CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (644)
STEINSBERG Eugeniusz (1855 - ?)
"Panna młoda"
olej na tekturze
41,5 x 25,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Eug. Steinsberg"

4 800 zł

29-03-2019
TUKAN-WOLSKI Eugeniusz (1928 Pińsk - 2014 Kraków)
"Pejzaż"
olej na płycie malarskiej, 25 x 27 cm, sygnowany w lewym, dolnym rogu "tukan"

4 200 zł

13-06-2014
RICHTER-REICH F. Max (1896 Berlin - 1950)
"Targ rybny w Amsterdamie"
olej na płótnie
35 x 50 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "F. M. RICHTER-REICH".

3 600 zł

25-05-2022
"Na targu rybnym" , 1945
olej na płótnie
71 x 101 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "MAR. RICHTER 1945".
Na odwrocie nalepka galeryjna z niemieckiego miasta Stralsund z salonu sztuki Ruth Bornefeld.

7 400 zł

04-01-2024
"Kwiaciarki w Amsterdamie"
olej na płótnie
40 x 50 cm

3 600 zł

25-05-2022
CICHOCKI Feliks (1861-1921)
"Powołanie" , 1896
olej na płótnie
150 x 115 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Feliks Cichocki | 1896 r".

28 000 zł

17-10-2023
KRASSOWSKI Feliks (1895-1967)
"Kompozycja OK (zielona)" , 1964
olej na płótnie
80 x 59 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Feliks Krassowski".

3 600 zł

25-10-2021
WYGRZYWALSKI Feliks Michał (1875 - 1944)
"Sprzedawcy dywanów"
pastel na papierze welurowym
50 x 70 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "F. M. Wygrzywalski | senior".

13 000 zł

26-10-2021
SYPNIEWSKI Feliks (1830 Warszawa -1902 Warszawa)
"Para portretów - Adam i Olga Fabijańscy" , 1864
akwarela, gwasz, tempera na papierze
37 x 27 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "F. Sypniewski | 1864".

8 600 zł

18-11-2020
SZYNALEWSKI Feliks (1825 - 1892)
"Portret hrabiego" , 1856
olej na płótnie naklejonym na tekturę
36 x 28 cm
sygnowany monogramem i datowany w prawym, dolnym rogu: "FS | 1856" (data częściowo ukryta pod ramą).

9 000 zł

14-03-2023
ASCHENBRENNER Franciszek (1872 Cieszyn - 1948 Wiedeń)
"Górska droga. Spacer po Śląsku Cieszyńskim" , 1933
olej na sklejce
57 x 36 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "F. ASCHENBRENNER 1933".

2 800 zł

13-07-2024
MRAŻEK Franciszek (1891 Nowy Sącz - 1970 Limanowa)
"Na targu"
olej na tekturze
25 x 35 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "F. Mrażek".

3 600 zł

14-03-2023
REMBERTOWSKI Franciszek (XIX/XX w.)
"Mglisty poranek"
olej na tekturze
39 x 49 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Rembertowski".
Na odwrocie autorski opis: "No 8 | F Rembertowski | Poranek mglisty".

3 200 zł

10-08-2022
RUTKOWSKI Franciszek Roman (1892 Oleśno (lub Olesko, Ukraina) - 1940 Katyń)
"Wierzby"
olej na tekturze
47 x 63 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Fr. Rom. Rutkowski".

2 200 zł

17-10-2023
STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
"Czerwony akt" , 1993
pastel na papierze żeberkowym
49 x 69 cm
sygnowany i datowany u dołu kompozycji: "FStarowieyski | 1693 | P [w kółku]".

14 800 zł

08-07-2022
STREITT Franciszek (1839 - 1890)
Cyganie w oczekiwaniu na przeprawę
olej na płótnie
42 x 82 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "F. Streitt".

74 000 zł

08-09-2020
SUNDERLAND Franciszek (1. poł. XX w.)
Żuraw Gdański
akwarela na papierze
33,5 x 48 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "FRANCISZEK SUNDERLAND".

2 100 zł

08-09-2020
TUREK Franciszek (1882 Kraków - 1947 Kraków)
"Zimowy Kazimierz w Krakowie"
olej na płótnie
44 x 60 cm
niesygnowany. Na odwrocie nalepka wystawowa z krakowskiego oddziału Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z opisem dzieła.

2 000 zł

01-12-2022
MRAZEK Frantisek (1876 Cesky Krumlov - 1933 Spiska Bela )
"Na targu"
olej na tekturze
13 x 16,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "F. Mrazek".

1 650 zł

17-11-2022
"Mała pasterka"
olej na tekturze
13 x 16,5 cm

1 650 zł

17-11-2022
UPRKA Frantisek (1868 - 1929)
"Janosik"
brąz patynowany
72 x 21 x 29 cm
sygnowany na podstawie: "FUprka".

9 600 zł

12-01-2023
QUAGLIO Franz (1844 Monachium - 1920 Wasserburg am Inn)
"Obwoźny sprzedawca" , 1893
olej na desce
20,5 x 16 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Franz Quaglio | 1893".

5 200 zł

05-01-2022
HEINEMANN Fritz (1864- po 1938)
"Mały Narcyz" , 1890
brąz patynowany
56 x 29 x 22 cm
sygnowany i datowany na podstawie: "Fritz Heinemann | 1890".
Na podstawie znak berlińskiej odlewni Gladenbeck&Sohn.
W dłoniach Narcyza pierwotnie znajdowało się zwierciadło.

5 800 zł

13-07-2024
ROPS Félicien Joseph Victor (1833 Namur – 1898 Essonnes)
"Étude de nu"
ok. 1895 r.
akwaforta na papierze
4 x 11,5 cm
niesygnowana.

1 500 zł

25-07-2022
UTINGER Gebhart (1874-1960)
"Na spacerze" , 1916
pastel na papierze
53,5 x 42 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Utinger 1916".

8 500 zł

14-12-2021
liczba obiektów: 644