Antyki Urbaniak
Stary Rynek 43
61-772 Poznań
61 851 72 87
galeria@antyki-urbaniak.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-18.00
sobota: 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (124)
Serwetnik, Francja, 2 poł. XIX w.
Serwetnik pierścień.
Francja, 2 poł. XIX w.
Srebro pr. 950 - Minerwa, ręcznie grawerowane, giloszowane.
Waga: 18 g.
Śr. 5,1 cm, szer. 4,2 cm.
Puncowanie: głowa Minerwy w ośmiokącie / inicjały złotnika: H&H w rombie.
Stan bardzo dobry.

220 zł

10-06-2017
Serwantka / szafka w stylu Napoleona III z markieterią Boulle'a.
Francja, 2 poł. XIX w.
Drewno dębowe okleinowane czarnym fornirem, inkrustacje i aplikacje z mosiądzu.
Wys. 109 cm, szer. 82,5 cm, gł. 31 cm.

4 900 zł

10-07-2017
Serwantka w stylu empire, Francja, 2 poł. XIX w.
Serwantka z okuciami w stylu empire.
Francja, 2 połowa XIX w.
Drewno mahoniowe, okucia z brązu - ręcznie cyzelowane, półki wyłożone aksamitnym materiałem.
Wys. 162 cm, szer. 71 cm, gł. 34 cm.

8 700 zł

10-07-2017
Sekretera, Biedermeier, ok. 1850 r.
Sekretera biedermeier z połowy XIXw. Fornir mahoniowy.
Stan zachowania, po odświeżeniu czarodziejskim płynem.
Całość składa się z trzech oddzielnych skrzyń nakładanych na siebie.

5 000 zł

10-07-2017
Intarsjowana sekretera, Napoleon III. 2 poł. XIXw.
Sekretera jest w bardzo dobrym stanie zachowania, przechodziła w niedalekiej przeszłości renowację.
Drewno palisandrowe i inne. Blat marmurowy.

5 500 zł

10-07-2017
Sekretera intarsjowana, Ludwik XVI, ok. 1780 r.
Unikatowa sekretera, intarsjowana w bardzo ciekawy sposób. Mebel jest sygnowany w kilku miejscach, sygnatury widoczne na zdjęciach.Rewelacyjne intarsje, o różnej grubości. Górne drzwiczki mają ruchomą, zwijaną konstrukcję.

8 500 zł

10-07-2017
Półka konsolowa z inkrustacją w typie markieterii Boulle'a.
Napoleon III, Francja, 2 poł. XIX w.
Inkrustacja i aplikacje z brązu.
Szer. 51 cm (półki 47 cm), gł. 23 cm, wys. 37 cm.
Stan: do niewielkiej renowacji.

4 900 zł

12-06-2017
Paterka repusowana, Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
Owalna paterka z dekoracyjnym brzegiem wykonanym techniką repusowania - bardzo wysokiej jakości.
Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
Srebro pr. 800, waga: 114 g.
Dł. 21 cm, szer. 14,3 cm, wys. 3 cm.
Sygn.: 800 / HS w prostokącie.
Stan: bardzo dobry.

1 200 zł

09-06-2017
Paterka na nóżce, srebro i kryształ, XIX w.
Paterka do owoców ze szkła kryształowego ręcznie szlifowanego posiadająca po bokach srebrne uchwyty z motywem liści i kwiatów. Nóżka również wykonana ze srebra jest misternie giloszowana.
Kryształ i srebro.
XIX w.
Wys: 18 cm, szer: 32 cm.

2 200 zł

09-06-2017
Paterka muszelka, secesja, ok. 1900 r.
Paterka w kształcie muszli z ozdobnym motywem roślinnym.
Secesja, ok. 1900 r.
Mosiądz srebrzony - plater.
Śr. 18,5 cm, wys. 3,4 cm.
Stan: bardzo dobry.

450 zł

16-06-2017
Owalna paterka na nóżce - dekorowana motywem kwiatowym i ażurowym wzorem.
Złotnik ELLIS-BARKER, Birmingham, lata: 1906-1912.
Mosiądz srebrzony.

750 zł

16-06-2017
Patera ze szkłem, lata 20.-30. XX w.
Patera na okrągłej podstawie z czterema nóżkami i z uchwytami w formie główek łabędzi.
Fragmenty patery w stylu art déco, lata 20.-30. XX w.
Mosiądz srebrzony (plater), szkło kryształowe, ręcznie szlifowane.

950 zł

16-06-2017
Patera podtrzymywana przez wdzięczną postać kobiety. U jej stóp siedzi mały chłopiec, a na podstawie dziewczynka zrywająca maliny.
Secesja, WMF - Württembergische Metallwarnfabrik, Niemcy, ok. 1900 r.

2 750 zł

16-06-2017
Patera w kształcie muszli, w której wnetrzu leży śpiąca, naga kobieta.
Alexander VIBERT (1847- 1909) - rzeźbiarz francuski okresu Art Nouveau.
Secesja, Francja, ok. 1900 r.
Sygn. A. VIBERT.

1 500 zł

16-06-2017
Patera rokokowa, XVIII w
Wyjatkowa patera - ręcznie repusowana i cyzelowana - motywy kwiatowe, owoce, rocaile, ornamet małżowinowy.
Rokoko, XVIII w.
Srebro pr. 925, wewn. złocone.
Waga: 751 g.
Wys. 13 cm, śr. 22 cm.

9 000 zł

09-06-2017
Para świeczników, Izrael, XIX/XX w.
Para świeczników Hawdalowych dekorowanych filigranem i turkusami.
Izrael, XIX / XX w.
Srebro pr. 9, waga: 163 g.
Wys. 19 cm, śr. 8,3 cm.
Puncowanie: C, 9.
Stan: niewielkie wgniecenia, brak paru turkusików.

1 500 zł

09-06-2017
Para podwójnych świeczników, 1 poł. XX w.
Para podwójnych świeczników (istnieje możliwość rozdzielenia kompletu).
1 poł. XX w.
Srebro pr. 830.
Waga: 98 g i 96 g.
Wys. 11 cm, szer. 17 cm.

1 300 zł

09-06-2017
Ozdobna zapinka, srebro, Francja, 2 poł. XIXw.
Ozdobna zapinka do damskiego stroju (kamizelki, pelerynki, szala itp.) z możliwością regulacji łańcuszkiem.
Francja, 2 poł. XIX w.

250 zł

09-06-2017
Komplet sztućców do serwowania ryb - widelec i nóż.
Ozdobione ręcznie grawerowanym motywem roślinnym.
Złotnik GREGOIRE I CORDONNIER, Paryż, lata 1866 - 1868.
Srebro pr. 950, mosiądz złocony i grawerowany.

900 zł

17-06-2017
Nóż i widelec do mięs, secesja, ok. 1900 r.
Komplet do mięs: duży nóż i widelec, ozdobione motywem kwiatowym.
Secesja, ok. 1900 r.
Mosiądz srebrzony, ostrze ze stali (COTTE).
Dł: 26 cm i 28,5 cm.
Stan zachowania: dobry.

320 zł

17-06-2017
Nóż i widelec do mięs, Paryż, XIX w.
Komplet sztućców środka stołu - nóż i widelec do mięs.
Paryż, poł. XIX w.
Trzonki ze srebra pr. 950, ostrza ze stali.
Dł. 27,5 - 31,5 cm, szer. 3 cm.

750 zł

17-06-2017
Nóż i widelec do mięs, Paryż, 2 poł. XIX w.
Paryż, 2 poł. XIX w.
Trzonki ze srebra pr. 800, ostrza ze stali.
Dł. 27,0 - 31,5 cm,
Szer. 2,6 - 3,3 cm.

750 zł

17-06-2017
Nożyk do owoców, Queille, Paryż, 1834 - 1846 r.
Nożyk do owoców.
PIERRE QUEILLE, Paryż, lata 1834 - 1846.
Srebro pr. 950, częściowo złocone, dekorowane techniką niello.
Ostrze ze stali - sygnowane - wykonane w firmie PARISOT - następcy firmy TOURON.

300 zł

17-06-2017
Nóż do papieru w kształcie mieczyka.
Na uchwycie liczne figurki kobiet i dzieci w układach akrobatycznych.
Złotnik G. ACCARASI, Florencja, 2 poł. XIX w.

2 000 zł

09-06-2017
Mebelek spełniający cztery różne funkcje. Po rozłożeniu może być biureczkiem, toaletką, stolikiem do gry, a przed rozłożeniem - stolikiem kawowym.
Blat wyłożony intarsją w powtarzalne geometryczne wzory.
Drewno palisandrowe i orzechowe.

3 000 zł

12-06-2017
liczba obiektów: 124