. d.: St. Górski
PORTRET HUCUŁKI W CZERWONEJ CHUSTCE
Pastel, tektura; 50,3 x 35,2 cm
Sygnowany czarnym pastelem l. śr.: St. Górski
pastel, papier,
wym.: 63 x 46,5 cm
sygn. p.d.: St. Górski;
Po konserwacji
pastel, tektura,
50 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: St. Górski na odwrocie na ramie stempel z datą 24.4.1929
sygnowany p.g. i sygnowany p.d.
pastel, tektura
34.9x24.5 i 34.4x25
pastel, papier
51x36 cm
sygn. p.d.: St. Górski
Na odwrocie naklejka salonu sztuki "Achilleion" w Białej k/Bielska
pastel, papier
51x36 cm
sygn. p.d.: St. Górski
Pastel na tekturze
35,5 x 26 cm
Sygnowany p.śr. - "St. Górski"
Papier naklejony na tekturę, pastel, 70 x 48,5 cm
Sygnowany czarnym pastelem p. d.: St.Górski
Pastel na tekturze 33 x 25 cm
Sygnowany l.śr. - "St. Górski"
Pastel na tekturze 33 x 25 cm
pastel, 36 x 27 cm
sygn. po lewej stronie na środku: "St. Górski"
pastel, papier, wym.: 47 x 66, 5 cm
sygn. p.d.: St. Górski
Pastel, papier naklejony na sklejkę, 49 x 53 cm;
Sygn. p.d.- Ja Górski
pastel, papier
32.5x47.5 (w świetle passe-partout )
sygnowany l.d.
pastel, tektura
48,5 x 67 cm
pastel, papier, wym.: 48,5 x 33 cm
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, tektura, 48,5 x 68 (w świetle ramy)
sygn. p. d.: St. Górski
Pastel na tekturze 49 x 35 cm
PORTRET GÓRALKI W ŻÓŁTEJ CHUŚCIE
Pastel, tektura; 36 x 26,8 cm
Sygnowany czarnym pastelem z lewej, w połowie wysokości: St. Górski
Pastel, paiper, 49 x 33,5 cm; (w św. ramy)
Sygn. p.d.- St. Górski
pastel, papier, wym.: 33 x 23 cm
sygn. p.d.: St. Górski
pastel, karton, wym.: 36,5 x 25,5 cm
sygn. l.śr.: St. Górski
sygn. p.śr.: St. Górski
pastel, tektura
wym.: 50 x 35 cm
sygn. l.śr.: St. Górski
pastel, papier, 70 x 50 cm;
sygn. l.d.: St. Górski
pastel, tektura
sygn. p.śr.: St. Górski
wym.: 50 x 45 cm
pastel, papier, 49 x 34 cm (w świetle ramy); sygn. p.g.: St. Górski
Pastel, papier, 48 x 68,4 cm
Sygnowany czarnym pastelem dół, środek: St. Górski
olej na tekturze, 23 x 29 cm,
sygn. p.d. "St. Górski"
pastel, papier
sygn. l.d.: St. Górski
wym.: 45 x 62,5 cm
Studium portretowe Krakowianki w szafirowym gorsecie
pastel 58,5 x 46,7
sygnowany u dołu po lewej: "St. Górski"