pierwsza poł. XIX w., meble noszą cechy stylu biedermeier
Komplet krzeseł rustykalnych (5 sztuk) z pierwszej połowy XIX wieku. Prosta konstrukcja graniasta, oparcie z szerokiej deski z toczonym wałeczkiem, wychylone na zewnątrz, ozdobione małą intarsjowaną rozetką. Nogi powiązane beleczkami w kształcie litery "H". Tapicerka odnawiana.
Mebel nosi cechy stylu biedermier.
Konstrukcja: dąb
Stan: bardzo dobry
najprawdopodobniej południowe Niemcy, lata 20. XIX w.