mezzotinta na papierze, 1927 rok, 330 x 250 mm, sygnowany i opisany ołówkiem poniżej kompozycji: "Venezia S. Marco | MGutkowska 1927.". Grafika wymieniana w publikacji "Nowoczesna grafika polska" wydanej w Krakowie , s. 53, poz. 3.
900 zł
27-06-2018
HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria (1917 Warszawa - 1980 Warszawa)
"Nasza ziemia"
, 1957
drzeworyt na papierze
44,5 x 24,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem poniżej kompozycji: "[rysunek myszki] MHiszpańska-Neumann "Nasza ziemia"/drzew./ | "Notre sol" /bois/ | 15/25 | 1957 | (novebre)".
900 zł
23-12-2020
RITTER Maria (1899-1976)
Damy dworu
gwasz na papierze
9 x 7 cm
sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "M.R.".
800 zł
05-11-2020
RITTER Maria (1899-1976)
Dama w czerwonej sukni
gwasz na papierze
6 x 5 cm
800 zł
05-11-2020
RITTER Maria (1899-1976)
"Powódź"
, 1961
olej na płótnie
74 x 93,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "MRITTER 1961".
Na odwrocie nalepka wystawowa z BWA w Krakowie z 1987 roku oraz naklejka z odręcznym opisem.
12-10-2020
RITTER Maria (1899-1976)
"Martwa natura z popielatym dzbankiem"
olej na płótnie
32 x 41 cm
niesygnowany
4 200 zł
12-10-2020
KONARSKI Marian (Marzyn) (1909 - 1998)
Da capo al fine
, 1955
akwarela, gwasz na tekturze
77 x 50 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "M.Konarski 21. III. 55".
7 200 zł
05-11-2020
"Zaduma"
, 1966
olej na tekturze
64 x 49 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Marian | Konarski", w lewym, dolnym rogu datowany: "Krynica | I 66".
8 600 zł
30-04-2020
"Ogrodnik"
, 1951
olej na płótnie
100 x 72 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "M. Konarski | 51.".
16 000 zł
11-08-2020
NIKODEMOWICZ Marian Aleksander (1890 - 1952)
"Szkic z drogi Wóleckiej"
gwasz na podrysowaniu ołówkiem na tekturze
14 x 29 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. Nikodemowicz" oraz opisany w lewym, dolnym rogu: "SZKIC Z DROGI WÓLECKIEJ".
1 600 zł
09-07-2024
MALINA Marian (1922-1985)
"Ciepły posiłek"
, 1951
tusz na papierze, 1951 rok, 30 x 40 cm, sygnowany i datowany w prawym, górnym rogu: "MMalina 1951 r".
800 zł
03-08-2018
NOWICKI Marian (1904 - po 1939 Gusen)
"Krakowiacy pod Kopcem Kościuszki"
, 1932
olej na tekturze
33,5 x 48,5 cm
sygnowany, datowany i dedykowany w prawym, dolnym rogu: "Pani Tarnowieckiej | Marjan Nowicki | 1932".
5 400 zł
14-03-2023
"Czerkies w galopie"
olej na płótnie
24 x 36 cm
sygnowany po prawej stronie: "M. Nowicki".
4 600 zł
25-07-2023
PUFFKE Marian (Kalisz 1888 - Warszawa 1925)
"Góral na koniu"
, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze
32,5 x 27 cm
sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "M. PUFFKE | 1921.".
1 600 zł
13-10-2023
SZCZYPIŃSKI Mateusz (ur. 1984, Piekary Śląskie)
"Zaklinacz fal"
, 2023
olej, kolaż na płótnie
80 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "M | S | 2023 | ZAKLINACZ | FAL | MATEUSZ | SZCZYPIŃSKI".
14 000 zł
12-07-2024
"Blue Monday"
, 2019
olej, kolaż na płótnie
60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "M | S | 2019 | MATEUSZ | SZCYPIŃSKI | BLUE MONDAY".
11 000 zł
12-07-2024
SZTENCEL Maurycy (Stenzel) 1852 (lub 1856) Częstochowa - 1930 Warszawa
"Zaloty"
, 1989
olej na płótnie dublowanym
80 x 62,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: "Sztencel | 1898".
28 000 zł
06-04-2023
HÄNGER Max (1874 Monachium - 1941 Fürstenfeldbruck)
"Tokujący głuszec"
olej na desce
20 x 15 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "MJHänger".
3 200 zł
08-07-2022
GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
"W miasteczku"
olej na płótnie naklejonym na tekturę
12,5 x 18 cm
sygnowany monogramem w prawym, dolnym rogu: "M.G.W.".
7 400 zł
14-12-2021
KWAŚNY Michał (1919-1997)
"Pejzaż zimowy z Wilkowic"
, 1981
olej na płótnie
60 x 80 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "M. Kwaśny 81 r.".
2 200 zł
27-07-2023
KWAŚNY Michał (1919-1997)
"Mikuszowice. Kościół św. Barbary"
, 1978
olej na płycie
49 x 66 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "M. Kwaśny 78".
2 000 zł
27-07-2023
SOZAŃSKI Michał (1853-1923)
"Wczesna wiosna. Bociany"
, 1889
gwasz, akwarela na papierze
73 x 47 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Edmund | Sozański 89".
5 500 zł
29-12-2022
STAŃKO Michał (1901-1969)
"Wiosna w Tatrach"
olej na tekturze
23 x 33 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M.Stańko".
3 400 zł
15-10-2022
TRAUTMAN Mieczysław (1885 - 1941)
"Lato na wsi"
akwarela na papierze
43 x 32,5 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "M. TRAUTMAN".
3 000 zł
29-05-2020
FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)
"Tatrzańska zima"
akwarela, gwasz na papierze
32 x 47 cm
sygnowana w prawym, dolnym rogu: "MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ".