BIRKENMAJER Iwo (ur. 1955)
olej na metalu, wym. 100x100cm
Mieszka w Krakowie. Maluje w Krakowie i w Wiedniu. Studiował filozofie klasyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz konserwacje zabytków na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brał udział w trzech wyprawach polarnych. Uprawia rzeźbę, malarstwo, rysunek. Pisze wiersze i prozę. Do tej pory urządził kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i brał udział w wielu zbiorowych. Jego prace znajdują się w Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, USA, Austrii, Finlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Został wyróżniony w XIX i XX Premio Firenze. Jest członkiem ZASP, IAA i AIAP.