MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)
ok. 1905 roku
akwarela na papierze
44 x 81 cm
na odwrocie autorski opis: "ornamenty portier[...]".
12 000 zł
25-07-2023
ołówek na papierze
13 x 14 cm
4 000 zł
16-02-2023
"Planty krakowskie"
ołówek na papierze
8,5 x 13 cm
niesygnowany.
PROWENIENCJA: zbiory rodziny artysty.
3 600 zł
09-01-2024
"Młoda para"
tusz na papierze
20,5 x 31 cm
PROWENIENCJA: Zbiory rodziny artysty
3 600 zł
10-08-2022
"Lucyfer zagrzebany"
ołówek na papierze
21,5 x 25,5 cm
niesygnowany.
3 200 zł
13-10-2023
"Korony królewskie"
ołówek na papierze
15 x 12 cm
3 000 zł
16-02-2023
"Amazonka"
ok. 1911 r.
miękki werniks na papierze
18 x 13 cm
Józef Mehoffer stworzył cztery różne wersje graficzne "Amazonki", trzy w technice miękkiego werniksu, jedna akwaforty z akwatintą.
3 200 zł
29-06-2022
POCHWALSKI Józef Mikołaj (1888 Kraków - 1963 Kraków)
"Kasinka Mała"
, 1937
olej na płótnie naklejonym na tekturę
21 x 30 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Pochwalski X.1937" oraz opisany w lewym, dolnym rogu: "Kasinka Mała".
2 800 zł
27-05-2022
PANFIL Józef (ur. 1958)
"Uliczka na Capri"
akwarela, gwasz na papierze
14 x 20 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "S. Bagieński".
7 400 zł
12-02-2022
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
"W cieniu jabłoni"
, 1918
olej na tekturze
34,5 x 30,5 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "J. PIENIĄŻEK 1918".
1 600 zł
27-01-2021
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
"Lwów. Wylot ulicy Łyczakowskiej"
, 1945
akwaforta na papierze
25 x 17,5 cm
700 zł
25-10-2021
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
"Fara w Nowym Targu"
, 1927
akwaforta na papierze
10,5 x 7,5 cm
sygnowana ołówkiem poniżej kompozycji: "JPieniążek" oraz sygnowana, datowana i opisana na płycie u dołu: "NOWY TARG 1927 – FARA | J. PIENIĄŻEK".
600 zł
16-10-2023
RYSZKIEWICZ Józef (1856 Warszawa - 1925 Warszawa)
"Przed długą drogą"
, 1880
olej na płótnie naklejonym na deskę
31 x 41 cm
sygnowany, datowany i opisany w lewym, dolnym rogu: "J.M. Ryszkiewicz Monachjum 1880".
22 000 zł
12-10-2022
SZCZĘSNY Józef (1885 - 1968)
"Dziewczyna z żonkilami"
pastel na papierze
64 x 49 cm
sygnowany po prawej stronie: "Szczęsny".
13 500 zł
02-02-2022
UJHELI Józef (1895-?)
"Dziewczyna w chuście"
pastel na papierze
64 x 48,5 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "J. Ujhelyi".
4 600 zł
02-02-2022
BOŻEK Kacper (ur. 1974, Kraków)
"Upiorna melodia"
, 2014
akwaforta, mezzotinta, sucha igła podmalowana akwarelą na papierze
34,5 x 50 cm
sygnowana i opisana poniżej kompozycji: "45/100 UPIORNA MELODIA KACPER BOŻEK XIV|XXI".
1 450 zł
10-08-2022
"Umiarkowany entuzjazm"
, 2016
49 x 54 cm
sygnowana i opisana poniżej kompozycji: "41/100 UMIARKOWANY ENTUZJAZM KACPER BOŻEK XVI|XXI".
1 400 zł
10-08-2022
"Ornitologia pancerna"
, 2011
mezzotinta na papierze, 2011 rok, 247 x 160 mm, sygnowana i opisana ołówkiem poniżej kompozycji: "24/60 ORNITOLOGIA PANCERNA KACPER BOŻEK XI|XXI".
450 zł
09-02-2018
"Oddział zatruć
, 2014
49 x 64 cm
sygnowana i opisana poniżej kompozycji: "61/100 ODDZIAŁ ZATRUĆ KACPER BOŻEK XIV|XXI".
1 400 zł
10-08-2022
KOSIŃSKI Kajetan (1847 Łużany na Bukowinie - 1935 Lwów)
"Zimowy wyjazd na polowanie"
akwarela, gwasz na papierze
15 x 31 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "K. Kosiński".
2 200 zł
25-07-2022
"Wesele krakowskie"
akwarela na papierze
24,5 x 33 cm
2 200 zł
29-09-2022
"Pytanie o drogę"
akwarela, gwasz na papierze
16 x 30 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "KKosiński".
1 800 zł
29-12-2022
STEFANOWICZ Kajetan (1876-1920)
"Rzymskie ruiny"
akwarela na papierze
42 x 33 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "K. Stefanowicz"
3 800 zł
06-04-2022
HEINISCH Karl
"Zwózka siana"
olej na desce mahoniowej
11,5 x 16 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Heinisch Munchen".
3 500 zł
01-08-2023
MOHR Karl (1922 - 2013)
"Polowanie par force"
olej na płótnie
80 x 70 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "K. Mohr".