WĄSOWSKA Beata (ur. 1955, Orzesze)
olej, płótno, 50x120 cm
Certyfikat autentyczności
info@warsawartgallery.com
tel. +48 504 006 630
Artystka malarka, projektantka grafiki reklamowej i wydawniczej, pedagog. Studia odbyła na Wydziale Grafiki w Katowicach (filia ASP w Krakowie). Malarstwo studiowała w pracowni Jerzego Dudy-Gracza w latach 1981-1982 oraz w pracowni Macieja Bieniasza; projektowanie graficzne książki studiowała w pracowni prof. Adama Romaniuka. Dyplom z projektowania graficznego oraz aneks do dyplomu z malarstwa uzyskała w 1985 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.
45 wystaw indywidualnych malarskich, udział w 67 prezentacjach zbiorowych malarstwa w kraju i zagranicą.