WIECZOREK Ewa (1947 Warszawa - 2011 Warszawa)
tempera, technika mieszana, płótno
87 x 69 cm
sygn. p.g.
Studiowała w pracowni malarstwa prof. Aleksandra Kobzdeja w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 1972 roku. Studiowała także grafikę pod kierunkiem prof. Haliny Chrostowskiej. W jej dorobku artystycznym są grafiki, obrazy olejne, akwarele, rysunki wykonane ołówkiem, piórkiem, piórkiem japońskim oraz biżuteria. Zajmowała się również grafiką książkową. Rzadko nadawała swoim pracom tytuły, zostawiając odbiorcom swobodę ich interpretacji. Wystawiała przede wszystkim grafikę. Przedwczesna śmierć przerwała jej twórczość. Artystka spoczywa na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Alei Zasłużonych, w pobliżu swoich wykładowców - prof. Kobzdeja i prof. Dominika.