PAMUŁA Jan (ur. 1944, Spytkowice k. Wadowic - 2022)
druk pigmentowy/płótno Hahnemühle;
wym. 120 x 120 cm
na odwrocie sygn., dat. i opisany l. g.: "JAN PAMUŁA / POLE DYSKRETNYCH ZMIAN BARWNYCH 2f / 2018 / Egz. 1"
Praca posiada certyfikat autentyczności
Proweniencja:
- zakup od artysty
W 1968 roku uzyskał dyplom krakowskiej ASP, gdzie studiował pod kierunkiem: malarstwo H. Rudzkiej-Cybisowej, K. Strzednickiego (litografia), M. Wejmana (wklęsłodruk). Studiował również w paryskiej Ecole Nationale des Beaux Arts oraz w Central School of Art and Design w Londynie. Jako profesor, prowadzi na krakowskiej ASP pracownię działań wizualnych na Wydziale Form Przemysłowych. Zajmuje się malarstwem i grafika komputerową. Pierwsze rysunki komputerowe powstały w 1980 Jego dzieła wystawiane były, między innymi w krakowskiej Galerii Krzysztofory (1981), Galerii 72 w Chełmie (1986/87), Galerii Starmach w Krakowie (1997).