srebro próby 800; wys. 15 cm, szer. 26 cm, głęb. 12 cm; waga 536 g. cechowany; nr. 12016, półksiężyc, korona, 800, orzeł oraz Emil Weitz (1865-1935) Niemcy, Heilbron, firma Bruckmann & Söhne (czynna 1805-1973), k. XIX
2 400 zł
18-08-2022
Dzbanek srebrny Wiedeń lata 1872-1920
srebro próby 3(800); wym.14xx23x12 cm. waga 488 g. cecha probierni austriackiej, koniczynka z głową Diany, próbą 3 i literą A, monogram złotnika VCD. Austro-Węgry, Austria Wiedeń, lata 1872-1920
2 700 zł
28-05-2024
Dzbanek srebrny Hugo Bohm po 1888
srebro pr. 800; wys. 20 cm; waga 515 g.,; puncowany; półksiężyc, korona , 800, znak warsztatowy, RING, handgehammert. Niemcy, Schwabisch Gmünd, firma Hugo Bohm; po 1887r.
2 450 zł
03-09-2021
plater na stopie cynowym britannia, dekorowany plastycznym motywem kwiatów irysu, wym. 20x23,5x24 cm. Puncowanie: WMFB I/0 OX R. Niemcy, Württembergische Metallwarenfabrik secesja
1 300 zł
11-02-2020
Dzbanek platerowy WMF
plater, wys. 28cm. Niemcy, , firma Württembergische Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
480 zł
19-10-2016
szkło kryształowe, srebro pr. 900, wys. 33 cm. średnica podstawy 14,5 cm. puncowany; 70316 znak warsztatowy i 900. Dzbanek kryształowy ze srebrną pokrywą i wkładem do lodu srebrno szlanym wyjmowanym
3 800 zł
08-07-2022
Szkło , Srebro, próba 800, wys. 26 cm szkło, okucie wylewu z rączką srebrne. Puncowanie: nr.11211, półksiężyc, korona, 800, znak warsztatowy WTB. Niemcy. Schwäbisch Gmünd, Wilhelm Binder, po 1888 r.
1 950 zł
08-12-2023
Dzban do napojów Polska XX w
szkło warstwowe, szlifowane, bezbarwne powlekane szkłem ametystowym. wys.: 29 cm. Polska XX w
300 zł
20-03-2017
Duża Patera srebrna k. XIX w.
srebro pr. 900, wym. 11x36x28 cm, waga: 1kg. cechowana w rąbie K900B. XIX w.
5 200 zł
30-09-2022
DEWIZKA SREBRNA DO ZEGARKA.
DEWIZKA SREBRNA DO ZEGARKA. Srebro, waga 15,1 g, dł. 13,5 cm.
400 zł
27-01-2021
Czerpak srebrny srebro, Niemcy po 1888r.
srebro, łyżka dł.24 cm; waga 88 g.; cechowany: półksiężyc, korona, 800, znak firmowy E, Niemcy po 1888r.
300 zł
20-07-2016
Czerpak srebrny Niemcy, lata 1888-1920
chochelka do sosu , srebro, złocony pr.800, waga 64 g. dł. 19 cm puncowany; znak warsztatowy / półksiężyc/ korona/ 800 oraz .chochla Niemcy, lata 1888-1920
350 zł
20-03-2018
Czerpak srebrny Koch&Bergfeld, Brema ok. 1900 r
Chochelka secesja srebro, pr.800, waga 67 g. dł.18,5 cm śr. czerpaka 6,5 cm. inicjały z koroną. sygn;| znak warsztatowy Koch & Bergfeld - Bremen / półksiężyc/ korona/ 800 oraz L.Werner firma kupiecka Louis Werner. Niemcy, Koch&Bergfeld, Brema lata 1888-19
480 zł
23-07-2021
Czerpak srebrny Czechosłowacja, 1929 – 1942
Srebro, próba 800, waga 77 g, dł. 20,3 cm Puncowanie: w prostokącie monogram wytwórcy FR; w prostokącie 800, w trójkącie 5, trzy wzgórza z krzyżem. Chochla art deco Czechosłowacja, 1929 – 1942
300 zł
20-07-2016
Czerpak srebrny BH Wilkens&Sohne po 1888r.
srebro, łyżka dł.19 cm; waga 74 g.; cechowany: półksiężyc, korona, 800, znak firmowy, chochla, Niemcy, Berma BH Wilkens&Sohne po 1888r.
400 zł
20-07-2016
Srebro, próba 84, złocenie, waga 66 g, dł. 18,5 cm Puncowanie: monogram złotnika C.G.E; cecha probierza Dymitra Twerskiego z monogramem ДТ i datą 1849, 84, skrzyżowane kotwice i berło., Rosja, Petersburg, Carl Gustav Ekqvist, 1849
420 zł
31-07-2019
Cukiernica z mlecznikiem srebro 584 g. po 1944 r.
komplet Srebro pr. 800 cukiernica waga 344 g. wym. 13x13,5x11 cm. mlecznik waga 240 g. wym. 13x13x8,5 cm. łącznie 584 g. cechowanie; 800 , 1 AL Włochy po 1944 r.
3 250 zł
15-02-2024
Cukiernica szklana z platerową pokrywką, 1 ćw. XX.
szkło różowe, matowe, dekorowane ręcznie malowanymi kwiatami, przykrywka platerowa wys.13 cm. śr.12 cm. Bombonierka Europa 1 ćw. XX.
590 zł
30-01-2020
Cukiernica srebrna złocona.
Cukiernica srebrna. srebro, złocona wewnątrz , kość, pr. 800, waga 366 g. wym.14x17x13 cm.
3 200 zł
01-12-2023
Cukiernica srebrna złocona Srebro, złocone, próba 800, wys. 5 cm., śr.7 cm. waga 104 g. Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, znak warsztatowy. Niemcy. Hanau Wilhelm Ludwig, lata 30 ste. XX w.
880 zł
15-04-2024
Cukiernica srebrna z lat 1908-1915
srebro, złocona, próby 84(875); wym. 10,5x12,5x8,5 cm. waga 340 g. Cechowana: nr. 10760, w owalu głowa kobiety w kokoszniku, 84, z symbolem literowym „jota” przynależnym probierni warszawskiej z lat 1908-1915. cecha celna na srebrach importowanych
4 100 zł
07-01-2022
srebro, złocona pr. 84, waga: 160 g, próba: 84,wys. 6 cm. z uchwytem 11,5 cm. śr,11,5 cm. na spodzie puncowanie: w owalu Δ, głowa kobiety w kokoszniku, 84 oraz monogram złotnika ГA. „GA” Gjerasim Iwanowicz Afanasjew (czynny 1896-1917) Moskwa, lata 1908-19
1 600 zł
08-06-2021
Cukiernica srebrna secesyjna ok.1900 r.
Cukiernica srebrna secesyjna, Kosz, secesja, srebro, waga 450 gr., pr. 84 Cecha celna importowa z symbolem literowym „jota” przynależnym probierni warszawskiej z lat 1908-1915, wys. 26 cm. z pałąkiem, ( patera) nr modelu 6528
3 200 zł
19-07-2023
Cukiernica srebrna secesyjna Moskwa lata 1908-1926
srebro pr. 84, wys. 9 cm, średnica 13,5 cm; waga 286 g. Puncowanie: Δ, głowa w kokoszniku, 84, i cecha złotnika "EC" "(Jegor Gieorgii Samoszin),; Rosja, Moskwa, cecha probiercza z lat 1908-1926
1 500 zł
20-07-2018
Cukiernica srebrna Rosja, Moskwa lata 1899-1908.
srebro, złocone, pr. 84, wys. 5 cm. (z uchwytem 10,5 cm) śr. 10,5 cm.; waga 146 gr; cech. w owalu: 84, głowa w kokoszniku, ИЛ; CA złotnik, ИЛ probierz Iwan Siergiejewicz Liebiedkin; CA Sergiej Iwanowicz Agafonow Rosja, Moskwa lata 1899-1908