litografia barwna na papierze
48 x 38 cm
sygnowana na płycie u dołu: "Z. Stryjeńska".
2 000 zł
13-10-2023
LANDAU Zygmunt (Sigmond) (Łódź 1898 - 1962 Tel Aviv)
"Przy stole"
akwarela na papierze
62 x 46 cm
w prawym, dolnym rogu pieczęć z faksymile podpisu artysty: "Landau".
4 200 zł
22-07-2021
"Dziewczyna z mandoliną"
pastel, flamaster na papierze
63 x 41 cm
sygnowany ołówkiem w lewym, dolnym rogu: "Landau", w prawym, dolnym rogu pieczęć z faksymile podpisu artysty.
4 400 zł
22-07-2021
BRACHMAŃSKI Zygmunt (1936r. )
"Macierzyństwo"
brąz patynowany na metalowej podstawie
55 x 30 x 20 cm
sygnowany monogramem na odwrocie: "zb".
16 500 zł
22-06-2023
GĄSIOROWSKI Zygmunt (1903-?)
"W sadzie"
, 1935
olej na płycie
55 x 50 cm
sygnowany i dedykowany w prawym, dolnym rogu: "Kochanemu Panu Dyrektorowi | W...romu w 5-cio lecie najazdu | na 'Tabor' – 4.X.1930 – 4.X.1935 r | Zygmunt Gąsiorowski".
3 000 zł
26-04-2019
MENKES Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) (1896 Lwów -1986 Riverdale)
Młodzieniec z Torą
gwasz na tekturze
60 x 45 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Menkes".
48 000 zł
08-09-2020
KACZÓWKA Zygmunt (1915 - 1996)
"Widok z Woli Justowskiej w Krakowie"
olej na tekturze
34 x 48 cm
sygnowany i opisany w prawym, dolnym rogu: "Z. KACZÓWKA | WID. Z WOLI JUSTOWSKIEJ NA KOPIEC KOŚCIUSZKI"
2 400 zł
22-12-2022
WALISZEWSKI Zygmunt (1897-1936)
"Portret na tle baszty"
ołówek / papier, 25 x 22 cm (w świetle passe partout), sygnowany w prawym, dolnym rogu monogramem 'Z.W'. Praca pochodzi ze zbiorów Kazimierza Mitery (opiekuna Waliszewskiego).
2 500 zł
09-09-2013
WIERCIAK Zygmunt (1881-1950)
"Widok Wawelu"
, 1941
gwasz na papierze, 1941 rok, 20 x 29 cm, praca sygnowana i datowana w lewym, dolnym rogu: "KRAKÓW. - WAWEL. | Z. M. WIERCIAK. 941.".
2 900 zł
16-04-2016
WIERCIAK Zygmunt (1881-1950)
"Targ konny"
, 1941
akwarela, gwasz na papierze
27 x 36,5 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Z.M.WIERCIAK.941.".
4 500 zł
14-03-2023
WIERCIAK Zygmunt (1881-1950)
"Pejzaż z kościołem"
, 1923
olej na tekturze
37 x 30 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Z.M.WIERCIAK.28-IX-923.".
4 200 zł
14-03-2023
CHIMOT Édouard (1880 Lille - 1959 Paryż)
"Ugodzona w serce"
akwaforta, akwatinta na papierze
21 x 15,5 cm
sygnowana na płycie w lewym, dolnym rogu: "CHIMOT", poniżej kompozycji autorski opis w języku francuskim.
1 250 zł
25-07-2022
KARWOWSKI Łukasz (1911-1979)
"Panu Bogu świeczkę"
, 1959
akwarela na papierze
41 x 51 cm
sygnowana i datowana w lewym, dolnym rogu: "ŁKarwowski 59" oraz opisana ołówkiem: "PANU BOGU ŚWIECZKĘ".
2 400 zł
15-04-2021
KARWOWSKI Łukasz (1911-1979)
"Architektura"
, 1959
akwarela na papierze
39 x 49 cm
sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "ŁKarwowski 59".