Autor : VANČA Josef
Przedział czasowy : lata 50-te XX w.
Stan zachowania : perfekcyjny
Materiał : ceramika
Wymiary : 25 x 16 w cm / w przybliżeniu /
Sygnatura : tak, autorska J.VANČA
tel. 730 019 884
800 zł
06-03-2018
" Złotowłosa "
, 2016
O rzeźbie
Rok powstania : 2016
Stan : perfekcyjny
Materiały : terakota, stop metali
Sygnatura : tak, autorska
tel. 730 019 884
1 300 zł
06-03-2018
" Wystarczy choćby chwila "
, 1919
/ TYTUŁ WŁASNY - EDYTORSKI /
Sygnatura: tak autorska, lewy dół: F.V.KOSAK 19
Datowanie: 1919 rok
Technika: olej, podobrazie - twarda płyta
wielowarstwowa typu
Oprawa: współczesna, listwa szer. 80 mm - drewno naturalne
Stan zachowania: bardzo dobry
6 700 zł
28-01-2018
" W poszukiwaniu cienia "
Kategoria : malarstwo europejskie XX w.
Tytuł : „ W poszukiwaniu cienia „
Technika : tempera, karton
Sygnatura : autorska, p.d.
Stan zachowania : perfekcyjny
Wymiary : wymiar obrazu bez oprawy: 47,5 x 69 w cm
Oprawa z przeszkleniem
tel. 730 019 884
3 700 zł
06-03-2018
" The spring return "
Technika : olej na twardym, jednostronnie fakturowanym kartonie typu "flamandzkiego", wstępnie gruntowany
Wymiary : 36 x 48 w cm / po obrysie obrazu /
Sygnatura : p.d. H.M. Gabriel
Stan zachowania: znakomity
Oprawa: Istnieje możliwość oprawy obrazu
1 950 zł
28-01-2018
" Studium lasu brzozowego "
, 1920
Autor : Leopold SOBESKY
Tytuł : „Studium lasu brzozowego”
Technika : olej na płótnie
Sygnatura : autorska, p.d. Leoś Sobesky
Datowanie : lata 20/30- te XX w.
Oprawa: współczesna, rama drewniana, złocona / gr. ramy 90 w mm /
48 x 59 w cm /w świetle
2 900 zł
04-12-2017
" Skraj lasu "
, 1925
Polskie malarstwo kresowe
Technika : olej, płyta- podobrazie twarde, warstwowo klejone
Sygnatura : brak
Datowanie : lata 1925 - 1930
Wymiary : 50 x 71,5 w cm /po obrysie obrazu/
Oprawa : obraz nieoprawiony. Istnieje możliwość oprawy
4 500 zł
27-01-2018
" Portret dziewczynki "
, 1917
Autor : Leo DELITZ
Technika : kredka na papierze czerpanym
Oprawa : możliwość oprawy galeryjnej po uzgodnieniu z nabywcą
Sygnatura : podwójna, autorska
Stan zachowania : bardzo dobry
Wymiary : 36,5 x 24,5 w cm /po obrysie obrazu/
4 300 zł
12-12-2017
" Feria de Malaga "
, 1946
Technika : olej, podobrazie drewniane- warstwowo klejone
Sygnatura : tak
Datowanie : tak, '46 /1946 Hiszpania/
Wymiary : 32 x 36,5 w cm /po obrysie obrazu/
Oprawa: galeryjna na życzenie nabywcy - po uzgodnieniu
500 zł
27-01-2018
" Bzy w wazonie "
, 1961
Autor : Gil Schlesinger
Technika : olej na płycie
Sygnatura : autorska, p.d.
Datowanie : 1961
Wymiary : 32,5 x 41 w cm /po obrysie obrazu/
2 200 zł
12-12-2017
" Alpy ", 1950
, 1950
Technika : olej na płótnie
Sygnatura : l.d. A. Reinhardt.
Stan zachowania : perfekcyjny
Oprawa współczesna : listwa, drewno naturalne
tel. 730 019 884
2 850 zł
06-03-2018
" Alby Subai "
, 1954
Technika : olej - impasto
Podobrazie : gruby karton do artystycznych technik olejnych
Sygnatura : tak , lewy dół
Datowanie : tak '54 /1954/
Na odwrociu obrazu -oznaczenie ołówkiem -426
Stan zachowania: bardzo dobry
Oprawa: możliwość oprawy galeryjn
1 200 zł
27-01-2018
GRABONÉ Arnold (właść. JOHAN GEORG ARNOLD) (1892 - 1981)
" Pejzaż górski z kapliczką "
Technika : olej, twarda płyta malarska typu francuskiego
Oprawa współczesna : listwa drewniana, prod. Carlson & Piechocki, typ galeryjny,
Sygnatura : p.d. Johan Grabone
Wymiary : w świetle ramy: 78,5 x 63 w cm,
po zew. obrysie ramy: 94,5 x 79 w cm.
5 700 zł
28-01-2018
SOKIRAŃSKI Beniamin Bencion (1857 - 1953)
" Studium lasu "
, 1909
Technika : olej, płótno /na twardym wielowarstwowym podobraziu /
Sygnatura : tak autorska - prawy dół B.Sokiransky
Oprawa : współczesna - listwa drewniana zdobiona
Stan zachowania : perfekcyjny
Wymiary dod.: 34,5 x 22 w cm - w świetle ramy
2 900 zł
04-12-2017
KUŚMIDROWICZ Jan (1886 - po 1938)
" Roztopy "
O obrazie
Technika : olej na płycie
Sygnatura : tak
6 500 zł
28-01-2018
HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)
" Kwiaty w wazonie "
, 1929
Technika : olej na płótnie - OKRES PARYSKI
Sygnatura : l.d., J.HRYNKOWSKI 1929/PARIS/ - słabo czytelna
Stan zachowania : bardzo dobry, drobne ubytki malatury /technika własna autora/
Tytuł: „ Tulipany ”
Autor: PACANOVSK'Y Yechiel Hilary
Kategoria: malarstwo polskie – artyści pochodzenia żydowskiego
Sygnatura: tak, autorska – lewy dół,
Datowanie: 1948
tel. 730 019 884
14 900 zł
06-03-2018
LEWKOWICZ Leon (1888 lub 90 Rawa Mazowiecka – 1950 Czimkent (Kazachstan)
" Portret dziewczynki "
, 1918
Tytuł: " Portret dziewczynki "
Autor: Lewkowicz Leon
Kategoria: malarstwo polskie - artyści pochodzenia żydowskiego
Sygnatura: tak, autorska - lewy dół
Datowanie: 1918 - 1920
tel. 730 019 884
9 600 zł
06-03-2018
RAKOWSKI Mieczysław (1882 Więckowice - 1947 Namur)
" Na skraju wioski "
, 1906
Sygnatura : tak autorska, prawy dół,pismem polskim -
z elementami cech pisowni niemieckiej
Technika : olej, płótno na krośnie drewnianym
Wymiary : w świetle ramy 49,5 x 73,5 w cm,
Oprawa : współczesna, listwa drewniana zdobiona.
11 700 zł
28-01-2018
KOWALCZEWSKI Paul (1865 Mielżyn - 1910 Berlin)
" Rusałka "
, 1900
Popiersie w typie portretu rzeźbiarskiego
Styl : Secesja w Niemczech Jugendstil lub Sezessionsstil
Datowanie : ok. 1900 r.
Sygnatura : tak autorska, na ścianie tylnej
Technika : ceramiczny materiał rzeźbiarski o cechach terakoty
tel. 730 019 884
5 500 zł
06-03-2018
BATOWSKI-KACZOR Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)
" Leśna impresja "
, 1925
Technika : olej, podobrazie wielowarstwowe - twarde
Datowanie: ok. 1925-1930
Stan zachowania: bardzo dobry.
Wymiary : 42,5 x 38 w cm.
Oprawa: galeryjna po uzgodnieniu z nabywcą.
9 700 zł
27-01-2018
MARCZEWSKI Tadeusz (1879 - 1963)
" Śnieżynka "
, 1909
Technika : olej na płótnie... krosno z drewna cedrowego
Sygnatura : Monogramem T M prawy dół
Czas realizacji : 1909-1910
Oprawa : współczesna, listwy z drewna naturalnego zdobione
Wymiary w świetle ramy: 40,0 x 29.
3 800 zł
28-01-2018
JAROCKI Władysław (1879-1965)
" Etiuda wiosenna "
, 1934
Technika : olej na płycie
Sygnatura : tak autorska, prawy dół monogramem '34
Wymiary : w świetle ramy: 47,5 x 33,0 w cm
Oprawa : współczesna, listwa drewniana "złocona" Firmy Carlson & Piechocki
Stan zachowania obrazu: bez zastrzeżeń
4 400 zł
28-01-2018
BARTOSZEWICZ Włodzimierz (1899-1983)
" Rzymskie wakacje "
, 1967
Technika : mieszana - pastel i kredka,
karton drobnoziarnisty typu Mi-Teintes prod. francuskiej
Sygnatura : tak -autorska, lewy dół, monogramem wiązanym - datowanie 67 /1967/ grafitem
Wymiary : w świetle passe - partout /j.fr./ 25,5 x 35,0 w cm