Pejzaż wykonany techniką olejną na płótnie. Obraz sygnowany w lewym dolnym rogu Oscar Törna (1842-1894). Obraz pochodzi z II połowy XIX wieku. Obraz utrzymany w ciemnej kolorystyce, właściwej dla zacienionego wzgórza porośniętego wysokimi drzewami. Po lewej stronie wąska ścieżka prowadzi pomiędzy trawami do wyjścia z lasu. Na ostatnim planie widać oświetlone wzgórze i błękit nieba. Stan dobry, drobna krakelura pod warstwą werniksu. Całość oprawiona w złoconą ramę (98 x 74 cm), wymiary płótna w świetle ramy (82 x 58,5 cm).
6 700 zł
08-05-2013
Obraz przedstawiający pejzaż alpejski z młodym pasterzem w stroju bawarskim wykonany techniką olejną na płótnie, pochodzi z lat trzydziestych XX w. Sygnatura nieczytelna, znajduje się w prawym dolnym rogu. Na pierwszym planie złom skalny porośnięty trawą i kwiatami. W centrum znajduje się głaz, na którym siedzi chłopiec w stroju charakterystycznym dla miejscowości podalpejskich. Postać w zielonej czapce z piórkiem trzyma w ręku bat. W głębi oświetlone trawiaste zbocze. Na ostatnim planie szczyty górskie pogrążone w chmurach. Stan dobry, drobne zabrudzenia, krakelura. Wymiary ramy 80 x 91 cm, wymiary płótna w świetle ramy 68 x 78,5 cm.
3 600 zł
08-05-2013
Para wysokich eklektycznych bibliotek, pocz. XX w.
Para wysokich bibliotek o konstrukcji sosnowej fornirowanej drewnem dębowym. Meble pochodzą z początku XX wieku. Nogi niskie, geometryczne. Podstawa mieści półkę znajdującą się za parą drzwiczek. Drzwiczki zdobione są prostokątnymi płycinami z wypukłą dekoracją rzeźbiarską. Po obu stronach mebel dekorują rzeźbione motywami stylizowanej roślinności listwy. Na blacie umieszczono wysoką nastawę z przeszklonymi drzwiczkami, podzielonymi prostymi szprosami. Wewnątrz mieszczą się półki o regulowanej wysokości. Kluczyny wykonane są z barwionej tłoczonej skóry. Zwieńczenie architektoniczne o geometrycznej kubaturze. Stan dobry, rysy, zabrudzenia, plamy na blatach. Wysokość całkowita 279 cm, wys. do blatu 85 cm, szer. 132 cm, głęb. 51cm.
8 000 zł
08-05-2013
Para srebrnych solniczek, Wiedeń, ok. 1850 r.
Para srebrnych solniczek wykonanych około 1850 roku w Wiedniu w stylu Ludwik Filip.
2 400 zł
09-05-2013
Para foteli w stylu Ludwik XV, k. XIX w.
Dwa fotele w stylu Ludwik XV pochodzące z końca XIX wieku.
2 400 zł
15-05-2013
Para wyjątkowych barokowych kinkietów pochodzących z Europy Zachodniej z około połowy XVII wieku. Wykonane są ze złoconej miedzi, repusowane.
8 000 zł
09-05-2013
Niezwykle ozdobny wazon, Miśnia, I poł. XIX w.
Wyjątkowy ozdobny wazon z niemieckiej manufaktury porcelany Miśnia z pierwszej połowy XIX wieku. Porcelana w odcieniu bieli, na dole pękaty brzusiec, wyżej długa, wąska szyja z półkolistą zatyczką zwieńczoną przedstawieniem róży. Krawędzie złocone. Naczynie zdobione na calej powierzchni barwnymi wiciami roślinnymi z pełnoplastycznymi kwiatami i owocami. Wśród nich ręczna malatura z przedstawieniami owadów. Przedmiot po konserwacji, miejscowe ubytki płatków kwiatów. Wysokość całkowita 47 cm, średnica brzuśca około 20 cm.
24 000 zł
07-05-2013
Przedmiot muzealnej klasy - królewski zegar powstały w pierwszej połowie XIX wieku w najsławniejszej manufakturze porcelany na świecie - Miśni. Przedmiot ustawiony na wolno stojącej podstawie. Porcelana w odcieniu bieli, ranty złocone, ręczna malatura. Krzywolinijny kształt bogato zdobiony misternie wykonanymi wielobarwnymi kwiatami i motywami rocaille. W dolnej części zegara znajduje się herb Rzeczypospolitej Obojga Narodów na tle królewskiej purpury. Nad nim okrągła wtórna emaliowana tarcza zegara z motywami kwiatowymi i ażurowymi wskazówkami. Naokoło zegara siedzą postacie alegoryczne symbolizujące szczęście, obfitość, siłę i dobrobyt, powyżej sylwetka orła w koronie, a całość wieńczy putto trzymające atrybut władzy - berło. Jedno z umieszczonych na boku zegara putt trzyma kolejny atrybut władzy królewskiej: jabłko. Na spodzie znak wytwórni. Zegar ustawiony jest na porcelanowej krzywolinijnej podstawie zdobionej ornamentami floralnymi na narożach oraz rocaille przy dolnych krawędziach. W centrum bocznych ścian podstawy malatura z kompozycjami kwiatowymi. Jej górna powierzchnia ma kwiatową malaturę. Na spodzie podstawy także znak wytwórni. Mechanizm zegara wykonany we Francji w drugiej połowie XIX wieku, sygnowany znakiem wytwórni Japy Freres. Okrągła sygnatura na mechanizmie upamiętnia otrzymany w 1855 roku „Grand Medal Honour” na międzynarodowej wystawie Expo Universelle w Paryżu. Mechanizm sprawny, wybija półgodziny i godziny, miejscowe ubytki porcelany na kwiatkach, ślady profesjonalnej naprawy kilku ubytków. Wysokość zegara 55,5 cm, wysokość podstawy 11 cm, wymiary podstawy 33 x 22 cm.
87 000 zł
01-02-2012
Mahoniowe lustro empirowe, z konsolą na nogach, z pierwszej połowy XIX wieku. Prostokątne lustro flankowane gładkimi kolumnami, nad nimi płycina zwieńczona gzymsem i dekorowana mosiężnym ornamentem charakterystycznym dla stylu empirowego. Po bokach płyciny proste pilastry. Konsolka wsparta na nogach, z których przednie mają formy kolumn analogicznych do tych z lustra. Ma szufladę dekorowaną mosiężnym ornamentem. Całość ustawiona na prostokątnej podstawie. Pęknięcie okleiny w części nad lustrem. Poza tym stan dobry. Wysokość całkowita 238 cm, wysokość do blatu 76 cm, wymiary blatu 52,5 x 86 cm, wymiary lustra 57 x 104 cm.
7 000 zł
09-05-2013
Prostokątne lustro typu psyche w stylu rokokowym, pochodzące z drugiej połowy XIX wieku.
4 000 zł
22-07-2013
Lew-opiekun, brąz, Chiny, XVIII w.
Lew-opiekun wykonany z brązu, pochodzi z XVIII-wiecznych Chin. Posagi lwów-guardianów mają chronić ludzi przed złymi duchami, umieszczane były przed świątyniami. Fantastyczne stworzenie siedzi na tylnych łapach, przednią trzyma na mniejszym, zwiniętym zwierzęciu. Głowa skręcona w lewą stronę, rozwarta paszcza ukazuje wydatne kły i uniesiony jęzor. Brąz pokryty patyną. Stan dobry, brak ogona. Wysokość 22 cm, szerokość 19,5 cm, głębokość 15,5 cm.
5 500 zł
07-05-2013
Krzesło z plecionym siedziskiem pochodzące ze Skandynawii z drugiej połowy XVIII wieku.
3 800 zł
09-05-2013
Kryształowy zelektryfikowany żyrandol empirowy pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku.
Orzechowe meble salonowe w stylu eklektycznym, lata 20. XX wieku.
3 500 zł
20-07-2013
Komoda z nadstawą, przełom XIX i XX w.
Komoda z nadstawą pochodząca z przełomu XIX i XX wieku. Mebel po renowacji, konstrukcja sosnowa, komoda fornirowana grubą warstwą drewna jesionowego, nadstawa drewnem orzechowym. Komoda o kubaturze graniastosłupa, na czterech geometrycznych nogach. Na froncie mieszczą się cztery duże szuflady ze współczesnymi kluczynami i parami ciągadeł. Miejsca po zamkach zostały uzupełnione drewnianymi klockami. Na blacie znajduje się nieco węższa i cofnięta nadstawa o przeszklonych drzwiczkach. Na bokach frontu wmontowane półokrągłe pionowe listwy. Drzwiczki obramione fazowanymi listwami i płycinami. Zwieńczenie o formie profilowanego gzymsu. Stan dobry, ślady po profesjonalnej renowacji, około ośmiu wstawek, głównie na bokach komody, ślad po ubytku blisko górnej krawędzi gzymsu. Wysokość całkowita 212 cm, wysokość komody 94 cm, szerokość 128 cm, głębokość 63 cm.
7 000 zł
08-05-2013
Sygnowana paterka secesyjna wykonana w Austrii przez Johanna Loetza, znanego reprezentanta modernizmu, pod koniec XIX wieku.
6 500 zł
10-05-2013
Obraz wielkoformatowy wykonany techniką olejną na płótnie przedstawiający scenę rodzajową z Japonii. Autorem dzieła jest Węgier Gyula Tornai (1861-1928). Początek XX wieku. Na pierwszym planie znajdują się kamienne schody, po lewej silnie skręcone drzewo z widocznymi korzeniami. W centrum obrazu umieszczono Japonkę w towarzystwie dwójki dzieci grających na mandolinie. Na kolejnym planie dalekowschodnia architektura w kolorach czerwieni. W głębi ogród z roślinami pnącymi się po konstrukcji belkowej. Obraz malowany czystymi, intensywnymi barwami, oprawiony w złoconą profilowaną ramę. Sygnatura widoczna wzdłuż dolnej krawędzi płótna "TORNAI SY.". Stan dobry. Wymiary ramy 163,5 x 140,5 cm, wymiary płótna w świetle ramy 142,5 x 119,5 cm.
48 000 zł
07-05-2013
Figura Wenus z Amorem, Miśnia, ok. 1913 r.
Figura przedstawiająca Wenus z Amorem z niemieckiej wytwórni porcelany Miśnia z około 1913 roku.
8 300 zł
13-05-2013
Figura kobiety grającej na klawikordzie pochodząca z niemieckiej wytwórni Miśnia, poł. XIX wieku.
3 500 zł
22-07-2013
Empirowy świecznik z brązu złoconego, pocz. XIX w.
Empirowy świecznik z brązu złoconego pochodzący z początku XIX wieku.
1 400 zł
22-07-2013
Dwa empirowe wilki do kominka wykonane z brązu złoconego ogniowo około połowy XIX wieku.
14 800 zł
10-05-2013
Zelektryfikowana empirowa lampa z figurą anioła, pochodząca z Francji z początku XIX wieku.
22 000 zł
27-06-2013
Dzbanek na czekoladę, Sevres, XVIII w.
Dzbanek na czekoladę pochodzący z francuskiej wytwórni Sèvres, pochodzący z XVIII wieku. Porcelana w odcieniu bieli sygnowana na spodzie naczynia i na pokrywce. Uchwyt wykonany z kośći zdobionej żłobieniami. Zawias pokryty złoceniem. Dzbanek ma płaszcz i dzióbek pokryty pionowymi żłobieniami. Dekoracja w formie dzwoneczków i żółtych kwiatów na błękitnym tle. Dzbanek po konserwacji. Wysokość 16 cm, szerokość maksym. 12 cm.
3 200 zł
07-05-2013
Duża solniczka z Moskwy, wykonana w warszatacie Andrieja Kowalskiego około połowy XIX wieku.
1 700 zł
10-05-2013
Dekoracyjny półmisek Miśnia, l. 1833-1870
Głęboki owalny półmisek z niemieckiej wytwórni porcelany Miśnia z lat 1833-1870.