srebro pr. 84 , waga 258 g. wys. 10 cm., śr. 15 cm. szer. z uszami 21 cm. ślady złocenia wew. Cechowana na dnie: punca miejska Petersburga skrzyżowane kotwice i berło/ ЗБ / 1855. ЗБ Eduard Fiodorowicz Brandenburg (probierz działający w latach 1850-1866)
3 000 zł
10-11-2022
Cukiernica srebrna Moskwa lata 1908-1926
srebro pr. 84, waga 210gr, ze szklanym wkładem, wymiary: 17x7x10cm ; cechowana w owalu; Δ (cecha probierni Moskiewskiej) / główka w kokoszniku zwrócona w prawo/84 i prostokącie 2A. Rosja, Moskwa lata 1908-1926
1 500 zł
16-03-2018
Cukiernica srebrna Kraków lata 30 ste. XX w.
Cukiernica srebrna skrzynkowa na czterech kulkach srebro pr.3, waga 386 g., wym; 8x13,5x9,5 cm. cechowana : złotnik AR oraz w owalu 3, głowa kobiety w chuście i literka K cecha probierni krakowskiej. Kraków, po 1931r.
3 600 zł
31-08-2023
Cukiernica srebrna Kraków lata 1921-1931.
srebrna, srebro pr. 3 waga 366 g. wym.8x12x9 cm.. Cechowana; w ściętym owalu 3, głowa kobiety w chuście i literka K cecha probierni krakowskiej oraz znak złotnika LN ; Kraków lata 1921-1931
3 600 zł
23-01-2022
Cukiernica srebrna Francja duża 635 g.
srebro złocone wewnątrz. srebro próby 1 (950) wys. 19 cm, śr. 13 cm, z uszami 18 cm.; waga 635 g. cechowana; głowa Minerwy z próbą 1 oraz w rąbie znak firmowy w rąbie L/w trójkącie gwiazda/B. Paryż po 1888.
3 800 zł
08-12-2023
Cukiernica srebrna Finlandia, Hammeenlinna 1955 r.
Cukierniczka srebrna Srebro, próba 813, waga 145 g; wys. 6 cm. (z uch. 15 cm.) śr.15 cm. Puncowanie; lew, korona, 813H; trzy wieże, B7. Cukiernica koszyczkowa srebrna Finlandia, Hammeenlinna 1955 r.
700 zł
22-11-2021
Srebro, próba 835, waga 129 g, wys.18 cm Puncowanie: półksiężyc, korona, 835S,znak warsztatowy LW. Niemcy, Phorzheim, firma Lutz & Weiss (zał. 1882),po 1888 r.
890 zł
23-03-2022
Cukiernica srebrna Włochy, Milan po 1968.
srebro pr.800, waga 220 g., wym.11,5x13x8,5 cm. cechowany; LAV.A MANO G.Silwa znak firmowy Ś, gwiazdka 844 MI oraz 800. Włochy, Milan po 1968.
990 zł
25-10-2019
srebro, pr. 3, wym. 10,5x13x9,5 waga 286 g. cechowana; w owalu 3, głowa kobiety w chuście i literka W cecha probierni warszawskiej z lat 1932-1963 oraz WWS. Warszawska Wytwórnia Sreber, lata 1945-1963
1 900 zł
22-10-2024
CUKIERNICA SECESYJNA, Niemcy, WMF, ok.1900 r.
plater na stopie cynowym britannia, złocona wewnątrz, wym.13x17x12 cm. dekorowana plastycznym motywem kwiatów irysu. Puncowanie: WMFB I/0 OX R. Niemcy,Württembergische Metallwarenfabrik secesja
1 300 zł
11-02-2020
Cukiernica Rosenthal art deco TIRANA
Porcelana biała, kalka barwna, złocenia . Wys.12 cm., sygnowany zielenią chromu podszkliwnie ; korona i napis Rosenthal Selb|/Bawaria/ Tirana. Niemcy, wytwórnia Rosenthala, Selb, lata 20-ste. XX w.
250 zł
02-11-2015
Porcelana biała, złocenia; wys. 12,5 cm. Sygnowana zielenią chromu podszkliwnie pod koroną: Rosenthal/ SELB-GERMANY/MARIA Rosenthal Maria Gold lata 1934-35
250 zł
23-07-2016
Plater, szkło, wys.6 cm. śr.14,5 cm., Puncowanie: w owalu GALW./ korona/ I.ZYLBERG Polska, Warszawa, Josek Zylberberg, pocz. XX w.
550 zł
20-10-2020
Cukiernica platerowa Warszawa Br.Buch ok. 1900 r.
plater, wym; 13x19x11,5 cm., sygn.:w trójkącie; WMF/gwiazdka/GALW/ /Warszawa / II/ B. Buch,; numer: 16 i 38. we współpracy z niemieckimi zakładami Wurttembergische Metallwarenfabrik. Warszawa, wytwórnia Norblin, Br. Buch i T.Werner
700 zł
08-08-2018
Cukiernica platerowa kluczykowa Norblin XIX w.
plater na miedzi, ; wys.8,5 cm, szer.14 cm, głęb.11 cm. cechowany w spłaszczonym owalu; WARSZAWA/NORBLIN & Co i PLAQUE; Warszawa, Norblin & Co, k. XIX w. Lata 1851-1882
1 300 zł
10-05-2021
Cukiernica platerowa kluczykowa Norblin XIX w
Cukiernica platerowa kluczykowa Norblin XIX w. plater cechowany w owalu; NORBLIN & Co / PLATER / WARSZAWA i na wieczku nr 26; wys.14 cm, szer.19 cm, głęb.11 cm. Warszawa, Norblin & Co, k. XIX w. (przed 1897 )
1 300 zł
05-02-2020
Cukiernica platerowa Fraget lata 1860-1896 r..
plater, wym. 9,5x12,5x10 cm. Puncowanie; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w prostokącie GALW, w rąbie N, P3, młoteczki ,. Warszawa Fraget lata 1860-1896 r.
1 400 zł
18-10-2024
Cukiernica platerowa Br.Buch
plater, wys; 11 cm.śr.11,5 cm(z uszami 17 cm., sygn.: w trójkącie; WMF/gwiazdka/GALW/ /Warszawa / II/ B. Buch,; numer: 22 . we współpracy z niemieckimi zakładami Wurttembergische Metallwarenfabrik. Warszawa, wytwórnia Norblin, Br. Buch i T. Werner, XIX/XX
1 100 zł
22-10-2024
Cukiernica platerowa Norblin 1848 r.
, 1848
plater na miedzi, ; wys.7,5 cm, śr. 9,5 cm, głęb. cechowany w spłaszczonym owalu; WARSZAWA/NORBLIN & Co / 1848; Warszawa, Norblin & Co, 1848 r.
1 100 zł
18-10-2024
Cukiernica koszyczkowa srebrna Moskwa 1854 r..
Srebro, złocone wewnątrz, próba 84, waga g; wys. 5 cm. (z uchwytem 13 cm.), śr.13,5 cm. Puncowana: monogram probierza ?K z datą 1854 i próbą 84, zna miejski i złotnik BB. Moskwa 1854 r.
1 300 zł
11-07-2022
szkło kryształowe, oprawa srebro pr. 3, wys. całk. 16 cm, śred. 15 cm Puncowanie: SEMIA, w owalu 3, głowa kobiety w chuście i W. cecha probierni Warszawskiej. Wytwórnia wyrobów srebrnych Dawida SEMIATYCZA – SEMIA
1 550 zł
07-02-2022
srebro złocone, pr. 830. waga 347 g. Mlecznik wys. 9 cm. cukiernica wys. 9,5 cm cechowane; ideogramy chińskie, 85/ GCT oraz polska próba Warszawska 830. Chiny, Szanghaj?, ok. 1900r.
1 900 zł
03-08-2021
Chochla srebrna, Moskwa, 1836r
Srebro, złocona, próba 84, waga 233 g, dł.35,5 cm. Puncowana: monogram probierza НД. z datą 1836 i próbą 84, zna miejski Św.Jerzy 836, monogram złotnika ec. probierz: НД Nikołaj Łukicz Dubrowin (czynny 1822-1855),, Rosja, Moskwa, 1836 r.
950 zł
10-01-2019
Chochla srebrna 2 poł. XIX w.
srebro pr. 12 (12 łutowa=750/1000) dł.34 cm. cechowana 12. Grawerka słabo widoczna 1884. czerpak do zup
650 zł
27-07-2021
Chochelka srebrna Wiedeń k.XIX w.
Czerpak do sosów , Srebro, próba 3, waga 83 g, dł. 22 cm. Puncowana: w owalu 3, głowa kobiety w chuście i literka K cecha probierni Krakowskiej ; w pięciokątnej koniczynce głowa Diany z literą A i cyfrą 3; oraz JB., Austria, Wiedeń, lata 1867-1922