95x137cm, olej na płótnie, sygn. p.d.: Cz.Wasilewski, Łódź 1945. Oryginalna rama ______________________SPRZEDANE___________________________________________ W naszej ofercie około 25 obrazów w kategorii "Łowiectwo i jeździectwo" i 25 obrazów w kategorii"Polska wieś"
Olej, płótno, 44x53,5cm sygn. p.d.: F.Ejsmond Na krośnie nalepka z wystawy TZSP w Warszawie. Na obrazie została sportretowana żona malarza - Maria z Wieniawskich Ejsmondowa, wielka miłośniczka tego rodzaju polowań. Z listu Henryka Sienkiewicza do Marii z Wieniawskich Ejsmondowej z 1903roku: > > Henryk Sienkiewicz pisze z Oblęgorka: > > „(…) Dziękuję najuprzejmiej za puchacza (wypchanego ptaka) i instrukcje co do budki. Wielka z tego powodu radość w domu i nawet Dzinka (córka Jadwiga Sienkiewiczówna) okazuje nadzwyczajny zapał i ochotę. (…) Kuropatw rzeczywiście mamy bardzo mało. Prawda, że mało dotąd chodziłem, ale uszczknąłem dotychczas tylko siedem sztuk z dwóch jedynych zresztą stadek, jakie znajdują się na Oblęgorku. Oszczędzam umyślnie. > Natomiast jastrzębi, a zwłaszcza wron i kruków nie brak. Te ostatnie widuję setkami na łąkach, więc polowanie z puchaczem będzie nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne dla przyszłego zwierzostanu. (…)”