MIJAL Jadwiga (1912 - 1997)
olej na płótnie, wymiary: 54 x 65 cm, sygnowany w lewym dolnym rogu: "J. MIJAL - 79"
Jadwiga Mijal wykształcenie zdobyła w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; piastowała stanowisko dyrektora Państwowego Przedsiębiorstwa Robót Dekoracyjnych. Malowała głównie kwiaty i pejzaże. Jej obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie.