Piramidalny mahoń na konstrukcji sosnowej , wnętrze fornirowane Brzozą , mahoniem , intarsja .
Architektura mebla ( pełne fornirowane kolumny , karynckie kapitele , tympanon , tryglify ) świadczy o wczesnym okresie Biedermeiera .