FRANKIEWICZ Barbara (ur. 1959, Bogatynia)
Olej/płótno , 80×90 cm
Sygnowany p. d.: B. Frankiewicz 2005
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Projektowania Form Przemysłowych. Uzyskała dyplom w 1987 roku w Katedrze Przestrzeni Barwy u profesorów Antoniego Haski i Barbary Suszczyńskiej. Specjalizacja w zakresie sztuki sakralnej w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w latach 1987-1990. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, architekturą wnętrz oraz pracą pedagogiczną.