Sygnatura umieszczona w lewym dolnym rogu DECORSI. Obraz zachowany w stanie dobrym z oryginalną ramą.
Technika: Olej na dykcie
Wymiary w świetle ramy: 65 cm x 47 cm
Przepiękny górski krajobraz przesycony wieloma odcieniami przygaszonej zieleni wśród, której drogą wędrują ludzie do osady położonej na wzgórzu. Całość utrzymana w zimnej tonacji ,którą ożywiają rozsiane plamki intensywnych barw. Impastowa struktura farby oraz złamana biel niespokojnego nieba podkreślają ekspresyjność pejzażu. Praca znakomicie nadaje się do uzupełnienia kolekcji pejzażowego malarstwa z pogranicza impresjonizmu i ekspresjonizmu.