MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Marszałkowska 43
00-648 Warszawa
22 629 24 80
galeria@antyki-mdm.pl
poniedziałek-piątek: 11.00 - 19.00
sobota: 11.00 - 15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (56)
GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)
Matka Boska tronująca
Tempera, gwasz (technika mieszana), karton.
Praca niesygnowana.

Proweniencja: kolekcja prywatna Warszawa; praca pochodzi ze spuścizny (kolekcji rodzinnej) artysty

Wymiary: 50 x 69 cm

3 500 zł

09-01-2023
KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)
"Raster" , 1978
Olej, płótno.

Sygn. i dat. p.d.: 1978 | B . Kierzkowski

Opisany na odwrociu odautorsko B.Kierzkowski 1979 "Raster"

Wymiary: 80 x 65 cm
26-06-2024
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)
Przydrożna kapliczka
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. p.d.:B RYCHTER – JANOWSKA
Na odwrociu odautorski szkic ołówkiem.
Wymiary: 13,8 x 9,5 cm

6 000 zł

09-01-2023
IWANOWSKI Błażej (1889-1966)
"Martwa natura z żółtymi chryzantemami"
Olej na płótnie.

Sygn. p.d. "Błażej Iwanowski"

Wymiary: 97 x 77 cm
25-10-2021
DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
"Wschowa" , 1990
Olej, płótno.

Sygn. i dat. p.d. 1990 E.Dwurnik

Wymiary: 50 x 60 cm
18-10-2023
GALLÉ Emil (1846 Nancy - 1904 Nancy)
Waza dekoracyjna z kwiatami Fuksji
Szkło warstwowe (prószone na żółto, bezbarwne, fioletowe), trawione trzykrotnie, dno przeszlifowane, dmuchane w formie.

Sygnatura trawiona i malowana: Gallé z 1908-1914 r.

Wymiary: 9,8 x 18 x 12,5 cm

4 000 zł

01-06-2022
KRCHA Emil (1894-1972)
"Pejzaż z dzwonnicą"
Olej, płyta.

Sygn. l.d. E.Krcha.

Wymiary: 27 x 21 cm
11-06-2024
PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)
Na targu , 1928
Olej, tektura.
Wymiary: 22,5 x 31,5 cm
sygn. l.g.: FPautsch 28

Proweniencja: kolekcja prywatna Wiedeń; zakup z DA Rempex z 114 Aukcja Sztuki Dawnej 25.10.2006

8 000 zł

09-01-2023
CHLEBNIKOW Iwan Pietrowicz (1855 - 1888)
Para solniczek , 1877
Srebro pr “84, cecha miejska, cecha probierni moskiewskiej z 1877 r., późniejsze cechowanie z próbą 0,875. Wnętrza złocone. Wymiary: 5 x 1,5 cm, waga łączna: 66 g
10-07-2024
JEDLIKOWSKI Jakub
Mlecznik z herbem Dąbrowa
Srebro pr. 12; cechowane: Jedli|kowski. Uchwyt z drzewa barwionego, wnętrze złocone. Rytowany na brzuścu herb Dąbrowa. Wymiary: 18 x 7 cm waga: 276 g
10-07-2024
SCHWARTZ Jan Maciej (czynny ok. 1800 - 1828)
Lichtarzyk srebrny
Srebro pr. 12, cechowane na krawędzi podstawy: gmerek złotnika M.Schwarz

Wymiary: wysokość: 12,5 cm ; wymiary podstawy 8,2 x 8,2 cm

Waga: 164 g
10-07-2024
KOSSAK Jerzy (1886 Kraków - 1955 Kraków)
"Strzelec podhalański" , 1934
Olej na płycie.

Sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak 1934

Wymiary: 46 x 55 cm

29 000 zł

19-03-2024
POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
"Żniwa"
Olej, płótno.

Sygn. p.d. Jerzy Potrzebowski

Wymiary: 30 x 53 cm
01-08-2024
"Zaczarowana dorożka"
Olej, płótno.

Sygn. p.d. Jerzy Potrzebowski

Wymiary: 31 x 41 cm
01-08-2024
KEILOWA Julia (1902 - 1943)
Koszyk do cukru
Plater cechowany (B. HENNEBERG / gwiazdka / WARSZAWA – w owalu, nr modelu 765)
Wymiary: 16,7 cm x 18 x 14,2 cm
Warszawa, lata 30.XX w.

Stan zachowania: brak wkładu szklanego.

5 000 zł

13-03-2024
WILKOŃ Józef (ur. 1930)
Kompozycja, 1960 r. , 1960
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. i dat. l.d.: Wilkoń 1960
Wymiary: 25 x 18 cm

8 000 zł

09-01-2023
MALCZ Karol Filip (1797 - 1867)
Para kandelabrów czteroświecowych , 1865
Srebro pr. 84, cechowane: MALCZ | w Warszawie, cecha warsztatowa: kotwica, cecha probierni warszawskiej z inicjałami i datą 1865, orzeł dwugłowy. Wymiary: 46 cm x 23
wymiary podstawy: 14,5 x 14,5 cm
Saga: 2633 g
10-07-2024
KLOPFER Karol (1859-1937)
"Tryptyk warszawski"
Akwarela na papierze.

Sygnowana trzykrotnie u dołu po prawej "K. Klopfer"

Tryptyk oprawiony we wspólną ramę o architektonicznym charakterze.

Wymiary poszczególnych kwater: 26 x 18,5 x 26 x 38 x 26 x 18,5 cm
25-10-2021
BOGUSZ Marian (1920-1980)
"Kompozycja II" , 1976
Akryl, płyta aluminiowa, werniks.

Sygnowany, datowany i opisany odautorsko na odwrociu : Bogusz Marian | Kompozycja II | 1976 | aluminium akryl werniks | cena 25 000 zł

Wymiary: 70 x 100 cm
26-06-2024
BARWICKI Mieczysław
"Pejzaż morski"
Olej na płycie.

Sygn. i dat. p.d.: "M.Barwicki 1929"

Wymiary: 63 x 43 cm
09-11-2021
GAJEWSKI-OSTOJA Mirosław (1867-1931)
"Portret dziewczyny" 1918 r.
Patel na papierze.

Sygn. i dat. p.d.: "Mir 1918"

Wymiary: 58,5 x 42,5 cm
04-11-2021
WĄSOWICZ Rafał (1867-1944)
"Martwa natura z ptakami"
Olej na płótnie, sygn. p.d.: "Rafał Wąsowicz"

Płótno dublowane.

Wymiary: 68,5 x 68,5 cm
25-10-2021
PRIEBE Rudolf (1889-1956 Rudolfstadt)
"Dzieci w ogrodzie"
Olej, płótno.

Sygn. p.d. Priebe

Wymiary: 43,5 x 30,5 (w świetle oprawy)
Obiekt został sprzedany
18-07-2024
WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
Game for two , 1989
Olej, ołówek, płótno; 41 x 41 cm
sygnowany na odwrocie: „game for two | Winiarski ’89”
19-10-2023
FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
"Pejzaż leśny" , 1930
Olej, płyta.

Sygn. dat. i opisany p.d.: Kochanemu Dziutkowi w dniu imienin ofiaruję 27.6.1930 Stefan Filipkiewicz

Wymiary: 33 x 47 cm
11-06-2024
liczba obiektów: 56