akryl/płótno; wym.: 115 x 115 cm; napis na blejtramie: "GRUCHOT 21 / 4 / 83"
11 500 zł
06-06-2016
MATISSE Henri (1869-1954)
Monsieur Loyal
litografia barwna; 38,8 x 59,7 cm
Proweniencja:
Galeria sztuki, Nicea, Francja.
Wydana przez:
F. Mourlot dla Tériade, Paryż 1983.
1 500 zł
17-11-2022
MATISSE Henri (1869-1954)
Kobieta w kwiecistej bluzce
heliograwiura; 34,2 x 24,5 cm w św. p-p. (arkusz);
sygn. i dat. z płyty p. d.: "Henri Matisse …[?]7"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Paryż
Wydana przez:
Draeger Frerés dla Tériade, Paryż 1937.
1 500 zł
25-04-2022
MATISSE Henri (1869-1954)
Kobieta
heliograwiura w czerni i bieli; 31 x 24 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. z płyty p. d.: "Henri Matisse 38"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Berlin.
Wydana przez:
F. Mourlot dla Tériade, Paryż 1939.
1 200 zł
17-11-2022
HAYDEN Henryk (1883 Warszawa - 1970 Paryż)
Martwa natura
litografia barwna/papier bawełniany Arches;
faksymile sygn. p. d.: "Hayden";
oznaczenie egzemplarza l. d.: "98/150" (ołówkiem);
wym.: 48 x 65 cm (arkusz)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
1 800 zł
07-05-2024
PILATTI Henryk (1832 - 1894)
W stajni
, 1862
olej/płótno; 20,5 x 25,5 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: „HP / 62 [?]”;
opisany na odwrocie: „Pillati Warszawa / Druga połowa XIX wieku 1832-1894 / Odnawiał Z. Jasiński w Warszawie 1924 r.”
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
45 000 zł
11-06-2024
WÓJCIK Jacenty (1940 Lublin - 2018)
Kompozycja różowa
gwasz, kredka, flamaster/papier; 22,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: "Jacenty"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
3 000 zł
08-05-2024
gwasz/papier; 22,5 x 32,5 cm;
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
3 000 zł
08-05-2024
UMIŃSKA Jadwiga (1900-1983)
Kompozycja abstrakcyjna II
technika mieszana/papier;
sygn. p. d.: "Jadwiga Umińska" (tuszem);
Wym.: 42 x 30 cm
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
1 500 zł
07-05-2024
UMIŃSKA Jadwiga (1900-1983)
Kompozycja abstrakcyjna
technika mieszana/papier; 42 x 30 cm;
sygn. u dołu: "Jadwiga Umińska" (tuszem)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
1 500 zł
08-05-2024
BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)
Koła podwójne
, 1963
olej, gwasz/papier; 50 x 27 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: "JAN / BER / DYSZ / AK / 1963"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań
9 000 zł
08-05-2024
CHWAŁCZYK Jan (1924 Krosno - 2018 Wrocław)
Kompozycja II
, 1990
gwasz/karton; 17,5 x 17,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk. / 1990" (ołówkiem)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
2 200 zł
05-01-2024
Kompozycja I
, 1990
gwasz/karton; 15 x 15 cm
sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk / 1990" (ołówkiem)
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
2 200 zł
05-01-2024
PAMUŁA Jan (ur. 1944, Spytkowice k. Wadowic - 2022)
Pole dyskretnych zmian barwnych 2f
, 2018
druk pigmentowy/płótno Hahnemühle;
wym. 120 x 120 cm
na odwrocie sygn., dat. i opisany l. g.: "JAN PAMUŁA / POLE DYSKRETNYCH ZMIAN BARWNYCH 2f / 2018 / Egz. 1"
Praca posiada certyfikat autentyczności
Proweniencja:
- zakup od artysty
12 000 zł
14-12-2023
SAUDEK Jan (ur. 1935)
The Taschen cover
fotografia barwna; 38 x 30 cm;
sygn. p. d.: "JAN SAUDEK";
napis u dołu: "» The Taschen cover « Model print - PRINT FINISHED: SEPTEMBER 9, 1922"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Praga
13 000 zł
05-01-2024
SAUDEK Jan (ur. 1935)
Na dosah
fotografia czarno-biała;
sygn. l. d.: "JAN SAUDEK";
wym.: 38,5 x 27,5 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Praga
13 000 zł
14-12-2023
STANISŁAWSKI Jan (1860-1907)
Studium obłoków
olej, tektura; 15 x 21,6 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
70 000 zł
08-12-2022
MODZELEWSKI Jarosław (ur. 1955, Warszawa)
Kompozycje - teka 8 prac
, 2009
litografia barwna; 77 x 56,5 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "Jarosław Modzelewski 2009 [tytuł] e.a"
tytuły prac: "Niosący belkę", "Törpeauto", "Adam Kadmon", "Hilfe!", "Śmierć Gagarina", "Regierungspräsident", "Weterynaria", "Sztuka Cromaniontanla"
9 000 zł
08-05-2024
DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)
tusz/papier; 7,5 x 14 cm w św. p-p.
opisany u dołu na odrębnej kartce: "obraz 2825)(Boryszyn ∙ Rondo op. posth. 73 A) 92 x 100"
na odwrocie:
- pieczęć: "ARCHIWUM KOLEKCJI / JERZEGO DUDY - GRACZA"
3 500 zł
10-07-2024
DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)
Obraz 2775 (Przycłapy - wrzesień)
, 2002
olej/płyta; 66 x 79 cm. w św. p-p.;
sygn., dat. i autorsko opisany l. d.: "DUDA - GRACZ · 2775/2002 ·"
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy: "DUDA-GRACZ / TYTUŁ OBRAZ 2775 (PRZYCŁAPY / - WRZESIEŃ) TECHNIKA olej / WYMIARY 70 x 80 ROK 2002 / UWAGI"
135 000 zł
08-05-2024
DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)
, 1999
akwarela/papier; 55,7 x 41,5 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany l. d.: "Jerzy Duda G. / 997/1999."
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków
45 000 zł
13-06-2024
KAŁUCKI Jerzy (1931 Lwów - 2022)
Togo
, 1993
serigrafia; 79 x 58,5 cm w świetle ramy (arkusz);
sygn. i dat. p. d.: "Kałucki 1993" (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza i opis l. d.: „Togo” 11/35 sérigraphie (ołówkiem)
7 000 zł
05-01-2024
NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
Wnętrze sakralne - praca dwustronna
kredka/papier; 24,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: "J. N." (ołówkiem)
na odwrocie szkice budynków i wnętrz
Proweniencja:
dar artysty; kolekcja prywatna, Polska
3 500 zł
11-01-2024
Szkic ikonostasu
długopis/papier; 19,5 x 13 cm;
sygn. p. d.: "J. N" (ołówkiem)
Proweniencja:
2 000 zł
11-01-2024
ołówek/papier; 29,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: "J. N."
na odwrocie szkice
Proweniencja: