110x80,5 cm, olej, płyta malarska, sygn.p.d.: W.Korecki 1946. Praca namalowana na 1 piętrze cukierni na Morawach. Jest pracą szczególną - artysta podziękował nią czeskiej rodzinie za uratowanie życia swojego i swojej żony podczas wojny. Czesi (niejako z tęsknoty za morzem którego nie mają) wybrali właśnie taki temat. Malarstwopolskie.pl zorganizowało w tym roku w Warszawie wystawę malarstwa Wiktora Koreckiego pod patronatem Jego Ekscelencji Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce.