KARSZNIEWICZ Jerzy (1878 Tarnów - 1945 Kraków)
olej, płótno 55 x 85 cm
W latach 1895-1901 studiował w ASP w Krakowie, a następnie w Paryżu. Był pod dużym wpływem twórczości J. Stanisławskiego. Malował przede wszystkim pejzaże oraz kompozycje figuralne i portrety.