CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (644)
PRESSMANE Joseph (1904-1967)
"Francuskie miasteczko" , 1936
olej na płótnie
22 x 33 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Pressmane 36.".

16 000 zł

06-04-2023
HOLZMÜLLER Juliusz (1876 Bolechów - 1932 Lwów)
"Siwe konie"
akwarela, gwasz na papierze
11,5 x 16,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Juliusz Holzmuller"

1 800 zł

04-01-2024
"Scena z Powstania Śląskiego"
akwarela, gwasz na papierze
42 x 62 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Juliusz Holzmüller".

11 500 zł

10-01-2024
JONIAK Juliusz (ur. 1925)
"Pejzaż z nietoperzem" , 1972
olej na płótnie
100 x 130 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Joniak 72.".

34 000 zł

13-10-2023
JONIAK Juliusz (ur. 1925)
"Lazisse" , 2017
olej na płótnie
73 x 99 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Joniak 17".
Na odwrocie autorski opis: "JULIUSZ JONIAK | LAZISSE'17 | 73 X 92 | 2017".

24 000 zł

20-02-2024
JONIAK Juliusz (ur. 1925)
"Biały stół I" , 1962
olej na płótnie
98 x 68 cm
sygnowany i datowany w prawym, górnym rogu: "Joniak 62".

32 000 zł

13-10-2023
KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)
"Droga nad zatokę"
olej na płótnie
43,5 x 63 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "J. KRAJEWSKI".

3 000 zł

12-10-2022
STUDNICKI Juliusz (1906-1978)
"Wiolonczelista" , 1968
akwarela, gwasz, ołówek na papierze
31 x 47 cm
sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "STUDNICKI | 68".
Opisana autorsko na odwrocie.
PROWENIENCJA: Praca z kolekcji rodziny artysty.

1 800 zł

20-04-2022
STUDNICKI Juliusz (1906-1978)
"Obrona fregaty"
31 x 47 cm
sygnowana w lewym, dolnym rogu: "J. STUDNICKI".
Opisana autorsko na odwrocie.

1 800 zł

20-04-2022
STUDNICKI Juliusz (1906-1978)
"Jeźdźcy apokalipsy"
31 x 46 cm
sygnowana w lewym, dolnym rogu: "J. Studnicki".

2 200 zł

11-06-2021
STUDNICKI Juliusz (1906-1978)
"Być dyktatorem"
37,5 x 24,5 cm
sygnowana w prawym, dolnym rogu: "STUDNICKI".

2 000 zł

11-06-2021
ZUBER Juliusz (1861-1910)
"Hucuł na tratwie"
ołówek na papierze
17 x 12 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu poniżej kompozycji: "Zuber".
Na odwrocie nalepka z wystawy "Sztuka Huculszczyzny" z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

2 300 zł

10-08-2022
CEMPLA Józef (1918 Bielsko-Biała - 2004)
"Dzwon Zygmunta w katedrze na Wawelu"
ołówek na papierze
34 x 28 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Cempla".

1 400 zł

31-03-2022
CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)
"Obejście"
ołówek na papierze
16 x 33 cm
opisany na odwrocie: "Chelmonski".

11 000 zł

14-03-2023
FARA Józef (1908 - 1973)
"Z Hali Gąsienicowej" , 1960
olej na tekturze, 66 x 46 cm, sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Jfara |1960".

2 600 zł

22-03-2019
FARA Józef (1908 - 1973)
"Wnętrze lasu"
akwarela na papierze
18 x 14,5 cm
sygnowana w prawym, dolnym rogu: "J.Fara".

1 200 zł

22-05-2020
FARA Józef (1908 - 1973)
"Pejzaż tatrzański"
olej na tekturze
66 x 46 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Józef Fara".

2 800 zł

18-11-2022
FARA Józef (1908 - 1973)
"Morskie Oko"
pastel na papierze
46,5 x 63,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Fara".

3 000 zł

13-07-2024
JAROSZYŃSKI Józef (1835 Lwów - 1900 Monachium)
"Powrót z sianokosów" , 1857
olej na płótnie
91 x 126 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Jaroszyński | 1857".

68 000 zł

16-06-2021
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
"Pejzaż śródziemnomorski z basztą" , 1935
olej na tekturze
22 x 16 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "Kidoń | 1935" oraz nieczytelnie opisany (Czarnogóra?) w prawym, dolnym rogu.

2 800 zł

03-08-2021
MAREK Józef (1922 - 2020)
"Koguty" , 1966
drzeworyt na papierze
36 x 63 cm
sygnowany i opisany ołówkiem poniżej kompozycji: "Koguty drzeworyt Eprouve d'artiste II/V | Marek 1966".

1 100 zł

31-07-2020
MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)
"Zembrzyce. Koziołki"
ołówek na papierze, 10 x 18,5 cm.
10 x 18,5 cm

2 800 zł

26-02-2022
"W sadzie"
ołówek na papierze
18,5 x 12,5 cm
niesygnowany.
PROWENIENCJA: zbiory rodziny artysty.

3 200 zł

09-01-2024
przed 1906 rokiem,
ołówek, fototypia na papierze
77 x 63 cm,
W prawym, dolnym rogu znajduje się pieczęć i podpis autora rysunku technicznego i kierującego przebudową, Zygmunta Hendla. Praca po konserwacji, widoczne pionowe pęknięcie papieru.

11 500 zł

04-01-2024
"Projekt polichromii do kaplicy Szafrańców na Wawelu"
ołówek, fototypia na papierze
75 x 48 cm
Praca po konserwacji, widoczne pionowe pęknięcie papieru i uzupełnienia.

9 000 zł

09-01-2024
liczba obiektów: 644