Morze w malarstwie polskimi i europejskim
Salon Dzieł Sztuki Marchand
pl. Konstytucji 2
00-552 Warszawa
(022) 621 66 69
marchand@desa.pl
poniedziałek - piątek: 11:00-19:00
sobota: 11:00-16:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (67)
71. Maria DAWSKA (1909-1993)
Łodzie przy nabrzeżu
olej/tektura, 50 x 64 cm
sygn. i dat. l.d.: Maria Dawska 77

3 900 zł

30-07-2009
70. Judyta SOBEL (ur. 1924)
Statek
olej/płótno, 76 x 91,5 cm
sygn. l.d.: `J.SOBEL’, na blejtramie opis `SHIP’

30 000 zł

30-07-2009
Widok z Wenecji, 1928 r.
olej/tektura, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: "W. de Terlikowski | 1928"

31 000 zł

30-07-2009
69. Judyta SOBEL (ur. 1924)
Barki, 1966
olej/płótno, 76 x 91 cm
sygn. i dat. p.d.: `J. SOBEL / 66’

38 000 zł

30-07-2009
Łodzie przy wiatraku
olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany l. d.: `Priebe`

8 250 zł

30-07-2009
Droga nad brzegiem morza
olej/tektura, 40 x 59 cm

13 200 zł

30-07-2009
66. Siergiej FEDOROWSKY, XX w.
Na brzegu morza, 1943 r.
olej/płótno, 107 x 134 cm
sygnowany i datowany l. d.: `S. Fedorowsky | 1943

25 000 zł

30-07-2009
65. John GLEICH (1879 Memel-?)
Żaglowiec
olej/ płótno, 48,5 x 62 cm
sygn.p.d John Gleich

7 500 zł

30-07-2009
64. Michael Zeno DIEMER (1867 - 1939)
Parowiec przy skałach
olej/płótno, 59 x 83,5 cm
sygnowany l. d.: `M. Zeno Diemer’

26 400 zł

30-07-2009
63. Adolf MUHLAN (1886 Hannover -1970)
Port w Hamburgu
olej/płótno, 60,5 x 80 cm
sygn. l.d.: Mühlhan/Hamburg

9 500 zł

30-07-2009
62. H.van DOOREN (?)
Pejzaż z fiordami
olej/ płótno, 80 x 120 cm
sygn.l.d H van Dooren

9 000 zł

30-07-2009
61. Karl BENNEWITZ VAN LOFEN (1826 -1895)
Pejzaż z łódkąolej/płótno, 66,5 x 103 cm
sygnowany p. d.: "Karl Bennewitz Löfen"

25 000 zł

30-07-2009
Nocna żegluga
olej/płótno dublowane, 145 x 88 cm
sygn. l.d.: AR.J.JOHANSSON (18)88

12 000 zł

30-07-2009
58. Eduard SCHLOEMANN (1888 - 1940 Düsseldorf)
Żaglówki na Elbie
olej/płótno, 91 x 70,5 cm
sygn. p.d.: Ed. Schloemann

6 500 zł

30-07-2009
57. Erwin Carl GüNTHER (1864-1927)
Parowiec na wzburzonym morzu
olej/ płótno, 65 x 99 cm
sygn. l.d.: Erwin Günther/Ddf

11 000 zł

30-07-2009
56. Rudolf GUBA (1884-1950)
Łódż na morzu
olej/płótno, 70 x 80 cm
sygn. i dat. p.d. Guba

5 300 zł

30-07-2009
Trójmasztowiec
olej/płótno, 59 x 83 cm
sygn. p.d.: M. Zeno Diemer

25 000 zł

30-07-2009
Żaglowy parowiec bocznokołowy
olej/płótno, 59 x 83 cm
sygn. p.d.: M. Zeno Diemer

23 000 zł

30-07-2009
53. Otto WILD (1898 Trostberg - 1971 Hamburg)
Port w Hamburgu
olej/płótno, 61 x 80 cm
sygn. l.d. O.WILD

5 800 zł

30-07-2009
52. Robert Krauss (przypisywany)
Statki w Porcie
olej/płótno 50x60 cm

1 800 zł

30-07-2009
51. Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)
Sternik - Autoportret
olej/płótno, 50,5 x 70,5 cm

17 500 zł

30-07-2009
50. Ferdynand RUSZCZYC (1870 - 1936)
Barka z drzewem, 1898 r.
olej/płótno naklejone na tekturę, 45 x 30 cm
sygnowany i datowany l. d.: `F Ruszczyc 98 ’

80 500 zł

30-07-2009
49. Richard WANE (1850 Egremont - 1904 tamże)
Łodzie na brzegu
olej/płótno, 30,5 x 61 cm
sygn. l.d.: R. Wane

11 200 zł

30-07-2009
48. Ludwik ROWIŃSKI
Portret rybaka - tryptyk
olej/ tektura, 30,5 x 52,3 cm w św.oprawy

4 500 zł

30-07-2009
47. Jan KASPROWICZ
Rybacy ciągnący sieć
olej/tektura, 33 x 47,5cm

3 200 zł

30-07-2009
/3
liczba obiektów: 67