„Porwanie Sabinek" - wg rzeźby Giambologni z ok. 1583 r, której oryginał stoi obecnie w Gallerie dell'Accademia we Florencji.
Włochy, 2 poł. XIX w.
Rzeźba z czarnego marmuru na oryginalnym postumencie.
8 500 zł
21-08-2017
Żardiniera ze szkłem, neoklasycyzm, ok. 1900 r.
Olbrzymia żardiniera z oryginalnym wkładem szklanym.
Ozdobiona klasycznymi motywami: lwie łapy, girlandy, gałązki oliwne i liście akantu.
Neoklasycyzm, ok. 1900 r.
Mosiądz srebrzony, uchwyty ze stopu cyny, wkład ze szlifowanego szkła kryształowego.
2 900 zł
17-06-2017
Bardzo duża owalna żardiniera z oryginalnym szlifowanym szkłem.
Złotnik: LIMOUSIEN I SOUCHE, Paryż, lata: 1905-1925.
Srebro pr. 950, waga 366 g.
Szkło kryształowe.
4 200 zł
10-06-2017
ŚWIĘTY JAN CHRZCICIEL, XIX w.
Postać św. Jana Chrzciciela.
XIX w.
Drewno polichromowane.
Wys. 41 cm, szer. 14 cm.
Stan: brak prawej stopy, ubytki złocenia.
1 900 zł
21-08-2017
Wymiar zewnętrzny: 224cm x 131cm, materac 187cm x 118cm. Inkrustacja z kości, masy perłowej, srebra, miedzi i mosiądzu.
6 000 zł
20-08-2017
Elegancki zestaw toaletowy wykonany ze srebra i szylkretu, inkrustowany ręcznie grawerowanym srebrem w motywy klasycystyczne.
Srebro pr. 925 (Sterling), szylkret, drewno.
Neoklasycyzm, Broadway & Co (firma czynna od 1903), Birmingham, 1926 r.
1 000 zł
10-06-2017
Wazon - amfora, ORIVIT, Niemcy, ok. 1900 r.
Wazon, w kształcie greckiej amfory z motywami klasycznymi: wstęgi, girlandy, żłobkowania i meandry.
Jest jeszcze drugi taki wazon - razem stanowią elegancką parę.
Wytwórnia ORIVIT, Kolonia, ok. 1900 r.
Torebeczka wieczorowa z dekoracyjnym zapięciem - ozdobionym chińskimi motywami (kwiatami i scenkami rodzajowymi).
Lata 20. XX w.
Srebro ręcznie cyzelowane.
Waga: 367 g.
Szer. 18 cm, wys. 21 cm.
Stan bardzo dobry.
1 500 zł
10-06-2017
Torebeczka damska typu kolczuga - z zegarkiem przy zapięciu - w oryginalnym etui.
Art déco, Francja, lata 20. XX w.
Srebro pr. 800, waga: 188 g.
Szer. 15 cm, wys. 13,5 cm.
Sygn.: 800 / krzyż maltański / znak ptaka w trójkącie.
Stan: bardzo dobry.
1 600 zł
10-06-2017
Torebeczka kolczuga, lata 20. XX w.
Torebka wieczorowa - kolczuga.
Art déco, lata 20. XX w.
Srebro niesygnowane.
Waga: 392 g.
Szer. oprawy: 20 cm,
wys. 19,5 cm.
Stan bardzo dobry.
1 200 zł
10-06-2017
Toaletka, art déco, lata 30. XX w.
Toaletka - transformers.
Jest to bardzo wymyślna toaletka - ma wysuwany blat i automatycznie otwierane boczne, półokrągłe półeczki oraz szufladki wyskakujące po nacisnięciu ukrytych przycisków.
6 000 zł
20-08-2017
Talerzyk do masła, Francja, 1 poł. XX w.
Ażurowy talerzyk z tłoczkiem - do dekoracyjnego serwowania masła.
Masło umieszcza się pomiędzy talerzykiem i tłoczkiem - tłoczek wyciska je przez otwory talerzyka i tworzy się ozdobny maślany „kwiatuszek".
Francja, 1 poł. XX w.
220 zł
17-06-2017
Tacka, neorokoko, WMF, Niemcy, 1 poł. XX w.
Tacka pod kieliszki w stylu rokoko. Niemcy, WMF ( Wuerttembergische Metallwarenfabrik), 1 poł. XX w.
Mosiądz srebrzony.
Dł. 31,3 cm, szer. 19 cm, wys. 1,5 cm.
Sygn.: WMF.
Stan zachowania bardzo dobry.
350 zł
17-06-2017
Tacka, neorokoko, 1 poł. XX w.
Niewielka tacka w stylu rokoko. Europa, 1 poł. XX w.
Mosiądz srebrzony.
Dł. 27 cm, szer. 16 cm, wys. 1 cm.
Stan zachowania dobry : nieliczne, niewielkie plamki na srebrzeniu.
220 zł
17-06-2017
Owalna tacka z ażurowym brzegiem - w stylu rokoko.
Złotnik ROBBE & BERKING, Flensburg, Niemcy, 2 poł. XIX w.
Srebro pr. 800, waga 270 g.
Dł. 27,5 cm, szer. 21,5 cm.
Sygn.: półksiężyc / korona / 800 / wygięta strzała.
Stan bardzo dobry.
1 300 zł
10-06-2017
Tabakierka giloszowana, XIX / XX w.
Tabakierka zdobiona giloszowaniem.
XIX / XX w.
Srebro niesygnowane.
Waga: 22 g.
Szer. 4,6 cm, wys. 1,1 cm.
Stan dobry.
280 zł
10-06-2017
Szufelka, secesja , Francja, Ok. 1900 r.
Ozdobna szufelka ze stylizowanymi kwiatami chryzantemy.
Secesja, Francja, ok. 1900 r.
Srebrzony stop metali.
Dł. 26,3 cm, szer. 25 cm.
Sygn.: GALLIA METAL / kogut / głowa kozła w rombie.
Stan dobry.
390 zł
16-06-2017
Szufelka i zmiotka, XIX / XXw.
Komplet: szufelka ze zmiotką do zmiatania okruszków ze stołu.
Przełom XIX / XX w.
Mosiądz srebrzony, drewno, naturalne włosie.
Szufelka: szer. 23 cm, wys. 23 cm, zmiotka: dł. 34 cm, szer. 4 cm.
350 zł
16-06-2017
Szafa, manieryzm, pocz. XVII w.
Szafa manierystyczna - połączenie konstrukcji renesansowej z wczesnobarokowymi elementami zdobniczymi. Zarówno skrzynia jak i wieniec składają się z dwóch części, cokół stanowi całość.
27 000 zł
20-08-2017
Szafa, manieryzm, początek XVII w. Szafa jest w stanie zachowania, bez współczesnych napraw. Mało tego, nie zauważyłem żadnych, nawet starych uzupełnień. Jest fornirowana grubą, jeszcze ręcznie ciętą okleiną orzechową.
28 000 zł
20-08-2017
Stolik do gier Art Deco. Po naciśnięciu ukrytego guzika zdejmuje się górny blat. Można go wtedy odwrócić i mamy powierzchnię z suknem do gry w karty. Dwie obracane plansze, do gry w szachy lub z drugiej strony do gry w warcaby.
3 300 zł
21-07-2017
Stolik - karciak, klasycyzm, Francja, ok. 1800 r.
Mebel mogący pełnić funkcję stolika, przyściennej konsoli oraz, po rozłożeniu, stolika do gry w karty. Eleganckie aplikacje mosiężne podkreślają klasyczny styl stolika.
Fornir mahoniowy, nogi z litego mahoniu.
Klasycyzm (Ludwik XVI), Francja, ok. 18
3 500 zł
21-07-2017
Serwetnik, Francja, XIX / XX w.
Serwetnik pierścień.
Francja, XIX / XX w.
Srebro pr. 950 - Minerwa.
Waga: 24 g.
Śr. 5,2 cm, szer. 3,5 cm.
Puncowanie: głowa Minerwy w ośmiokącie / litery M i B w rombie.
Stan bardzo dobry.
220 zł
10-06-2017
Serwetnik pierścień.
Francja, XIX / XX w.
Srebro pr. 800 - Minerwa.
Waga: 24 g.
Śr. 5 cm, szer. 3,5 cm.
Puncowanie: głowa Minerwy / nieczytelne inicjały złotnika w rombie.
Stan bardzo dobry.