KUŚMIDROWICZ Jan (1886 - po 1938)
O obrazie
Technika : olej na płycie
Sygnatura : tak
Oprawa współczesna : listwa, drewno naturalne
Działał w latach 1923-1938. Jego prace można było oglądać w TPSP we Lwowie, a w1930r. wystawiał w salonie TZSP w Warszawie. Malował widoki arcitektoniczne (głównie Lwowa), pejzaże ( Podkarpackie, Mazowsza, Polesia i wybrzeża bałtyckiego) oraz kwiaty, kompozycje figuralne i portrety. Stosował technikę olejną i pastel. Jego obrazy można oglądać w Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, w muzeum Uniwersytetu Jagiellońskego i zbiorach lwowskich.