WOLSKA Anna (ur. 1971)
Technika olej na płótnie, wymiary 100 x 120 cm, sygnatura na odwrocie obrazu
Artystka interdyscyplinarna, kuratorka. Jej ulubionymi przestrzeniami do wypowiedzi artystycznej są malarstwo i fotografia. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w 1997 roku. Gościnnie brała udział również w zajęciach pracowni malarstwa na Wydziale Grafiki w pracowni prof. Jerzego Tchórzewskiego i pracowni rysunku prof. Zofii Glazer.
Od dwudziestu lat zajmuje się zawodowo promocją kultury współpracując kolejno z Instytutem Adama Mickiewicza, CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Opera, ZPAF Okręg Warszawski, TVP.
W 2010 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za szczególny wkład w promocję polskiej fotografii”. Ma na swoim koncie ponad sto projektów kuratorskich, w tym wystawy indywidualne, festiwale, przeglądy i konkursy.
Wypracowała własny styl wypowiedzi malarskiej będący połączeniem ekspresji, koloru i abstrakcyjnej formy.