PIOTROWSKI KORWIN Mieczysław (Kamieniec Podolski 1869 - Lwów 1930)
"Brzozy"
olej na płótnie
70 x 88 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "M. K. Piotrowski".
8 500 zł
14-03-2023
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Willa"
akwarela, gwasz na papierze
19 x 13,5 cm
opisany autorsko u dołu: "JASŁOMIASTOPOW..." oraz w obrębie kompozycji: "WILLA KS WITA".
16 000 zł
27-05-2022
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Wieże kościelne"
akwarela, gwasz na papierze
18,5 x 27 cm
opisany autorsko poniżej kompozycji: "BABOIMIASTOPOWIATWIEŚULICAPRZYANAPNBDIK"
19 000 zł
05-01-2023
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Wielka Wieś"
akwarela, gwasz na papierze
24 x 17,5 cm
opisany autorsko poniżej kompozycji: "WIELKAWIESOULICAPOWIATSTA".
16 500 zł
05-01-2023
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"W Krakowie"
akwarela, gwasz na papierze
14 x 22,5 cm
opisany autorsko poniżej kompozycji: "KRHAKOŁWSIWLCAMIASTOPOŁSEŁO".
16 500 zł
08-07-2022
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Ulica w Krynicy"
akwarela, gwasz na papierze
20 x 26,5 cm
opisany autorsko poniżej kompozycji: "KRYNICAKRAKOWSKAMIASTOWILLADAMAT".
18 000 zł
05-01-2023
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Pałac z orłem białym"
akwarela, gwasz na papierze
21 x 21 cm
opisany autorsko u dołu: "PIAWAeIRAOWEFRDSbanmSEOUPOKWIESPOWIAT".
16 500 zł
16-03-2023
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Miasteczko wśród wzgórz"
akwarela, gwasz na papierze
14,5 x 21 cm
Na odwrocie okrągła, autorska pieczęć z napisem: "NIKIFOR MATEJKO | ARTYSTA MALARZ | KRYNICA-WIEŚ".
14 500 zł
04-05-2022
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Kościół w małym miasteczku"
akwarela, gwasz na papierze
15 x 22,5 cm
opisany autorsko u dołu: "ReAONRWIESROSYTAPOWNRZPOTSEŁO".
16 500 zł
27-05-2022
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Kościół w Krynicy"
akwarela, gwasz na papierze
21 x 15 cm
opisany autorsko poniżej kompozycji: "STARYKRYNICASEŁO200 ZŁ".
14 500 zł
17-10-2023
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Biskup"
akwarela, gwasz na tekturce
8 x 6,5 cm
Na odwrocie okrągła, autorska pieczęć z napisem: "MISTRZ Z KRYNICY | NIKIFOR".
PROWENIENCJA
Kolekcja Diny Vierny (1919-2009) - Paryż.
5 800 zł
05-01-2023
OSTROWSKA Leokadia (1875-1952)
"Łazienki Królewskie w Warszawie"
, 1932
olej na tekturze
24 x 31,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. Ostrowska 1932 r".
Na odwrocie autorski napis: "'Łazienki' w Warszawie | Maria Ostrowska 1932 r" oraz pieczęć składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie, ulica Basztowa
2 000 zł
04-01-2024
KOWALSKI Leon (1870-1937)
"Róże w szklanym wazonie"
olej na tekturze
50 x 34,5 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Leon Kowalski".
2 600 zł
06-04-2023
KOWALSKI Leon (1870-1937)
"Pod Kopcem Kościuszki w Krakowie"
przed 1923
olej na sklejce
36 x 56 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "LKowalski".
3 800 zł
12-01-2023
ZAWIEJSKI Leon Mieczysław (1856 - 1933)
"Popiersie Hucuła"
, 1883
terakota
48 x 38 x 32 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: "L.Z. 16/XII 83".
9 000 zł
10-08-2022
WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)
"Prezbiterium kościoła Panny Marii w Krakowie"
1926 - 1927 r.
autolitografia na papierze
48 x 36 cm
niesygnowana.
5 400 zł
07-03-2024
"Kompania sanitarna I"
, 1920
autolitografia na papierze
19,5 x 31 cm
sygnowana ołówkiem poniżej kompozycji w lewym, dolnym rogu: "LWycz".
Grafika pochodzi z teki "Wspomnienia z Legionowa. 1916" wydanej w 1920 roku w Krakowie w 24 egzemplarzach.
3 800 zł
13-07-2024
" Kompania sanitarna II"
, 1920
autolitografia na papierze
21 x 32 cm
sygnowana ołówkiem poniżej kompozycji w prawym, dolnym rogu: "LWycz".
3 800 zł
13-07-2024
PĘKALSKI Leonard (1896 - 1944)
"Przemyśl"
, 1928
akwarela, gwasz na papierze
22,5 x 21,5 cm
sygnowany, datowany i opisany w lewym, dolnym rogu: "Leonard Pękalski – Przemyśl – Zasanie 1928.".
2 400 zł
09-07-2024
WINTEROWSKI Leonard (1868 - 1927)
"Zimowy postój przed chatą"
, 1924
olej na tekturze
40 x 62 cm
sygnowany, datowany i dedykowany w prawym, dolnym rogu: "[nieczytelne] Alexandrowi Furgalskiemu. | Leonard Winterowski | Warszawa 1924".
25 000 zł
22-07-2021
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
"Legionista"
1916 - 1936 r.
litografia barwna na papierze
34,5 x 29,5 cm
sygnowana w prawym, dolnym rogu: "L. Gottlieb" oraz opisana i datowana w lewym, dolnym rogu: "Opłowo | 15.5.916".
1 200 zł
14-03-2023
PILICHOWSKI Leopold (1869-1933)
"Zaduma"
pastel, węgiel na papierze
27 x 22 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "L Pilichowski".
5 600 zł
10-08-2022
PIASECKI Leszek (1928-1990)
"Zimowa trojka"
olej na sklejce
30 x 40 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Leszek Piasecki".
4 900 zł
17-11-2022
PIASECKI Leszek (1928-1990)
"Polowanie par force"
olej na płótnie
59,5 x 91 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Leszek Piasecki".
7 800 zł
09-02-2022
PIASECKI Leszek (1928-1990)
"Branki krzyżackie"
olej na płótnie
34 x 46 cm